Vecāki Rīgā sašutuši: bērnu neielaiž pasākumā, jo nav Covid sertifikāta

tautaruna.lv 4.decembris 2021, 10:36
 
Ekrānšāviņš no video/Bez Tabu
Raidījums “Bez Tabu” saņēmis sūdzības par nevakcinētu bērnu līdz 12 gadu vecumam, kurus nepotē, un vakcinētu pusaudžu neielaišanu pasākumu norises un tirdzniecības vietās, kas darbojas “zaļajā” režīmā.

Gunta kopā ar vīru un astoņus gadus veco bērnu vēlējās atbalstīt radinieku florbola spēlē, kas notika “Rimi Olimpiskajā centrā”.

Abi pieaugušie ir vakcinēti, bet astoņus gadus vecais bērns, kurš ļoti vēlējās redzēt maču, nav potēts, jo bērnus līdz 12 gadu vecumam pagaidām nevakcinē.

"Man un vīram pārbaudīja sertifikātus, viss kārtībā, bet bērnu iekšā nelaida. Viņam esot vajadzīgs sertifikāts. Kā mēs varam dabūt bērnam sertifikātu? Slimojis viņš nav, bērnus līdz 12 gadiem arī nepotē. Sanāk, bērnam tīši jāpārslimo, lai dabūtu sertifikātu? Bērns ļoti pārdzīvoja par netikšanu uz spēli," stāsta Gunta.

Sporta un kultūras pasākumi pašlaik notiek “zaļajā” režīmā. Tos apmeklējot, jāuzrāda sertifikāts, kas apliecina vakcinēšanos vai pārslimošanu. Tāpat noteikts, ka bērni līdz 12 gadiem, kurus pagaidām nevakcinē, var ierasties uz pasākumiem, ja bērns ir pieaugušā pavadībā, kam ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Organizējot un apmeklējot pasākumus ”zaļajā” vidē, apmeklētāju ar bērniem plūsmas tiek nodalītas laikā vai telpā, ja bērnam nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. Konkrētās florbola spēles gadījumā ”nodalīšana telpā” nozīmētu, piemēram, atdalot ar sienu vecāku ar bērniem plūsmu vai paredzot viņiem atsevišķu ieeju, tādējādi nodrošinot, ka apmeklētāju plūsmas ar bērniem nepārklājas ar pieaugušo plūsmām bez bērniem. Tāpat pasākuma rīkotājam jānodrošina atsevišķs sektors, kurā ierādāmas vietas vecākiem ar bērniem līdz 12 gadu vecumam, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.

Kā raidījumam norādīja “Rimi Olimpiskā centra” administrācija, nevakcinēti bērni netika ielaisti, jo nebija nodalītas plūsmas, ko varēja izdarīt. Iestādes administrācija arī norādīja, ka florbola spēles organizators, nomnieks nebija informējis, ka spēle paredzēta ar skatītāju klātbūtni.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 7

 
Anonīms
 

Latvijā ir viena liela muļķu zeme.Gobzems až lieliski parādīja ka veikalā sadala ar sētu,bet uz veikalu brauc kopā,tāpat kā arī dzīvo kopā.Pilnigi analfabeti ir gan Kariņš-palīgskolas absolvents,gan lielakais latviešu melis Pavļuts,kuram sajega par medicīnu ir tāda pati kā mērkaķiem kodolfizika.Tie mēsli ir jātiesā pirmie

4.decembris 2021, 12:03 Atbildēt

Balsošu par tiem, kuri šos divus mēslus apsolīsies iesēdināt.

4.decembris 2021, 12:04 Atbildēt
Beerdrinkers Von Kowelenz > reds.610817525de53

Where is Red?

Red is dead :)

4.decembris 2021, 14:06 Atbildēt

Vajadzēja pamatīgi izlamāt tos iekšā nelaidējus, pat nekautrēties aizņemties lamu vārdus no kaimiņu tautas.

4.decembris 2021, 14:10 Atbildēt

«Egils Levits ir kā spoža zvaigzne. Spīdums, kas šai zvaigznei piemīt, ceļas no dziļas inteliģences, no izcilas izpratnes par Latvijas vietu un lomu Eiropas un pasaules kontekstā. Latvijai ir ļoti nepieciešama zvaigzne, kas apspīd mūsu valsts tumšos beztiesiskos kaktus. Viņš spēj visus putnus, kam nošļukuši knābji, ar savu lielo ticību Latvijas valstij un latviešu nācijai atkalt celt spārnos».

/Māra Zālīte/

4.decembris 2021, 14:24 Atbildēt
īpaši stulbs > vova.the.vagabond

Jā!

5.decembris 2021, 11:48 Atbildēt

Lielākā sabiedrības daļa tomēr ir saprotoša un no skandāliem izvairās.

5.decembris 2021, 11:49 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:18

Jaunākās diskusijas