Liepājniece sašutusi par bērnu zobārstes rīcību

tautaruna.lv 11.oktobris, 7:00
 
F64
Liepājniece Diāna ar piecus gadus veco meitu beidzot septembrī sagaidi ilgi gaidīto pierakstu pie speciālista Liepājas Zobārstniecības poliklīnikā. Līdz brīdim, kad meita iesēžas zobārstniecības krēslā, viss rit gludi, taču tad notiek negaidītais, vēsta raidījums "Bez Tabu".

"Ārste mūs pieņēma, iegājām kabinetā. Ārstei vispār nebija nekādu emociju. Viņa tikai sasveicinājās un viss. Bērns pats iesēdās krēslā, sāka nedaudz šūpināties. Sāka skaitīt zobus. Pateica, ka vairs neskaitīšot, pietiek. Prasīju, kāpēc pietiek. Esot daudz caurumu," pauž Diāna.

Māti satrauc, ka piecus gadus vecajai meitai zobos atklāti pat pieci caurumi.

Tomēr vēl vairāk šokē ārstes lēmums par zobārstniecības pakalpojumu nesniegšanu. “Es ar jums neņemšos, tērēt laiku jums. Ņemiet pilno narkozi, un tad es vienā reizē salabošu visus zobus. Teicu, lai pamēģina tomēr kaut ko izdarīt, jo bērns nepretojas. Viņa kategoriski atbildēja nē un dzina mūs ārā.”

Liepājas Zobārstniecības poliklīnikas vadītāja Natālija Kadeģe uzskata, ka ārste esot rīkojusies pareizi, pamatojoties uz savu pieredzi. “Es teiktu tā, ka nesakrita mammas gaidas par vēlamo ārstēšanu ar dakteres redzējumu.”

Diānas meita tagad ir pierakstīta pie cita speciālista turpat poliklīnikā Liepājā. Ja arī šī reize būs nesekmīga, māmiņa piekritīšot zobu ārstēšanai narkozē.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 8

 
Anonīms
 

Un, ja tiešām būs vajadzīga kopējā narkoze, vai sūdzība tiks atsaukta?

Gaidām turpinājumu.

11.oktobris, 8:42 Atbildēt

Zobārstei taisnība.

Nav ko aizlaist zobus un tad gaidīt , lai zobārsts labo pa vienam zobam.

11.oktobris, 9:38 Atbildēt

Ar limonādēm,sulām, ledēnēm, cepumiem, bulciņām un biezpiena sieriņiem mēs paši iznīcinām savu bērnu zobus gada vai nedaudz garākā laika periodā. Bērniem ap 3 gadiem bieži jau visa mute ir melna. Ja bērnam tuvojas seši gadi un zobi nesāp - es sagaidītu, kad jaunie zobi nomainīs un tad neatgriezties pie vecajiem ēšanas paradumiem. Ja sāk sāpēt- izrauj, bet jau šobrīd pārtraukt visas masas ar miltiem un cukuriem, ko bērns sevī uzpilda. Protams viņiem tas viss garšo un mums gribas viņus ar to iepriecināt, bet realitātē tikai nodarām pāri. Par laimi vairs jau tie zobi nebūs vajadzīgi ilgam laikam un varbūt izvelk līdz galam bez problēmām.

11.oktobris, 9:49 Atbildēt
Mia

Nevis maate, bet maatiite. Vai tieshaam gruuti beernam regulaari ieskatiities mutee? Ar spoguliiti pat mazi caurumi ir ar aci pamanaami. Un mazus caurumus labotu, jo tur tikai viena shprice katram un aatra laboshana. Ja ir vismaz 5 lieli caurumi, tad skaidrs, ka 5 gadiigs beerns mieriigi nenoseedees, tas panjem daudz laika, smalks darbs mazaa mutee un shprices atkariibaa no saapju siekshnja. Tur pieaugushajam ir ko paciest. Nu nebuus beerns mieriigs seedeetaajs. Nevis par aarstu zheeloties, bet maatiitei sabiedriskos darbus par neruupeeshanos par beernu.

11.oktobris, 11:21 Atbildēt

Bērnam 5 gadi un jau tādas problēmas ar zobiem? Kas Jūs VECĀKI nemācat bērnam zobus tīrīt un barojat tikai ar saldumiem? Par zobu vitamīniem ar neko nezināt? Vai te nebūtu jāpiesaista arī bāreņtiesa, tā tomēr ir nevērība pret bērnu :(

11.oktobris, 13:59 Atbildēt

Kopējā narkoze. Iespējams, tas bija gadus 20 atpakaļ, bet atmiņā tas palicis, ka Balvos zobus labot kopīgā narkozē beidzās ar pacienta nāvi!

11.oktobris, 14:08 Atbildēt

Ko Jūs muļķības gvelžat? No kuriem laikiem Balvos var ārstēt zem kopējās narkozes???

Vakar, 9:56 Atbildēt
epo

Zobārstam bija jāsāk labot, jo pēc teiktā bērns uzvedās mierīgi. Tātad problēma zobārstā. Bērniem jau ir bezmaksas pakalpojums tanī klīnikā, bet ja ies uz kopējo narkozi, tad mamai maks jāatver. Visa loģika naudā un vispār tas bija rupji, ja protams ir tā, kā mamma stāsta. Un, ja valstij nav vēlmes ar bērniem strādāt (rūpēties, gādāt , sniegt ārstniecības, izglītības pakalpojumu), tad nesaprotu, bērnus mums vajag vai nevajag.

14.oktobris, 15:11 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:08

Jaunākās diskusijas