Olas vējstiklā, pārdurtas riepas, ķieģelis! Pie nama Rīgas centrā izvēršas "karš" par stāvvietu

tautaruna.lv 25.aprīlis, 12:00
 
Ekrānuzņēmums/Bez Tabu
Rīdziniece Līga, kura nesen sākusi dzīvot daudzdzīvokļu namā Rīgas Centrā, par automašīnas novietošanu pie mājas, kurā dzīvo, sodīta: auto vējstiklā iemestas vairākas olas, pārdurta riepa un uz spēkrata atstāta zīmīte ar brīdinājumu nenovietot auto šajā stāvlaukumā. Tāpat kā brīdinājums par vēl nopietnākām sekām uz auto atstāts ķieģelis, vēstīts Roberta Blasa sižetā raidījumā "Bez Tabu".

Līga Čaka ielas 131 namā Rīgā īrē dzīvokli. Tajā ievākusies salīdzinoši nesen. Nama iedzīvotājiem uz visiem ir vairāk automašīnu, nekā stāvvietu pie mājas. Līga savu spēkratu parasti novieto citviet, kādā šķērsielā, bet nesen bija nepieciešamība noparkoties pie šī nama, kurā pati dzīvo.

"Bija nesamas smagākas mantas. Negribējās iet tik tālu, tāpēc nolikām tur [pie mājas]. Pirms Lielās piektdienas uz automašīnas parādījās zīmīte, kurā bija rakstīts “Neliec auto šeit!”"- atklāj Līga.

Nelielajā stāvlaukumā, kurā ietilpst dažas automašīnas, nav noteikta automašīnu novietošanas kārtība. Nav nevienas ceļazīmes un norādes, ka te drīkstētu novietot automašīnu ar kādām īpašām atļaujām. Teorētiski šajās vietās spēkratus drīkst novietot pat namam nepiederoši šoferi. Ņemot vērā, ka dzīvo šajā namā, Līga norāda, ka ir pašsaprotami, ka viņa pie mājas drīkst novietot savu spēkratu. Citās domās gan bija kāds nama iedzīvotājs, kurš Lieldienu brīvdienās pārmācīja Līgu: pēc brīdinošās zīmītes izvietošanas sekoja automašīnas bojāšana.

"Vējstiklā tika iemestas trīs olas, pārdurta riepa, bruģakmens nolikts uz vējstikla ar domu, ka, ja nolikšu vēlreiz automašīnu, vējstiklā lidos ķieģelis, bet es tur drīkstu novietot! Es tur konstanti redzu novietotas dažas automašīnas. Varbūt domā, ka kādi izredzētie? Kā sapratu, it kā ir dzīvokļu īpašnieku iekšējā “Whatsapp” sarakste, kurā īrniekus neuzņem, jo mainās. It kā tur esot jāiesūta savas automašīnas bilde, lai tai nedarītu pāri. Tas, manuprāt, ir kaut kāds pilnīgs absurds! Es neesmu tajā sarakstē," stāsta Līga.

Līga pieļauj, ka viņas automašīnai pāri nodarīja naktī, pēc tam, kad vakarpusē novietoja auto pie mājas. Sieviete arī stāsta, ka pārmācīja arī elektriķi, kurš vēlā pēcpusdienā bija ieradies veikt remontdarbus, atstājot savu automašīnu stāvvietā pie mājas aptuveni uz stundu.

“Bez Tabu” uzrunātie mājas iedzīvotāji saka, ka ir informēti par izdarībām, bet nezina, kurš no mājas šādi rīkojas.

“Bez Tabu” komanda arī uzdrošinājās vairākās dienās uz vairākām stundām atstāt savu automašīnu pie mājas, tomēr tā nevienu neizveda no pacietības. Iespējams, tas tāpēc, ka tajos laikos bija brīvas vietas, nebija nepieciešamības izrēķināties ar nezināmu automašīnu.

Vainīgo meklējot
Nama pārvaldniece, apsaimniekotājfirmas “Vercuņģi” valdes locekle Daina Vītola informē, ka pāridarīšana automašīnām pie mājas sākusies kopš pagājušā gada beigām. Līgas pieminētie gadījumi neesot vienīgā epizode stāvvietu “karā”. Arī iepriekš kādai automašīnai sagrieztas riepas, savukārt olu kā munīcijas izmantošana esot jauna tendence.

Iedzīvotāja Līga nesūdzējās par pāridarījumu automašīnai. Apsaimniekotāja pārstāve informē, ka pati veic izmeklēšanu, aptaujājusi nama iemītniekus, tomēr pagaidām vainīgo neizdodas atrast.

SIA “Vercuņģi” valdes locekle Daina Vītola norāda: "Tāpēc ir doma izvietot kameras. Par tām balsošana šobrīd ir procesā. Tik ātri tas viss nenotiek. Jānotiek balsojumam, jo tās būs izmaksas."

Komentē 5

 
Anonīms
 

vai tad Līgai nav nagla, ar kuru novilkt gar gādīgā kaimiņa mašīnas sānu

25.aprīlis, 13:06 Atbildēt

Man šķiet, ko to slepeni dara pati Daina Vītola.

25.aprīlis, 15:08 Atbildēt
Fra

Ā, tā jau pamanīta māja, jo tur visu nedēļu atkritumi sakrauti ap konteineru, viņi laikam neizved tos vismaz darba dienās, kur pa trituāru jābrauc ar riteni un automašīnas braukā pa trotuāru gandrīz virsū.

27.aprīlis, 22:58 Atbildēt
Fra

Bet vai tad uz trotuāra vispār var būt automašīnu stāvēšanas vieta?

27.aprīlis, 23:04 Atbildēt

Pa trotuāru nav jābrauc ar ar riteni, jābrauc pa ielu vai veloceliņu.

1.maijs, 12:53 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:48

Jaunākās diskusijas