Sieviete Rēzeknē: Pēc vetārsta apmeklējuma mans kaķēns nomira

tautaruna.lv 19.jūnijs, 11:12
 
Vladislavs Proškins/F64
Kāda sieviete dalījusies negatīvā pieredzē, apmeklējot veterināro klīniku "Vetoria" Rēzeknē.
Kā portālā "sudzibas.lv" raksta kaķēna saimniece, pēc obligātās potes pret trakumsērgu viņas mīlulis nomira.

"Tika pierakstīts kaķēns uz obligāto poti: trakumsērgas, kaķēnam pilni 3 mēneši bija, pēc potes veikšanas vakarā kaķēns mira mokošā nāvē, kā tā drīkst, kapēc netika veikta pirmspotes pārbaude, nekas netika piedāvāts, kamēr kaķēns mocijās, es daudzkārt zvanīju, zvani tika noraidīti
TĀ IR AUGSTĀKĀ MĒRĀ NECILVĒCĪGA ATTIEKSME, MUMS ŠĪS MĪLULIS BIJA ĢIMENES LOCEKLIS UN TAGAD VAIRS NAV, KUR MEKLĒT TAISNĪBU?!
Kas tās par potēm, kas nedod tev garantu, ka tu saņemsi savu mīluli atpakaļ dzīvu!" raksta kaķa saimniece.

Iepriekš tika vēstīts, ka kucēna un kaķēna izaudzināšana par veselīgu un priecīgu mājdzīvnieku un tālākā dzīves kvalitātes nodrošināšana ietver daudz dažādu lietu - pilnvērtīgu ēdināšanu, regulāras aktivitātes un rūpes par veselību. Mājdzīvnieku vakcinācija ir viena no rutīnas lietām, kas saimniekam jāievēro un jānodrošina savam mīlulim. Kāpēc svarīgi vakcinēt mājdzīvniekus, skaidroja veterinārārste Anete Kalniņa.

“Latvijā obligāta ir trakumsērgas vakcīna visiem suņiem, kaķiem un mājas seskiem. Latvija šobrīd ir to valstu sarakstā, kas atzītas par brīvām no trakumsērgas, un tas paveikts, pateicoties gan meža zvēru vakcinācijai, gan regulārai mājas un istabas dzīvnieku potēšanai. Trakumsērga ir vīrusa izraisīta saslimšana, kuru nav iespējams izārstēt, nāvējoša gan cilvēkam, gan dzīvniekam, tādēļ nepieciešamība pēc vakcinācijas netiek apspriesta. Vakcināciju pret trakumsērgu mīlulim veic, kad tas sasniedzis 12 nedēļu vecumu. Pēc pirmreizējās vakcīnas atkārtota injekcija lielākoties tiek veikta pēc gada, bet turpmākajā dzīvnieka mūžā to var veikt arī retāk, piemēram, reizi 3 gados, ja tā noteicis konkrētās vakcīnas ražotājs,” skaidro veterinārārste.

Komentē 11

 
Anonīms
 

Vai kāds pārbauda veselību pirms corongripas potes?

19.jūnijs, 11:55 Atbildēt

Ne tak, galvenais ir dabūt to sūdu Tevī.

19.jūnijs, 12:30 Atbildēt
Marcis > jelena.sergejeva

Tu dolbana neta mauka,stulba dura,pasiva lezbijanka,kas negrib to publiski atztis

19.jūnijs, 13:02 Atbildēt
Jelena Sergejeva > marcis

Izp...ais ānusā Mārcis iepirdās tā, ka viss nets smird.

19.jūnijs, 23:45 Atbildēt

Anete Kalniņa runā kā ierēdne. Bet prasījās skaidrojums situācijai. Man ir mans kaķis. Ja tu nevari garantēt kaķim veselīgu dzīvi pēc tā sava seruma, tad 1) tev ir jāuzņemas par to atbildība, lai nākamreiz šāda situācija neizveidotos, 2) tev ir pilnīga taisnība - vakcinācijas nepieciešamība netiek apspriesta un kaķis mierīgi turpina dzīvot bez tavas drazas, 3) ja zvani tiek noraidīti, tad pie šī lopu daktera nevajag iet un par to jāstāsta citiem, pazīstamiem un nepazīstamiem.

20.jūnijs, 0:34 Atbildēt

Laikam Jums ir taisnība, es tieši tā arī rīkotos+ vēl tiesā iesūdzētu.Žēl,ka Latvijā nav nekādu baiļu par slikti izdarītu darbu(brāķi) un atbildības.

20.jūnijs, 1:11 Atbildēt

Mēs nevakcinējam savus četrkājainos ģimenes locekļus (mums vienmēr bijuši kaķi un suņi, nodzīvojuši līdz pienācīgam vecumam) un nevakcinējamies paši.Laikam-ģimenes tradīcija. Mums nekad nav bijusi uzticība pret vakcīnām, ņemot vērā, ka katrs organisms ir savādāks. Ja vienam palīdz, cits var mirt. Un to neviens nezina. Ārsts to nevar paredzēt letālu iznākumu pēc vakcīnas, tāpēc ar pacienta parakstu grib noņemt no sevis atbildību. Piekrītu, ka kaķīts būtu dzīvojis, ja nebūtu veikta vakcīna. Mazais organisms šo indi neizturēja. Izsaku līdzjūtību ģimenes locekļiem par mīluļa zaudējumu.

21.jūnijs, 16:48 Atbildēt

Ar dzīvnieku potēšanu nevajag aizrauties. Pa laikam sapotēt var, bet ne katru gadu, īpaši ar to komplekso poti. Gudri vetārsti jau pirms vairākiem gadiem apgalvoja man to pašu. Tādu nav daudz. Diemžēl mums pa pilnam ir savairojušies burta un naudas kalpi, kuri ar savu galvu nedomā nemaz. Patiesībā viņiem galvu nemaz nevajag, jo viss ir sarakstīta rīcības algoritmos. uz savas ādas to esmu pārbaudījusi vairākas reizes. Tagad vienkārši atmetu kaut kādunaudiņu, pagriežu muguru un aizeju. Es gan savu kaķēnu, kuram vēl ir tikai trīs mēneši, noteikti nevestu vakcinēties. Nevajag visam uzreiz noticēt, ko saka ārsti un valdība.

22.jūnijs, 1:23 Atbildēt

Pret trakumsērgu jāpotē ir obligāti. Pārējās laikam ir pēc sava ieskata.

22.jūnijs, 18:35 Atbildēt

Pēc trakumsērgas vakcīnas mūsu kaķim arī sākās smagas veslības problēmas. Kaķim sākās smaga alerģija. Tagad regulāri jājiet špicēt zāles (steorīdi). Bet pēc seroīdu regulāras špircēšanas parādījās cukurslimība. Datere teica ka nav ko kaķīti mocīt, vajag iemidzināt. Ļausim dzīvot kamēr dzīvos. NEKAD NEVIENU VAKCĪNU NEPOTĒŠU!!!

25.jūnijs, 13:55 Atbildēt

Mazāk jāstaigā ap vetārstiem un dzīvnieki dzīvos ilgi un laimīgi

26.jūnijs, 2:56 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:30

Jaunākās diskusijas