Siguldas novadā degošā Pemmes purva dūmi redzami arī no satelīta

tautaruna.lv 26.jūlijs, 16:50
 
Ekrānuzņēmums
Siguldas novada Lēdurgas pagastā izcēlies ugunsgrēks Pemmes purvā un dzēšanas darbos iesaistīs arī armijas un robežsardzes helikopterus, apstiprināja Valsts meža dienestā (VMD) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Saskaņā ar dienesta rīcībā esošo informāciju, pašlaik degšanas iemesls un platība nav zināma. VMD pārstāvji norādīja, ka ugunsgrēka notikuma vietai ir grūti piekļūt.

VUGD skaidroja, ka VUGD pirmdien plkst.9.13 saņēma izsaukumu uz Lēdurgas pagastu, kur deg mežs un purvs.

Notikuma vietā strādā VMD, 31 VUGD ugunsdzēsējs, izmantojot deviņas autocisternas, kā arī Inčukalna un Lēdurgas brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Ugunsgrēka ierobežošana turpinās.

Pagaidām nav precīzi zināms, vai uguns ir izplatījusies dabas lieguma "Lielais un Pemmes purvs" teritorijā.

Kā pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna, dabas liegums "Lielais un Pemmes purvs" ir veidots augstā tipa purvu masīva aizsardzībai.

Purva klajā daļa, kā arī mežiem klātās pussalas un purva salas ir piemērotas reto plēsīgo putnu ligzdošanai. Purvā ir arī relatīvi daudz atklātu ūdeņu - ezeri un lāmas, kā arī pārmitru un dūkstainu vietu, kas piemērotas purva bridējputnu un ūdensputnu ligzdošanai. Dabas lieguma platība ir 3475 hektāri, informēja Rēna.

Dūmi redzami no satelīta.

Tikmēr sociālajā tīklā "Twitter" izplatīts foto, kurā redzams, ka dūmi ir tik prāvi, ka tiek ir redzami no satelīta.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 1

 
Anonīms
 

Ujjj, briesmīgi.

26.jūlijs, 17:23 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:01

Jaunākās diskusijas