Traģēdija Jelgavā: divi puiši zaudē audžumammu

tautaruna.lv 8.februāris 2022, 13:09
 
Kaspars Krafts/F64
Traģisks ugunsgrēks brīvdienās diviem puišiem no Jelgavas atņēma viņu audžumammu. Pateicoties kaimiņiem, kas no rīta nelaimi Cepļu ielā pamanīja pirmie, pašu jauniešu dzīvības veiksmīgi izdevās glābt, vēsta “Degpunktā”.
Staņislavs, kurš izglāba bērnus, stāsta, ka viņam vēl tagad rokas un kājas trīc piedzīvotā stresa dēļ.

Staņislavs un Māris kopā vēl ar vienu no saviem draugiem sestdienas agrā rītā pamanīja, ka kaimiņu māja deg ar atklātu liesmu. Vīrieši skrēja uz namu, jo zināja, ka tajā dzīvo sieviete un divi viņas audžubērni.

Viens no izglābtajiem zēniem stāvējis aiz degošajām durvīm, no ārpuses durvis tās nevarēja atvērt, tāpēc zēns norāva durvju rokturi un vīri dabūja viņu ārā no liesmojošās mājas. “Ieskrēju mājā, zināju, ka iekšā ir viņu audžumāte, bet tumsā nevarēju atrast, netiku iekšā. Brālītis invalīds gulēja pretējā pusē istabā, apskrējām mājai apkārt. Tad jau izglābtais brālis ieskrēja iekšā šķūnī, atrada dzelzs gabalu. Sāku sist pa logu, bet tas neplīsa. Tur bija gulta redzama. Iesitu vēlreiz, tad sasprāga stikls, iebāzu iekšā roku, pagriezu rokturi, attaisīju durvis. Tad Māris gāja iekšā iekšā,” stāsta Staņislavs.

Ugunsdzēsējus vietējie jau bija izsaukuši, taču vīrieši apzinājās, ka, glābējiem ierodoties, jau var būt par vēlu.

Māris turpina, ka bijis vienās čībās, tāpēc dikti slīdēja, bet tika iekšā istabā, kur gulēja jaunietis ar īpašām vajadzībām un izvilka viņu ārā, noguldīja uz segas drošībā.

Puišus pie sevis sasildīties ielaida viens no tuvumā dzīvojošajiem kaimiņiem. Tur arī zēnus apskatīja mediķi. Glābēji mājas īpašnieces mirstīgās atliekas atrada pēc tam, kad ēka tika apdzēsta.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:47

Jaunākās diskusijas