"Šis ir apsmiekls, žēl skatīties", pārdevēji cīnās ar taromātiem

tautaruna.lv 5.maijs, 0:30
 
Ekrānuzņēmums
Drīz būs apritējuši jau trīs mēneši, kopš Latvijā sāka darboties depozīta iepakojumu sistēma. Līdz šim ik pa laikam uzvirmojušas dažādas diskusijas par tās darbību un ērtumu. Šonedēļ sociālajā vietnē “Facebook” publicēts video no kāda veikala, kā tās darbiniece cenšas taromātu iztukšot un iztīrīt. Tas jau atkal komentāros raisījis diskusiju, daudziem paužot arī neizpratni, sašutumu un pārmetumus par veikalu darbiniekiem uzlikto slogu, raksta portāls "ReTV".

Kad pienācis taromāta tukšošanas laiks, uzņemtajā video redzams, ka veikala darbiniecei sākotnēji nav viegli no tā izvilkt tvertni ar nodoto depozīta iepakojumu. Tā šķiet smaga, to ir grūti pastumt. Turklāt - redzams, ka tvertnē vienkopus atrodas gan stikla pudeles, gan skārda bundžas. Pēc tam atsevišķā maisā tiek savāktas taromātā nodotās plastmasas pudeles, kas arī nesokas viegli. Tās šķiet iesprūdušas.

Ne tikai tas, bet arī tālāk sekojošais, ka veikala darbiniecei atsevišķi ir jāsašķiro stikla pudeles un skārda iepakojums, ne vienam vien radījis jautājumu, kāpēc tā. Turklāt - ne plastmasas iepakojums, ne skārdenes nav saplacinātas, aizņemot arī vairāk vietas. Depozīta iepakojuma operators ReTV skaidro, ka ir trīs taromātu modeļi. Video redzamais ir mazais taromāts, kas domāts veikaliem ar nelielu platību.

“Šī mazā izmēra dēļ kaut kāda funkcionalitāte tiek arī pazaudēta. Konkrēti tā ir iepakojuma saspiešana un vēl detalizēta šķirošana. Šis taromāts iepakojumu spēj sašķirot divās daļās, frakcijās. Šajā gadījumā tiek šķirots atsevišķi PET iepakojums, atsevišķi skārdenes un kopā ar stikla iepakojumu,” norāda Miks Stūrītis, SIA “Depozīta iepakojuma operators” valdes priekšsēdētājs.

Publicētajā video arī redzams, ka nelielajā veikala noliktavā, kur atrodas prece, ir vairāki maisi un kastes, kurās tukšā tara tiek uzglabāta līdz brīdim, kad to izved. To, ka mazajiem veikaliem neērtību ir vairāk, ReTV norāda arī veikalu tīkls “Elvi”. Tajā depozīta iepakojums tiek pieņemts gan manuāli, gan ar visu veidu taromātiem. Pēc pirmajiem mēnešiem nākas arī secināt, ka mēdz būt arī to darbības problēmas, piemēram, ne vienmēr laikā paziņo, ka tas jātukšo.Dace: "Attapāties? Un kā ar pircējiem, pret kuru gribu katram iepakojumam tiek pieskaitīti 10 centi? Jo ne visi nesīs nodot, ne visiem ir tāda iespēja. Tas ir organizēts rekets!!!"

Ekrānuzņēmums

Žaklīna Cinovska: "Tieši tāpēc jau arī tika iepirkti šie 20 gadus vecie aparāti no norveģiem. (iedomajamies, kaa vini par mums ņirdza)"

Māris: "Šis ir nožēlojami. Viss uz tirgotāju pleciem. Tas niecīgais labums dabai ir par nesamērojamu cenu. Naudu, kas tiek izpļekarēta uz depozīta sistēmu varēja izlietot uz citiem dabai aizsardzības projektiem ar lielāku atdevi. Gan reģionālā reforma, gan depozīta projekts ir VARAM brāķis. Vai kāds vēl par to šaubās?"

Sandra: "Veikalam nav iespēja piekrist vai nē. Līgums ar DIO ir obligāts valsts piederības pilsētās ar tirdzn. zāles platību no 300kvm,bet pārējās pilsētās un laukos, ja 60kvm.Ja nav līguma,tad Vides dienests vairākkārtīgi semināros jau piedraudējis ar sodiem no 100 vai 250 līdz 10000Eur."

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:35

Jaunākās diskusijas