Ziņa par plāniem nogalēt slavenos lācēnus izraisa dusmu izvirdumu internetā

tautaruna.lv 25.septembris, 17:00
 
Ekrānšāviņš
Divi pusaugu lācēni kļuvuši ļoti populāri visā Latvijā - samērā droši un tādēļ kā viesi šad un tad ierodas apciemot kādu saimniecību Vidzemē. Taču, ak vai, tos ir plānots nogalināt, ja neizdosies rast kādu risinājumu, jo lačī drīz būs lieli.
"Burvīga” ziņa no paša rīta! "Ja neizdosies rast risinājumu ar Igaunijas pusi, tad, kā vērtē Strode, būs jāpieņem lēmums par izņēmuma gadījumu un dzīvnieki jālikvidē”.
Tā DAP Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode. Jālikvidē divi veseli, jauni lāči. Nevis humāni jārisina problēma, bet jālikvidē. Jūs paši sevi dzirdat? Ierēdņi!
Mums naudas ir tik daudz, kā nekad, bet izglābt, atrast risinājumu mēs nevaram. Tikai lode pierē. Nav dzīvnieka, nav problēmas. Paļaujamies uz to, ka gan jau būs labi! Nebūs labi. Problēma ir jārisina, lai drošībā būtu gan dzīvnieki, gan cilvēki.
Vai tiešām cilvēkam vajag pašapliecināties nogalinot dzīvnieku?!
Šodien sazvanījām Pasaules Dabas Fonda https://lv-pdf.panda.org direktoru Jāni Rozīti un VARAM dabas aizsardzības departamenta https://www.varam.gov.lv/.../dabas-aizsardzibas-departaments direktori Daigu Vilkasti.
No D.Vilkastes kundzes atbildi par notiekošo Valkas novadā varam sagaidīt tikai trešdien.
Un, kā jau ir ierasts, Latvijā dzīvnieku aizsardzības jautājumi uztrauc tikai brīvprātīgos, dzīvnieku aizsardzības biedrības un NO KILL patversmes. Pārējiem labs dzīvnieks ir beigts dzīvnieks.
VARAM Dabas Aizsardzības Departaments palīdziet mums, mūsu valstij aizsargāt dzīvniekus, putnus, dabu!!! Dariet šo tagad, rīt jau būs par vēlu, šodien jau ir par vēlu…," lasāms Animal Rights Association B. and T. facebook ierakstā.
Ar ierakstu dalījušies vairāk kā 200 facebook lietotāji un arī komentāros lasāms sašutums par šādiem plāniem.
Jau ziņots, ka "Lācēnus, kuri Vidzemē mielojās ar plūmēm, gatavojas nogalināt"

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 44

 
Anonīms
 

Pa manam LV cilvekiem lielakais kaitejums ir valdiba un ieredni... Kaa mums risinat sho problemu? Taapat kaa ieredni grasas izdarities ar laachiem? Kkaa nav nacies dzirdeet ka LV kaads cietis no laacha, bet par valdibu un ieredniem gan nevar teikt to pashu.

25.septembris, 17:17 Atbildēt

Marcin dirsa jau izzsava liko paduses

25.septembris, 17:44 Atbildēt

Es nesaprotu tavu debilo neta komentaru no debila neta pederasta Andra Fon Kiwi..

25.septembris, 17:54 Atbildēt
Andris Fon Kiwi > marcis

Marcene tev garso spermainais bebra cehs

25.septembris, 17:57 Atbildēt
Marcis > andris.fon.kiwi

Es nesaprotu viena debila Tvaika ielas 2 pacienta garigi slimos neta murgus Andris Fon Kiwi savas dirsas laizitais..

25.septembris, 18:04 Atbildēt
Andris Fon Kiwi > marcis

Tev patik nemt culainu bebra caurumu un pec tam to sabazt ar strutu vati - tu slima Marcene, tev vajag ar kapli pa dullo dauku iegazt

25.septembris, 18:05 Atbildēt
Marcis > andris.fon.kiwi

Man viena debila neta maukas gargie slimie neta murgi ir pie dirsas Andris Fon Kiwi..

25.septembris, 18:12 Atbildēt
Andris Fon Kiwi > marcis

Marcene patik pizzt surogatenes vistas kuras ir pilnas ar smekuma kombuleni un smird pec bebra ostam

25.septembris, 18:28 Atbildēt
Marcis > andris.fon.kiwi

Ej tu dirst vel viens debils infantils neta pederasts ar saviem gariem neta murgiem..

25.septembris, 19:24 Atbildēt
Māriņa > marcis

Stulbais mūdželi, padrāz sevi ar vecmāmiņas gumijnieku.

25.septembris, 23:18 Atbildēt
Beerdrinkers Von Kowelenz > m.ri.a.60e61ddb0621e

Jūs tak visi esat absolūti idioti!

Aš pretīgi paliek lasot jūsu jēlības:(((

Lopi, ne cilvēki:(

26.septembris, 1:37 Atbildēt
Andris Fon Kiwi > 583738203030947

AHTUNG AHTUNG - tikko Bedres suds piekonccija pilnu Marccela ssekumu

26.septembris, 2:53 Atbildēt
Jelena Sergejeva > 583738203030947

Zinu, bet ko tad Tu ģēnij šeit dari, ja visi ir idioti???

26.septembris, 20:20 Atbildēt

Pagaidām barības pietiekoši, ja izdoties taukus uzkrāt, ja ziema tomēr būs, lāči dosies ziemas miegā. Gribētos , lai pavasarī, kad izkāmējuši lāčuki no migas izlīdīs, viņiem ceļā pagadītos šodienas lāču apraudātāji, mīlētāji! Lai paveicas pavasarī lācēnus satikt!

25.septembris, 20:02 Atbildēt

Cilvēkiem, kas no visa baidās, mežā nav jāiet, Roland!

25.septembris, 20:15 Atbildēt

Kur tad tiem lāčiem likties, ja meži, kas ir viņu miteklis tiek izzāģēti??? Apskaidro gudriniek.

25.septembris, 21:31 Atbildēt
Beerdrinkers Von Kowelenz > jelena.sergejeva

Jelena Sergejeva, Latvija ir zaļa zeme. Salīdzinot ar krievu okupācijas gadiem, tagad Latvijas meži ir pieauguši divas reizes!

Tikai fakti.

25.septembris, 22:52 Atbildēt
Igors Skrins > sandra.zandberga

Jūs īsti laikam nesaprotat kas ir lācis 💀

25.septembris, 23:45 Atbildēt
Rolands > jelena.sergejeva

Kad pēdējo reizi mēģināji savu PLUMBUM DIBENĀTIS no dīvāna atraut, kad mežā biji? Manas dzīves vietas tuvumā ir autoceļš P23. Pabrauc no Valkas virzienā uz Gaujienu, Virešiem, pa ceļam būs iespējams pavērot dažāda vecuma mežaudzes, ļoti skaistas koptas. Atceries, ka meža mūžs nav tūkstošgades, mežam ir arī sava saimnieciska nozīme. Parādi to vietu, kur tu esi redzējis 10, 20,30 gadīgus izzāģētus mežus(KAILCIRTES). Runa tomēr bija par lāčiem,, ja tev nav ko teikt par lietu, tad vienkārši izslēdz datoru1

30.septembris, 19:55 Atbildēt
Jelena Sergejeva > rolands.60ab5f013fd32

Kļūdiņa no Tavas puses, es dzīvoju meža vidū,man tuvākie kaimiņi ir 3km atstatumā. Es ļoti labi redzu, kā tiek pārdotiLVM meži privātpersonām un paliek par kailcirtēm. Nelielām, bet pietiekoši, lai dzīvnieks meklējot barību, ielīstu apdzīvotā vietā. Tā, kā savu dibuā piecel no mašīnas sēdekļa iebāz degunu dziļāk, bet Tev jau no lāčiem bail.

1.oktobris, 11:49 Atbildēt

Kā var nogalēt ko tik mīļu. Vai tiem, kas nogalinās šos jaukumus nebūs sidsapziņas pārmetumi?Kā viņi dzīvos tālāk, šie cilvēki?!Šie lāčuki tak neko ļaunu nedara! Man ļoti žēl šo pūkainīšu.

25.septembris, 20:14 Atbildēt

Un cik mīļš viņš būs tad, kad Jums vai Jūsu bērnam pārkodīs rīkli?... Diemžēl, bet šie lāči ar lielu varbūtību auguši kādā lāčaudzētavā un nespēj dzīvot patstāvīgi bez kontakta ar cilvēku. Vēl gads - un sāksies reāli draudi cilvēku dzīvībām - skumji, bet fakts... Un nav nemaz mežā jāiet, lāči nāks uz ciematiem un pat pilsētām, kad tiem gribēsies ēst...

25.septembris, 20:41 Atbildēt

Tev laikam kritiskās domāšanas pietrūkst. Lāči nav mājdzīvnieki un, ja tie sāk iekarot cilvēku apdzīvotas teritorijas- piemājas dārzus, šķūnīšus, medus dravas utt., tad ir jārīkojas. Ja Tu tik ļoti viņus mīli, vari labprātīgi uzpurēties un pavasarī kļūt par izsalkušu lāču pirmo maltīti.

25.septembris, 21:20 Atbildēt

Vēlreiz, tas pats, kas Rolandam. Lāči, lūši un citi meža zvēri uz mājām nelīstu, ja viņiem paliktu dabiskā vide, kur mitināties.

25.septembris, 21:36 Atbildēt
Rita Schmitz > perle

Dzīvnieki šeit bija pirms tevis,tā esi Tu,kas iekaro svešas teritorijas

26.septembris, 11:40 Atbildēt
Perle > rita.schmitz

Rita, ej, noziedojies lāčiem vakariņās! Tikai kurpes iepriekš novelc, lai šņores lāču zarnās nesametas un sintētisko apakšveļu arī, lai, nedod dies, lāčiem kāda alerģija no tās nepiemetas.

27.septembris, 14:34 Atbildēt
Rolands > jelena.sergejeva

Mēģini doties uz dabisko vidi! Starp citu, kopumā tā vieta , kur darbības norisinājās, ir stipri mežota, kādreiz pat skaitījās kā otrs lielākais meža masīvs tūlīt aiz Dundagas. Mežā ejot gan pacenties apgūt pamatzināšanas par to, kas ir mežs! Tavas emocijas skatoties televīzorā par mežiem, zināšanas un sapratni nevairos!

30.septembris, 20:00 Atbildēt
Jelena Sergejeva > rolands.60ab5f013fd32

Es divus mēnešus nodzīvoju Lietuvas dabas rezervātā.Tādiem kā Tu, pietiktu ar divām dienām. Jūs varētu laist tikai medībās bez ieroča,lai sajūt savu "Dieva nepieskaramību" uz savas ādas.

1.oktobris, 11:56 Atbildēt

Konkrēto lāču nogalināšana, ja to likumīgi plāno valsts, nav nekas slikts, jo šie lāči neuzvedas kā tipiski savvaļas dzīvnieki, bet nākotnē radīs draudus cilvēkiem. Turklāt medības Latvijā notiek jau kopš senseniem laikiem, bet lāčus medīt ikdienā netiks ļauts, tie būs tikai reti izņēmuma gadījumi, kas neapdraudēs lāču populāciju. Katru gadu tiek nošauti aļņi, stirnas - tās ir medības, kas neiznīcina šo dzīvnieku populāciju. Daudz lielāks drauds par dažu lāču nošaušanu ir Rail Baltica būve, kas fragmentēs un iznīcinās simtiem hektārus mežu, bet ieguvumu dos pārsvarā Igauņiem un Rietumeiropai...

25.septembris, 20:39 Atbildēt

edmund krance, tak tevi vajag nosist ar sūdainu mietu.

25.septembris, 22:55 Atbildēt
Udo Kalnbērziņš > 583738203030947

Var jau ari parastu mietu izmantot!

26.septembris, 20:53 Atbildēt

Piekrītu par 100% !!!!!

30.septembris, 19:11 Atbildēt
Jelena Sergejeva > 583738203030947

100% ++++

1.oktobris, 13:39 Atbildēt

Tikai gaļas konservos, kamēr šie mīlīgie radījumi nav saplosījuši kādu mazu bērnu lauku sētā, protams, gribēdami tikai parotaļāties.

26.septembris, 10:00 Atbildēt

domāju,ka lāčiem tie bērni ar piemaksu nav vajadzīgi.Un pietiks te attaisnot bezjēdzīgu dzīvnieku slepkavošanu ar visādām varbūtībām.Latvijā neviens lācis vēl nav apēdis nevienu bērnu un arī neapēdīs

26.septembris, 11:38 Atbildēt
Edgars Treibergs > rita.schmitz

Neesi tik pārliecināta !

30.septembris, 19:11 Atbildēt

Varbūt Tu priekš lāčiem arī esi barība? Vispār lāči neēd cilvēku gaļu.

1.oktobris, 17:05 Atbildēt

Meža zvēri nāk uz apdzīvotām, tikai, lai paēstu. Navajag izšaut mažacūkas un stirnas. Vilkiem un lūšiem, tā ir barība. Cūķis būs izrakājis kādam kartupeļu lauku, viss, jāsāk medības, tak nevajag līst ar savu lauku cūķa teritorijā.

26.septembris, 16:05 Atbildēt

Ko lācēni tādu ir izdarījuši, neko, vai tiešam nevar noķert un aizvest uz Tērveti, vai zoodārzu. Kas tas ir, cilvēkus sapotēt, slimajiem naudu nedod, tagad sāks šaut nevainīgus dzivniekus. Pie mums nav tik daudz lāču. Pēc likuma, ja lāči būs vairak par 600, tad var pieņemt lēmumu, ka varetu medīt. Kas tie par cilvēkiem, kā var ieņemt amatu.

26.septembris, 22:03 Atbildēt

Priekš kā jāved uz Tērveti, ja Līgatnē ir jau gatavi lāču voljēri?

27.septembris, 13:32 Atbildēt
Jelena Sergejeva > izidors.m.rkak.ns

Arī pareizi.

1.oktobris, 13:41 Atbildēt

Ir gan cietuši gan cilvēki gan lopi !!!! Tie ,kas te gudri sēž divānā un skatās filmas nekad mežā nav bijuši var gudri spriedelēt !!!! Pareizs lēmums GITA STRODE !!!

30.septembris, 19:09 Atbildēt

Tak sēdi pilsētā, skaties TV un liec dzīvniekiem mieru. Viņi tavā dzīvoklī nelien un nelīdīs, ja vien tā meža robeža nebūs pietuvināta pilsētai. Jūs rīkojat medību sezonas uz stirnām un mežacūkām, nedomājot par to, ka tam pašam vilkam ogas neiet pie sirds. Piemērs tam ir Kanādā, kur mežš nāk uz cilvēku mitekļiem.

1.oktobris, 12:09 Atbildēt

Visus galinàs nost?Ja rìt no Igaunijas atnàks vèl 5 làći, ko tad?

3.oktobris, 21:26 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:57

Jaunākās diskusijas