Kāpēc ceļ trauksmi par Latvijas lielveikalos nopērkamajiem Covid-19 testiem?

tautaruna.lv 21.jūlijs, 18:44
 
Ilustratīvs attēls / F64
Ekspertus bažīgus dara nu arī pārtikas veikalos nopērkamie Covid-19 eksprestesti, stāsta TV3 Ziņas.

Pārtikas veikalos un aptiekās nopērkamie Covid-19 ātrie testi vīrusa antigēna noteikšanai mājas apstākļos var neuzrādīt droši ticamu rezultātu, un Nacionālā references laboratorija aicina cilvēkus tikai uz tiem nepaļauties.

Kociņa bāšana degunā rada nepatīkamas sajūtas, un ir ļoti ticams, ka pats cilvēks to neievadīs pietiekami dziļi. Tātad nepareizi paņemtā uztriepe rādīs nepareizu rezultātu.

Savukārt, ja pēc mājās veikta testa rezultāts ir pozitīvs, un tiešām tāds tas arī ir, daļa var izvēlēties par to nevienam neziņot. Tas var radīt aklās zonas epidemioloģiskajā uzraudzībā, bažas pauž Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). Ja parādās Covid-19 simptomi, tests jāveic laboratorijās, specializētajos punktos.

Turklāt mājās veiktajai paštestēšanai nav juridiska spēka.

Tas nozīmē, ka, ja pārtikas lielveikalā vai pat aptiekā pirktais Covid-19 eksprestests ar uztriepes ņemšanu no deguna uzrādīs negatīvu rezultātu, tas vienalga nav uzskatāms kā oficiāls apliecinājums, un tas nederēs, piemēram, kultūras pasākumu apmeklēšanai, sporta klubu apmeklēšanai vai ēšanai restorānu un kafejnīcu iekštelpās.

”Ja šis tests ir veikts mājas apstākļos, tad neviens ārsts šo informāciju nevienā sistēmā neievadīs, un Covid-19 sertifikātu nav iespējams saņemt,” skaidro Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.
Nacionālajā references laboratorijā saka, ka uz ātrajiem testiem norādītā precizitāte 98% esot tad, ja procedūra veikta medicīnas personāla vadībā, nevis mājas apstākļos ar virkni ietekmes risku.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 10

 
Anonīms
 
Dzēsts lietotājs

smadzeņu sertifikāti ir daudz vajadzīgāki

21.jūlijs, 21:01 Atbildēt

jebkuri kovidesti ir vnk bezjedzīga ziņkāārības apmierināšana --medicīniska sausā atlikuma no testiem nav --- tie kas grib juridisku spēku tesiem pieškirt ir janogalina kā blēži un šantažisti -- Kovidyestu drīks taisīt tik ja no tā ir atkarīga Ārsēšanas stratēģija-((renttgens un tomografs precīzu diferencdiagnozi rāda ar matsikla atēlu)) ((nāvi ja tesu izm,anto lai ''diagnozi piešūtu---bet nelieo lai no diagnozes ašūtos )) -ja nav medicīniskas vajadzīūbas ārsēšanas straēģiju lemt -- tad testu pat mediķļis nav tttiesīgs prasīt- bet politiķim vai žurnmaļugam vnk momentā nāvessodu jāizpiklda --ķinieši atteicās no masveida kovidesiem un cietumos sabāza panikierus un kurnošos --un daudzu miljonu Uhaņa 6 mēnešos sevi izvakcinēja ''ar dzīvo'' vakcīnu --vnk Uhaņu nolika aiz attsdlēgas savā sulā pavārīies bez iespējas no turienes dezertēt--90-95% ''inficēšanos'' nenonāca uz valsts radara --- laba prakse !! pidereus kas prasa bezjkedzīgos tesus un feiko staistiku un nerveselīgo azžioāžu taisa vajag linčot--paranoiķus vAjag dezolīdzekļu mucās marinēt .....

21.jūlijs, 23:59 Atbildēt

nahuj man vajag to visu !! ”Ja šis tests ir veikts mājas apstākļos, tad neviens ārsts šo informāciju nevienā sistēmā neievadīs, un Covid-19 sertifikātu nav iespējams saņemt,”--- sev dirsui slaukieytt ar sertifikāiem -- un ar bezjedzīgo infu e-plānprātiņu diskossev klizmas taisiet --man to nevajag

22.jūlijs, 0:06 Atbildēt

www.facebook.com/watch/?ref=sa...57546868357330

man autoriate drīžak ir Gundarovs ,nelaiķis Filatovs,, vesela rinda augsi profesionālu laužu--nekad ne kankariņi un vAl;stsžīduiņi un ne uttaini ministreļi ne figļariPVO --SEV ESMU AUTORITĀTe--racionāls profesionālis -veterinārija --mani smirdīgs politiķis nemācīs kā sērgas savaldamas un ar bidlu baidamām pasakam nenobaidīs-- kāviernu dabūs ja msn moralu šanažu izv esdīūs0--barvbarisku kāvienu par karu nepareizu nezinanisku tēži var arauties umsonīgsd bidla vazi žurnaļuga

22.jūlijs, 0:27 Atbildēt

m.youtube.com/watch?v=y26-zZK2_9o

Вакцинация против здоровья: новые данные о вреде прививки

22.jūlijs, 1:07 Atbildēt

Cik Maximā maksā siekalu testi?

22.jūlijs, 15:15 Atbildēt

Tiktokā rādīja, ka nepilni 7 eiro.

22.jūlijs, 16:11 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

iespļauj un parāda,ka tev triperis,iespļauj un parāda ,ka tuberkuloze,iespļauj un parāda ,ka plaušu karsonis.Kovids ir brīnumslimība, kuru var noteikt spļaudoties un jampampiņi tic arvien tālāk šitām pasakām.A pakakājot vai publiski sniedzot prieku mazajam draudziņam biksēs kovidu noteikt nevar ?

22.jūlijs, 17:19 Atbildēt

Tad jau Mārcis nevienu testu neizietu.Bet varbūt priekš tādiem vajag?

22.jūlijs, 22:35 Atbildēt

Un, starp citu, no augusta beigām sākas lokdauns. Gatavojaties.

25.jūlijs, 21:21 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:32

Jaunākās diskusijas