Viņķele nosauc 5 kļūdas vakcinācijas procesa organizēšanā

tautaruna.lv 25.septembris, 21:33
 
Oksana Džadana/F64
Bijusī veselības ministre Ilze Viņķele mikroblogošanas vietnē “Twitter” visai asi reaģēja uz ierakstu par Covid-19 inficēto augsto īpatsvaru Latvijā, pie kā pēc tvītotāja domām bijušas vainīgas problēmas vakcīnu iepirkumā un antivakseru dezinformācijas kampaņa. I. Viņķele atbildēja: “ Bet protams, ka iepirkums un antivakseri vainīgi. Citādi būtu jāsāk atzīt un varbūt pat uzņemties atbildību, ka ir kļūdu kaskādes kopš janvāra, kas vakcinācijas aptveri ietekmējušas daudz būtiskāk”. Viņa varēja nosaukt vismaz piecas kļūdas.

Pirmkārt, kļūda bijusi, pie decentralizētas vakcinācijas tradīcijas cerēt uz veiksmi centralizētā. “Fiksācija uz vakcinācijas centriem, ne ģimenes ārstiem. Nesamērīgs Veselības ministrijas resurss uz lielajiem vakcinācijas centriem, ko varēja atdot privātajiem. Motivācijas programmas darba devējiem. Avīzes senioriem,” skaidroja I. Viņķele.

Otrkārt, tas bijis pieņēmums, ka universāli strādās tas, ko pieprasa un sagaida vakcinēties gribētāji. Nākamā nosauktā kļūda - konsekventa vakcinācijas procesa negatīva raksturošana no amatpersonu puses. “Mani vajadzēja atlaist, bet ministru prezidentam rīkot histēriju par vakcināciju, lai glābtu savu ādu, nebija tālredzīgi,” uzsvēra I. Viņķele.

Tāpat kļūda bijusi neizmantotā iespēja vakcinācijas pienākumu dažām profesijām noteikt MK 360. noteikumos par vakcināciju. “OK, iztrūktu dramatisma par atlaišanu, bet tuvinātu sajūtai par “normālu parastu” vakcīnu,” sprieda I. Viņķele.

Savukārt par dubultneveiksmi viņa nodēvēja regulējumu, ko nevarēja Saeimā nedabūja cauri.

NRA jau rakstīja, ka aizvadītajā nedēļā Latvija ir pakāpusies līdz sestajai vietai starp 30 Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 7

 
Anonīms
 

Marcenei patikt strutojosa Svinkeles paduse, taja vins beidz 4 sekundes, suda srtutojoais atejas caurums, nnurkoja sausaja virca lai pagarsostu vinnkeles sudu smaku kopa ar vinas sarkanajiem taponiem

26.septembris, 3:10 Atbildēt

Tev debilas neta idiots ar saviem slimajiem neta murgiem ir tikai vieta Tvaika iela 2..

26.septembris, 14:05 Atbildēt

Atkal šī...ak,Dīvs, vai tad nekad nebūs no viņas miers?! Lielākā kļūda bija viņa pati.

26.septembris, 9:52 Atbildēt

Neskatoties uz visiem pārdzīvojumiem, Ilze vēl nav zaudējusi seksapīlu.

27.septembris, 13:27 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

vakar pa TV bij info,ka uz doto brīdi Latvijā ir 390 (trīssimti deviņdesmit ) kovidslimo slimnīcās.Uz pāris miljoniem iedzīvotāju.Kurš te sēj paniku un dezimformāciju,ja ne paša Viņķele?? Par melošanu un dezimformāciju par feika pandēmiju jūs paši ir jāsoda !!!!

27.septembris, 16:59 Atbildēt

Kādēļ cilvēkiem pirms potes jāaizpilda anketa un par sekām jāuzņemas atbildība pašiem ar savu parakstu nevis tiem kas to uzspiež visos iespējamos un pretlikumīgos veidos ( valdība)?! Vai atbildību nebūtu jāuzņemas valdībai par sekām, blaknēm, veselības problēmām un pat nāvi pēc potes?! Es piemēram sāku baidīties no potes, ja nesen vēl apsvēru iespēju potēties, tad tagad kategoriski nē!!! Pēdējo 4 mēnešu laikā man divi pazīstami cilvēki aizgāja viņsaulē pēc otrās potes, un abi nedzēra un nesmēķēja... Vienam 43 gadi, aizgāja 3 nedēļas pēc otrās potes, otram 52 un aizgāja pēc 7 nedēļām pēc otrās potes.... Ir vērts aizdomāties vai ne?!.... Kas vēlas lai iet paraksta sev nāves spriedumu un laiž to indi iekšā, man tādas domas pat vairs nav, tad labāk lai mani uzreiz nošauj!!!

29.septembris, 12:04 Atbildēt

Galvenā kļūda droši vien ir pati Viņķele...

30.septembris, 20:33 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:12

Jaunākās diskusijas