VIDEO: iedzīvotāja šokēta par kaimiņu rīcību Rīgas centrā

tautaruna.lv 1.maijs, 13:09
 
Aivars Ķesteris/F64
Rīdziniece Līga, kura nesen sākusi dzīvot daudzdzīvokļu namā Rīgas Centrā, par automašīnas novietošanu pie mājas, kurā dzīvo, sodīta: auto vējstiklā iemestas vairākas olas, pārdurta riepa un uz spēkrata atstāta zīmīte ar brīdinājumu nenovietot auto šajā stāvlaukumā. Tāpat kā brīdinājums par vēl nopietnākām sekām uz auto atstāts ķieģelis, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Līga Čaka ielas 131 namā Rīgā īrē dzīvokli. Tajā ievākusies salīdzinoši nesen. Nama iedzīvotājiem uz visiem ir vairāk automašīnu, nekā stāvvietu pie mājas. Līga savu spēkratu parasti novieto citviet, kādā šķērsielā, bet nesen bija nepieciešamība noparkoties pie šī nama, kurā pati dzīvo.

"Bija nesamas smagākas mantas. Negribējās iet tik tālu, tāpēc nolikām tur [pie mājas]. Pirms Lielās piektdienas uz automašīnas parādījās zīmīte, kurā bija rakstīts “Neliec auto šeit!"" pauž Līga.

Nelielajā stāvlaukumā, kurā ietilpst dažas automašīnas, nav noteikta automašīnu novietošanas kārtība. Nav nevienas ceļazīmes un norādes, ka te drīkstētu novietot automašīnu ar kādām īpašām atļaujām. Teorētiski šajās vietās spēkratus drīkst novietot pat namam nepiederoši šoferi. Ņemot vērā, ka dzīvo šajā namā, Līga norāda, ka ir pašsaprotami, ka viņa pie mājas drīkst novietot savu spēkratu. Citās domās gan bija kāds nama iedzīvotājs, kurš Lieldienu brīvdienās pārmācīja Līgu: pēc brīdinošās zīmītes izvietošanas sekoja automašīnas bojāšana.

"Vējstiklā tika iemestas trīs olas, pārdurta riepa, bruģakmens nolikts uz vējstikla ar domu, ka, ja nolikšu vēlreiz automašīnu, vējstiklā lidos ķieģelis, bet es tur drīkstu novietot! Es tur konstanti redzu novietotas dažas automašīnas. Varbūt domā, ka kādi izredzētie? Kā sapratu, it kā ir dzīvokļu īpašnieku iekšējā “Whatsapp” sarakste, kurā īrniekus neuzņem, jo mainās. It kā tur esot jāiesūta savas automašīnas bilde, lai tai nedarītu pāri. Tas, manuprāt, ir kaut kāds pilnīgs absurds! Es neesmu tajā sarakstē," stāsta Līga.

Līga pieļauj, ka viņas automašīnai pāri nodarīja naktī, pēc tam, kad vakarpusē novietoja auto pie mājas.

Nama pārvaldniece, apsaimniekotājfirmas “Vercuņģi” valdes locekle Daina Vītola informē, ka pāridarīšana automašīnām pie mājas sākusies kopš pagājušā gada beigām. Līgas pieminētie gadījumi neesot vienīgā epizode stāvvietu “karā”. Arī iepriekš kādai automašīnai sagrieztas riepas, savukārt olu kā munīcijas izmantošana esot jauna tendence.

Apsaimniekotāja pārstāve informē, ka pati veic izmeklēšanu, aptaujājusi nama iemītniekus, tomēr pagaidām vainīgo neizdodas atrast.

Komentē 2

 
Anonīms
 

auto jātur auto stāvvietās nevis pagalmos, minētajā adresē blakus ir kādas 3 autostāvvietas, tikai .... nu jā - par tām jāmaksā, bet pagalmā var "nahaļavu"

2.maijs, 20:39 Atbildēt

Kēpēc tad tie riepu bojatāji nenovieto maksas stavvieta? Atrast tos vandālus un iznīcinat viņu mašīnas, lai citiem vairāk vietas paliek.

2.maijs, 21:52 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:30

Jaunākās diskusijas