Kā 22 gadus vecs puisis apmuļkoja vairākus Latvijas uzņēmējus?

tautaruna.lv 5.februāris 2022, 15:00
 
Ilustratīvs attēls / F64
Vairākas autonomas ar iesniegumiem vērsušās policijā, jo auto iznomātājs nav norēķinājies par saņemtajām automašīnām, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

Danuta ar vīru autonomas biznesā darbojas jau ceturto gadu. Nomas sludinājumus ievieto gan portālos, gan savā mājaslapā. Nupat ar uzņēmumu sazinājās kāds jaunietis vārdā Sandars.

22 gadus vecais jaunietis uz 11 dienām noskatīja uzņēmuma “Volvo”. Elektroniski nosūtīja pases attēlu, kā arī izpildītu maksājuma uzdevumu. Danutas uzmanību pievērsis fakts, ka Sandara autovadītāja apliecības numuru nav iespējams atrast CSDD datubāzē.

"Viņš sāka zvanīt “WhatsApp”. vaicāja, kādi ir varianti. Bija savādi, ka nauda tik ilgi ”nāca”. Man palika viņu žēl, tāpēc iznomāju mašīnu. Stāstīja, ka viņam ļoti vajagot automašīnu. Teica, ka no ASV atbraucis, maina tiesības. Teica, ka nolicis braukšanas eksāmenu, vienkārši neesot aizgājis pakaļ apliecībai."

Neklausot vīra norādēm, Danuta tomēr nolēma Sandaram mašīnu iznomāt. Nauda kontā neienāca ne nākamajā, ne arī vēl pusotru dienu. Sieviete sazinājusies ar jaunieti, norādot, ka nekavējoties nepieciešams norēķināties par saņemto pakalpojumu. Sekojot GPS signālam, Danuta pārliecinājusies, ka Sandars nevis dodas uz norunāto tikšanās vietu, bet gan pretējā virzienā.

Mašīna tika pamesta Baložos, kur ar likumsargiem ieradās arī Danuta. Sandars tikmēr aizbrauca tālāk ar citā nomā iegūtu automašīnu. Danuta sazinājusies ar tās īpašnieku.

Sieviete noskaidrojusi, ka 22 gadus vecais jaunietis šādi esot rīkojies vairākās autonomās. Vienā no tām viņš norādījis, ka vēlas mašīnu izpirkt un jau gatavs pārskaitīt nepieciešamo summu.

Gan Danutas ģimenes uzņēmums, gan citi auto iznomātāji ar iesniegumiem vērsušies policijā. Divos gadījumos jau saņemta atbilde, ka izmeklēšana netiks uzsākta.

"Nav saskatāms, ka būtu izdarīts noziedzīgs nodarījums, kas būtu kvalificējams kā automašīnas piesavināšanas vai zādzība, jo minētā automašīna ir atdota tās īpašniekam, bez vizuāliem defektiem, savukārt saistībā ar nesamaksāto nomas naudu par automašīnu, kura tika iznomāta personai, automašīnas īpašniekam ir jāvēršas tiesā Civillikuma normās noteiktajā kārtībā," skaidroja Valsts policijā.
Sazvanot Sandaru, viņš visus pārmetumus noraida, stāstot, ka viņam cenšas ieriebt: ”Cik esmu zvanījis uz visām autonomām, visas noliedz. Izņemot vienu autonomu, kas rakstīja citu autonomu vārdā.”
Danuta plāno pret Sandaru vērsties arī tiesā, taču, vai no jaunieša būs, ko piedzīt, tas paliek atklāts jautājums.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas