"Sadzīves atkritumi ir sasaluši. Šāda problēma agrāk nav bijusi. Es risināju to ar atkritumu izvedēju, bet atbilde ir, ka tā nav viņu problēma," saka Ilze.
Ilze pārlasa ar uzņēmumu ”Clean R” noslēgto līgumu un atrod punktu, ka izpildītājs nav atbildīgs par sadzīves atkritumu tvertnes iztukšošanu pilnībā, ja atkritumi ir iesaluši, salipuši vai sablīvējušies. “Turēt atkritumus mājās, lai tie nesasaltu, es negribu, lai neizplatītos slimības.”
Izklāstot Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam situāciju, ka atsevišķi iedzīvotāji nav apmierināti par saņemto pakalpojumu, departamenta pārstāvis attrauc, ka alternatīvu nav. Proti, citu komersantu konkrētajā miteklī izvēlēties nevarot.
Pēc ”Tīrīgas” līguma apturēšanas un atkritumu monopola skandāla galvaspilsēta tika sadalīta četrās zonās, atkritumu apsaimniekotāju atrodot iepirkuma ceļā. Divās zonās šiverē Ilzes pieminētais uzņēmums ”Clean R”, bet pārējās divās - attiecīgi pilnsabiedrība ”LAUTUS VIDE” un SIA ”Eco Baltia vide”. Līgumi bez izvēles iespējām noslēgti pat uz septiņiem gadiem, turklāt par atšķirīgiem tarifiem.
Ilze gan iesaka atkritumu apsaimniekošanas ekipāžām talkā ņemt lāpstas, lai “atlipinātu” atkritumu maisus no tvertnes. ”CleanR” pārstāvis gan noraida šādu iespēju, aizbildinoties, ka tādā gadījumā atkritumu izvešana būtiski ieilgšot, vairākus iedzīvotājus atstājot bešā, proti, ar neiztukšotiem konteineriem.
Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.