Iedzīvotāja pēc tehniskās apskates neslēpj sašutumu par rēķinu

tautaruna.lv 25.jūnijs, 11:37
 
Dāvis Ūlands/F64
Kāda iedzīvotāja sociālajos medijos dalījusies ar kvīti, kuru saņēmusi par automašīnas tehniskās apskates veikšanu. Sievieti samulsinājusi maksa par atļauju piedalīties satiksmē, veicot tehnisko apskati.

Sociālās vietnes Facebook lapā "Slepenais pircējs" pārpublicēts Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kvīts attēls, kurā redzams, ka par atļaujas piedalīties ceļu satiksmē piešķiršanu, veicot tehnisko apskati, autovadītājai bijis jāsamaksā 2,85 eiro, ņemot vērā, ka tehniskā apskate veikta laikā.

"Katru gadu nobrīnos par šo maksājuma pozīciju. Skati eju laikā, ar pilnām tiesībām piedalīties ceļu satiksmē, tā nav vienas dienas atļauja par kavējumu. Tā esot samaksa par pārvietošanos pa CSDD teritoriju, tā man skaidroja Transporta nodoklis par valsts ceļu izmantošanu tāpat nav mazs, tagad mums jāmaksā arī par valsts kapitālsabiedrības teritorijas izmantošanu vēl atsevišķi. 2,85 reiz Latvijā reģistrēto transportlīdzekļu skaits būs... aptuveni 3 miljoni eiro," raksta sašutusī atovadītāja.

Komentāros arī citi iedzīvotāji pauž sašutumu par šādu maksājuma pozīciju.

"Interesanti, uz kādu normatīvo aktu ir atsauce, iekasējot šo maksu par "atļauju"... Kārtējā reize, kad pirmsākumos ieviestā maksa ir sen zaudējusi savu loģisko pamatojumu, līdzīgi kā darba algas neapliekamais minimums. Taču neviens no tās labprātīgi neatteiksies - tāda summiņa par tukšu gaisu," norāda viens no daudzajiem ieraksta komentētājiem.

"Tad lai uzraksta skaidri- par to ka iebraucāt uz CSDD zemes. Šo maksu viņi traktē kā grib, kaut katru dienu savādāk," pauž komentāra autore.

Jāatgādina, ka transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati reglamentē Ministru kabineta 2017.gada 30.maija noteikumi Nr.295 "Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa".

Transportlīdzekļu valsts tehniskās apskates mērķis ir nodrošināt, lai ceļu satiksmē piedalās droši un visiem tehniskajiem parametriem atbilstoši transportlīdzekļi. Transportlīdzekļu tehnisko apskati var veikt tehniskās apskates stacijās visā Latvijā, norāda CSDD.

Komentē 6

 
Anonīms
 

Kas tur ko brīnīties? Katrs mēģina kampt ko vien var. Tas pats OIK, ūdens vai gāzes rēķinu sagatavošana, elektrības pievadīšana līdz mājai, iekāpšana taksometrā utt. Neko neesi vēl dabūjis, bet maku esi spiests atvērt.

25.jūnijs, 14:25 Atbildēt

Nu tas jaukais maksājuma punkts jau ir sen, viņš bija jau pirms 10 gadiem un vairāk, kad es vēl dzīvoju LV, atklāšu noslēpumu, ir vēl arī atkārtota atļauja piedalīties satiksmē, kad iesiet atkārtoti TA. Biokrātiņiem jau kaut ir jādzīvo.

25.jūnijs, 15:19 Atbildēt

Tas pats jau ir, ja beidzās vadītāja apliecības derīguma termiņš.Vadītāja apliecības termiņš vēl nav beidzies, tā nav arī atņemta, bet jāmaksā par tās piešķiršanu (ja nemaldos tā bija formulēts)

25.jūnijs, 19:58 Atbildēt

Ko jūs brīnaties šajā reņģēdāju valstī.Drīz arī maksāsiet par gaisu ko elpojam.

25.jūnijs, 21:19 Atbildēt

Legalizéts rekets no 90 gadiem, kad arí Rumbulas tirgú reketieri iekaséja 5 lati.

25.jūnijs, 21:27 Atbildēt

Ja csdd var pirãdīt ka izveidojuśi šo zemi pirms Daugavas rakšanas, tad viņiem šī zeme pieder, bet juridiski saskaņojot ar abinieku radiniekiem.

26.jūnijs, 4:06 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:47

Jaunākās diskusijas