Austrumu slimnīcas mediķe izdara pašnāvību

tautaruna.lv 27.maijs 2021, 11:30
 
Kaspars Krafts/F64
Traģēdija satricinājusi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) kolektīvu. Kāda Rehabilitācijas klīnikas darbiniece izdarījusi pašnāvību. Notikušo izmeklē gan policija, gan pati slimnīca, jo administrācijā saņemts vairāku darbinieku iesniegums par neveselīgu darba vidi kolektīvā, kurā strādāja mirusī, vēstīts Aijas Kincas materiālā LTV Panorāmā.
Mediķe RAKUS strādāja vairāk nekā astoņus gadus. Viņas darbs bija saistīts ar pacientu rehabilitāciju. Pašnāvība izdarīta laikā, kad darbiniecei bija darba nespējas lapa.

Taču darbinieces nāvi izmeklē ne vien policija, bet arī slimnīca. Administrācijā saņemts vairāku viņas kolēģu iesniegums par to, ka nodaļā valda neveselīga atmosfēra un ir grūti strādāt.

“Ir izveidota izmeklēšanas grupa un notiek intervijas ar darbiniekiem, lai noskaidrotu notikušo. Paralēli policija veic izmeklēšanu par notikušo (..) Signāli ir saņemti par neveselīgu darba vidi, un mēs cenšamies to arī noskaidrot,” norādīja RAKUS ārstniecības direktore Ilze Pučkure.

Neviens darbinieks uz izmeklēšanas laiku nav atstādināts.

Pučkure skaidroja: “Esam veikuši pārrunas ar visiem šīs klīnikas darbiniekiem, pagājušajā nedēļā bija sanāksme, kur iesaistījās arī pārstāvji no vadības grupas. Un klīnikas darbiniekiem ir izteikts atbalsts, lūgta darbinieku iesaiste, kāda palīdzība ir nepieciešama. (..) Ārstniecības personas, īpaši mediķi, ir tieši tie, kas ir ilgstoši strādājuši. Ir bijusi fiziska slodze un psiholoģisks spiediens. Arī emocionālā slodze.”

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas