11 gadus vecs zēns pēc Covid spiests izmantot ratiņkrēslu

tautaruna.lv 19.septembris, 15:44
 
Ekrānuzņēmums/BBC
11 gadus vecais Džeikobs Parišs no Grimsbijas Lielbritānijā pēc Covid-19 pārslimošanas spiests izmantot ratiņkrēslu, vēsta "Mirror".

Pariša ģimene ar Covid-19 sasirga šī gada martā. Tiek uzskatīts, ka Džeikobs ar Covid-19 inficējies no sava tēva.

Pirms saslimšanas Džeikobs bijis ļoti aktīvs bērns - viņam paticis braukt ar riteni, peldēt un dejot. Tagad tā dēvētā garā Covid dēļ 11 gadus vecais zēns ir spiests izmantot ratiņkrēslu, bet viņa māte pametusi darbu, lai rūpētos par dēlu.

Ārstiem ir aizdomas, ka zēnam ir posturāls tahikardijas simptoms - sirds slimība, kas izraisa reiboni un ģībšanu.

Līdzīgi kā citiem bērniem, kuri slimojuši ar garo Covid, Džeikobam nebija izteiktu simptomu. Nedēļu zēns esot juties nedaudz apslimis un nejutis garšu. Taču zēna veselība pakāpeniski pasliktinājusies un viņš sācis izjust stipru nogurumu. Džeikobam bijušas grūtības nokāpt pa kāpnēm, viņš jutis reiboņus un viņa sirds "dauzījusies kā traka". Zēns izjutis reiboni pat tad, ja nedaudz straujāk pagriezis galvu.

Lai zēns varētu iziet no mājām, viņam iegādāts ratiņkrēsls, taču sešu nedēļu laikā Džeikobs to sācis izmantot pastavīgi.

Tagad Džeokibs apmeklē neirologu un ģimene cer, ka tiks noskaidrots viņa mobilitātes problēmu cēlonis.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Ja iegrūstu vēl vakcīnu, vispār 3,14zģec būtu klāt.

20.septembris, 9:45 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

un cik iegūla ratiņkrēslos pēc vakcīnas,kura maksā lētāk kā ūdens atejas podā??? Astra pote super sērgas apkarošanai 1.87 euro doza,bet feika pote pret plaušu karsoni pie jebkura ārsta 80 euro !!!!?????Iepotē un guli sniega kupenā,nekādi plaušu karsoņi nedraud vairs.Alkašiem labi

22.septembris, 20:52 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:49

Jaunākās diskusijas