Absurds? Lielveikalā Rīgā prasa uzrādīt Covid-19 sertifikātu zīdainim

tautaruna.lv 19.oktobris, 7:00
 
Ilustratīvs attēls / Vladislavs Proškins/F64
Jau pirmajā dienā, kopš valstī atkal izsludināja ārkārtējo situāciju un ieviesa jaunus ierobežojumus, viss process sagrozīja lielveikalu vadītāju prātus, kas uzreiz atspēlējās uz pašu klientiem. Aiz veikala durvīm palikt bija spiesti vecāki ar bērniem, un tas viss, par spīti tam, ka vecākiem bija derīgs Covid-19 sertifikāts, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
Elīna atminas, kā kopā ar 10 mēnešus veco bērnu 11. oktobra rītā devās uz tirdzniecības centru “Akropole” un palika ar garu degunu.

Uzrādot apsargam vakcinācijas sertifikātu, kā zibens no skaidrām debesīm atskanējusi prasība to pašu uzrādīt arī zīdainim. Elīnu pārsteigusi veikala apsardzes darbinieka rīcība, vienlaikus radot gan dusmas, gan arī smieklus.

"Bez Tabu” saņēma pat vairāku skatītāju vēstules, kurās izklāstīta identiska situācija - dokumenti kārtībā, taču ar bērnu iekšā nelaiž.

"Ar četrus mēnešus vecu zīdaini atbraucu uz ”Akropoli” saņemt pasūtīto kūku. Cik jauki uzzināt, ka zīdainim vajag QR kodu par pārslimošanu vai vakcināciju. Manā situācijā bija vīrs blakus, kurš palika ar bērnu gaidīt. Bet - ko darīt vientuļiem vecākiem. No informācijas centra sapratu, ka tā apsardze izpratusi jaunos noteikumus," pauda kāda māmiņa.

"Valdības noteiktie ierobežojumi līdz pirmdienas pusdienlaikam liedza bērniem iekļūšanu zaļajā zonā. Taču pārrunu laikā ar ministriju pārstāvjiem tika panākta vienošanās par bērnu līdz 12 gadu vecumam ielaišanu zaļajā zonā kopā ar vecāku vai pavadoni, kuram ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, un uzrādot personas apliecinošu dokumentu - pasi vai ID karti," skaidroja Zane Kaktiņa, ”Akropole” vadītāja.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 12

 
Anonīms
 

Un jūs vēl iesiet uz šo veikalu???

19.oktobris, 7:11 Atbildēt

Slimā valsts..slimā sistēma.. .Es tikai brīnos..kyr letiņš ir tāds mīzels ka nevar panemt rokās ieročus???Pidars kariņš pateiks ielecat krāsnī..leksiet???Un vel..tieši vaxeri ir tā neizglītotā masa...jo palasot komentus netā..tie ir drausmīgi slimi.Es ..ja varētu..močītu to sabiedrības daļu.Brīvību Breivikam.

19.oktobris, 7:45 Atbildēt

Viekārši apsardzē pietrūka darbinieku un paņēma dažus kautcik normālus no tvaika ielas

19.oktobris, 7:58 Atbildēt

Visticamāk,ka tā arī bija.

19.oktobris, 9:42 Atbildēt

Apsargi tak arī nāk no tās pašas tautas, visi var kļūdīties.

19.oktobris, 8:00 Atbildēt

Kļūdīties ir normāli, bet kādā pālī ir jābūt, lai šādi kļūdities?

19.oktobris, 11:34 Atbildēt

Absurds ir mammas, kuras ar bērniem pa bodēm vazājas pat tad, ja bērnu ir ar ko atstāt. Un nevajagt borēt, ka nav citu iespēju. Brīvdienās ģimenei ar maziem bērniem labākā izklaide ir pastaigas veikalos

19.oktobris, 12:06 Atbildēt

"Valdības noteiktie ierobežojumi līdz pirmdienas pusdienlaikam liedza bērniem iekļūšanu zaļajā zonā". Un kur jūs šeit redziet apsardzes darbinieku vainu?

19.oktobris, 13:33 Atbildēt

Apsargs , prasa uzrādīt dokumentu - absurds ar kādām tiesībām. Ir amatpersonas kurām tev pēc pieprasijuma jauzrāda dokumenti nevis kaut kāds neizglītots padauza apsarga tērpā. Lai liek pie durvīm ne karavīru , ne zemessargu bet policijas darbinieku neesat spējigi atvainojiet tad nepieņemiet tādus likumus vai noteikumus kurus neesat spējīgi likumā noteiktā kārtībā kontrolēt.

19.oktobris, 14:13 Atbildēt

Tagad var iekārtoties darbā par sertifikātu kontrolieri. 5 ēriki stundā.

19.oktobris, 21:01 Atbildēt

Apsargs bijis skarbs, bet taisnīgs.

19.oktobris, 15:11 Atbildēt

Apsargs bija stulbs.

20.oktobris, 19:29 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:14

Jaunākās diskusijas