Latviete, kura no Covid-19 ārstējas 3 mēnešus: Es biju komā. Mani izglāba no viņpasaules

tautaruna.lv 25.aprīlis, 11:42
 
Pixabay
Biķernieku slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā šobrīd sastopami Covid-19 pacienti, kuri slimnīcā tika ievesti februārī. Pēc vairākām nedēļām intensīvajā terapijā un pēcāk nodaļā viņi joprojām ir skābekļa atkarīgi un bez specifiskas aparatūras uz mājām nav izrakstāmi, vēsta Aijas Kincas sižets LTV "Panorāmā".

Annu Cīruli ieveda slimnīcā pašā februāra sākumā. Tagad aiz loga ir pavasaris, bet par mājās tikšanu var joprojām sapņot. Anna vēl nevar iztikt nevar bez papildu skābekļa.

“Es biju tas cilvēks, kas principā neticēja, ka ir tāds kovids. Un tā skeptiski skatījos ziņas, domāju, ka nav taisnība. Bet vienu dienu man pacēlās temperatūra. Padzēru paracetamolu. Tad man pazuda oža, garša, smarža, septiņas dienas ārstējos pati,” stāsta Anna.

Visa šī pašārstēšanās beidzās ar bezsamaņu, neatliekamo palīdzību un caurulīti kaklā. Annas plaušas bija skāris abpusējs plaušu karsonis. “Es biju komā. Piecas nedēļas pavadīju intensīvās terapijas nodaļā. Principā mani izglāba no viņpasaules. Es esmu ļoti pateicīga visiem Gaiļezera ārstiem un medmāsām.”

Anna turpina atlabt rehabilitācijas nodaļā. Klepus lēkmes joprojām ir biedējošas. Covid-19 pacientus, kuru slimības gaita bijusi smaga, ārstē ilgi, dažkārt par mēnešiem ilgi. Tas ir ilgāk nekā citu slimību pacientiem. Šajā rehabilitācijas nodaļā ir 25 gultas vietas un tās gandrīz vienmēr ir pilnas.

“Tie ir visi pacienti, kuriem nepieciešama 24 stundu aprūpe, bez asistēšanas viņi nevar, viņi nevar bez skābekļa,” stāsta Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) Rehabilitācijas klīnikas vadītāja Illa Mihejeva.

Jautājums par skābekļa aparātu nodrošinājumu ārstiem burtiski aizsit ciet elpu. Jo daudzi pacienti no slimnīcas varētu doties mājup ātrāk, ja vien viņi viegli un ātri varētu noīrēt skābekļa koncentratoru. Līdz šim cilvēki par to maksāja īri - ap 50 eiro mēnesī. Tagad, pēc pārslimotā kovida, dubultojies pacientu skaits, kam nepieciešami šie aparāti. To trūkst. Nopirkt var, bet tas ir dārgi - aparāta cena var sasniegt 1000 eiro.

Komentē 11

 
Anonīms
 

Nu skābekļa atkarīgie vispār esam mēs visi.Ja nogriež skābekli ,tad ir cauri. Ir vēl narkotiku un alkohola atkarīgie un pederastijas atkarīgie kā Mārcis.Kas ir skābekļa koncentrators?Pazuda oža,garša,smarža....mjā,man nav ko piebilst.Man agrāk garāžā mētājās PSRS laiku smarža "'Krasnaja Moskva""Vispār man te patīk,jo ir jautri.

25.aprīlis, 13:39 Atbildēt

nemurgo idiots

28.aprīlis, 7:20 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > aldis.krontals

tavs uzvārds visu par tevi pasaka, pat neko tev nejautājot

28.aprīlis, 21:26 Atbildēt

Novēlu laimīgu izārstēšanos , bet..... Par to ārstēšanos sākuma periodā mājās.... Arī es pārslimoju to moderno vīrusu , taču darīju visu iespējamo , lai nodarbinātu savas plaušas .Man tuvi unmīļi cilvēki ieteica visāda veida vingrinājumus , lai tam vīrusam neļautu nokļūt plaušās ! Bija arī piedāvājums uz slumnīcu , taču sapratu , ka tādā gadījumā varētu būt arī beigas. , jo tur neviens man neļautu pielietot tos ārstēšanās veidus , ko mājās ! Mazāk skataties informatīvo programmu Laiks ( Panorāma ) , neļaujaties tai iebiedēšanas politikai un nebaidaties arī saslimt . Tas velns nav tik melns , kā to mālē !

25.aprīlis, 14:03 Atbildēt

Varbūt dodies pa taisno uz "Ģaiļezeru" un sāc mācīt mediķus? Jeb labāk uzreiz uz Tvaika 2!

25.aprīlis, 16:56 Atbildēt

Saliidzinaasim. Truuces gadiijumaa operaacija maksaa 1800 (vismaz). Par cik mugurkaulu atjaunot pilniibaa nav iespeejams, un saapes nonjemt arii, atsaapinaashana maksaa 150. Man ar vienu mugurkaula blokaadi nepietika, jo iekaisums bija paaraak liels, taatad - 300. Un tad veel rediofrekvences impulsu atsaapinaashana, ko gaidu jo ir rindas, veel 350. Un taa taas atsaapinaashanas katru gadu!!! Pie tam jaabrauc uz Riigu pavadonja paliidziibaa jo gadiities var visaadi. Katram braucienam pieskaiti klaat 60 eiro celja izdevumiem jo sabiedrisko transportu izmantot nevar vairaaku iemeslu deelj.

Juus mokaaties, mees arii. Tikai juus varat ''blaut'' par netaisniibu jo tas bijis kovids (populistika), mees ne. Valsts nensedz neko.

25.aprīlis, 14:22 Atbildēt

Sara,es Jums varu šo to pastāstīt. Pirms gadi15 manam paziņam bij ari mugurkaula problēma. 30 gados invalīds ,jo sačakarēja mugurkaulu no fiziska darba. Skriemeļi spieda nervu un nestāvēja savā vietā. Ārsts Jēkabpils slimnīcā teica,ka jātaisa operācija,vajag titāna implantu kurš tos skriemeļus turēs savā vietā(apmēram tā, cik atceros).Saka ,ej pie slimnīcas galvenā ārsta Rīgā ,samaksā 200 ls ''pateicību'' un tev operāciju uztaisīs kā neatliekamo palīdzību. Implantu gan pašam bij jāpērk 700 ls ,ja nekļūdos. Ja ''pateicību '' nedosi,tad gaidīsi rindā un vēl par operāciju 2000 ls. Skaitļus precīzi neatceros,bet apmēram tā bij.

25.aprīlis, 14:48 Atbildēt

Anna varētu pastāstīt, ko redzēja viņpasaulē. Varbūt nevajadzēja repatriēties no turienes..?

25.aprīlis, 15:12 Atbildēt

beidz murgot stulbeni

28.aprīlis, 7:23 Atbildēt

,,Annas plaušas bija skāris abpusējs plaušu karsonis,, Kurā brīdī kovids uzradās? Tā īsti nevar saprast pēc stāstītā?!

26.aprīlis, 1:22 Atbildēt

Es arī teiktu, ka mēs visi esam skābkļa atkarīgie!

Tantītei vienkarši paveicies, ka pēc tik ilga laika reanimācijā, izdevies izķepuroties! Protams, ka medpersonāla aprūpe bija nepieciešama, bet kad cilvēks guļ reanimācijā, viss ir atkarīgs vai nu no viņa paša dzīvotgribas un organisma spējām atveseļoties, vai Dieva tā kunga labvēlības!

27.aprīlis, 20:11 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:30

Jaunākās diskusijas