Covid-19 noliedzēji traucējuši NMPD mediķiem sniegt palīdzību pacientam

tautaruna.lv 15.augusts 2021, 18:34
 
Egons Ansbergs/F64
Naktī uz svētdienu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, iespējams, Covid-19 noliedzēji traucējuši sniegt palīdzību kādam pacientam, liecina dienesta publiskotā informācija sociālajā tīklā "Facebook".

NMPD vēsta, ka tas, iespējams, saistāms ar apzinātu provokāciju no to cilvēku puses, kuri aktīvi iestājas pret Covid-19 vakcīnām un noliedz vīrusa eksistenci un tā bīstamību.

"Līdzcilvēki, kuri atradās blakus pacientam, uzvedās agresīvi, centās mediķus iesaistīt sarunās par Covid-19 un traucēja brigādei strādāt. Tāpat personas ne vien filmēja mediķu veiktās darbības, tā liedzot pacientu izmeklēt un sniegt viņam palīdzību, bet arī lietoja necenzētus vārdus un pat pielietoja fizisku spēku," raksta NMPD.

Dienests saistībā ar notikušo grasās vērsties Valsts policijā.

NMPD atgādināja, ka dienesta mediķi ik dienas pašaizliedzīgi dodas uz gandrīz 1000 izsaukumiem, lai glābtu cilvēku dzīvības un palīdzētu tiem, kuri nonākuši nelaimē. "Lūdzu, neapgrūtiniet mūsu darbu, cieniet un ļaujiet mums strādāt," vēsta dienests.

Vienlaikus NMPD atgādina, ka izsaukuma laikā brigādes mediķiem ir tiesības līdzcilvēkiem vai pacienta tuviniekiem lūgt netraucēt mediķu darbu. Ja apkārtesošie ar saviem mobilajiem telefoniem filmē notiekošo, izsaka piezīmes, rupjības vai dažkārt pat draudus, darbs ar pacientu izsaukuma vietā un turpmākā palīdzības sniegšana ir apgrūtināta.

Tāpat dienests vērš uzmanību, ka, saskaņā ar likumdošanu, par apzināti maldinošiem izsaukumiem un izjokošanu, izsaucot kādu no ārkārtas dienestiem bez iemesla, ir paredzēts sods.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas