"Skolēnam domātā pārtikas paka izrādījusies “par prastu”"; cilvēki sašutuši par kādas ģimenes rīcību

tautaruna.lv 4.aprīlis, 14:21
 
Ekrānuzņēmums no Facebook
Turpinoties attālinātajām mācībām, skolēniem tiek piešķirtas pārtikas pakas. Tomēr ir daļa ģimeņu, kuras atsakās no šīm pārtikas pakām. Līvānu novada domes sociālajā medijā "Facebook" publicēja fotogrāfiju, kurā kāda ģimene šo paku izmetusi atkritumos.

"Uzmini, kas tas ir?" Tā lapas sekotājus uzrunāja Līvānu novada dome.

Fotogrāfijā ir redzams, ka Līvānos pie pārtikas veikala atkritumu tvertnēm ir izmesta ārā skolēnu pārtikas paka.

"Tā ir skolēnam domātā pārtikas paka, kura diemžēl kādam ir izrādījusies “par prastu”."

Dome uzsvēra, ka laikā, kad dažiem, iespējams, nav ko celt galdā, ir tādi cilvēki, kuri izmet pārtiku atkritumos. Viņi atzina, ka ir ģimenes, kuras atsakās no pārtikas pakām, tādējādi skolēniem paredzētas ēdiens nonāk pie ģimenēm, kurām tas ir vairāk nepieciešams.

Fotogrāfiju domei bija atsūtījusi, kāda skolas skolotāja, kura savukārt to bija saņēmusi no kādas mammas, kas bija pamanījusi nepatīkamo skatu.

Dome pauda, ka mamma, kura bija pamanījusi šo skatu bija šokēta par cilvēku rīcību.

“Skumji, ka esam kļuvuši par tādu patērētāju sabiedrību, kurā vairs nemākam pateikt vienkāršu un cilvēcisku “Paldies”! Kurā ir zudusi cieņa vienam pret otru, pret citu darbu un pret dienišķo maizi, ko tā vienkārši spējam izmest atkritumos,“ šokēta atzina mūsu iedzīvotāji.

Jau vēstīts, ka attālināto mācību laikā, pašvaldībām skolēni ir jānodrošina ar pārtikas pakām. Sabiedrība valda dažādi viedokļi par pakās esošajiem pārtikas produktiem. Pārtikas pakas ir visai dažādas. Kāda sieviete vērsusies "Sūdzību dēlī" (raidījums "Bez Tabu"), neslēpjot sašutumu par skolā izdalīto pārtikas paku bērnam.

Komentē 36

 
Anonīms
 

Pakas, no kuram atsakas, nenonak citiem, nevajag dezinformet cilvekus

4.aprīlis, 15:00 Atbildēt

Droši vien nebija čipšu, kolas, hamburgeru. Skumīgi, bet degradējusies tauta.

4.aprīlis, 15:28 Atbildēt

Pirmkārt, degradējas bērnu vecāki, un līdz ar to arī bērni!!! Jo vairāk viņiem dod, jo vairāk neapmierināti!!!

4.aprīlis, 18:45 Atbildēt
Aivars > marita.5fce983326dc0

Es vispār nesaprotu tādu skolnieku paku jēgu. Par bērnu uzturu jārūpējas vecākiem, nevis sabiedrībai. Āmen! Ir problēmas- griezies sociālajā.

5.aprīlis, 9:39 Atbildēt

Ja sēž mājās, nahren tas pakas vajadzīgas?

4.aprīlis, 17:39 Atbildēt

Pareizi! Nav ko tās pakas dalīt, ja skolēns mācās attālināti. Un vispār, jābeidz šis ārprāts-no nodokļu maksātāju kabatas apmaksāt pusdienas, grāmatas, transportu. Nevari uzturēt savu bērnu-nedzemdē!

4.aprīlis, 18:42 Atbildēt
Armins Argalis > marita.5fce983326dc0

Bet ja tomēr ir piedzimis, iepriekš jau nevAr zināt, kā sanāks

4.aprīlis, 19:29 Atbildēt
Juris Voicišs > marita.5fce983326dc0

Gribētu zināt kopš kura laika bērniem pusdienas apmaksā no nodokļu maksātāju naudas? Izskatās ka Tu neesi piedzemdējusi nevienu bērnu! Jo ja Tu esi māte tad žēl ka bērniem tāda māte

5.aprīlis, 16:04 Atbildēt
Elīna Kanale > marita.5fce983326dc0

Marita,Kur var vispār kaut ko tik debilu uzrakstīt!?

5.aprīlis, 17:49 Atbildēt

Un kas tev par daļu? Ja Tev nevajag,tad forši,visiem tik forši kā Tev gan jau,ka neiet!!

5.aprīlis, 17:50 Atbildēt
Ritvars Ozols > marita.5fce983326dc0

Marita ir par latviešu iznīdēšanu. Lai padalās info, cik samaksā nodokļos. Vai labāk lai deputātiem izmaksā prēmijās.

5.aprīlis, 18:08 Atbildēt

Ja pārtika tiek mesta atkritumos, tad jau nemaz tik bēdīgi nedzīvojam, trakāk būtu, ja visi masveidā vilktu ārā no atkritumiem pārtiku.

4.aprīlis, 18:10 Atbildēt

Tas nu gan

4.aprīlis, 19:30 Atbildēt

Nesaprotu, kāpēc valsts baro bērnus par brīvu uz mūsu-nodokļu maksātāju rēķina??? Jau sen vajadzēja atteikties dot pusdienas par brīvu. Tagad grāmatas, transports, pusdienas par brīvu. Līdz ar to vecāki kļūst bezkaunīgāki un bezkaunīgāki. Tāda sajūta, ka viņu pienākums tikai ražot bērnus. Ja zinātu, kas to paku aiznesa uz miskasti, tad tādiem deģenerātiem vispār nevajadzētu dot pakas visus atlikušos gadus līdz skolas beigām. Cik ilgi tas turpināsies, kad mēs no savas kabatas barosim morālos atkritumus? It kā nebūtu slimnīcu, bērnunamu, vecu ļaužu pansionātu, kur novirzīt līdzekļus??? Nepatīk-neņem! Būs cilvēki, kas būs bezgala pateicīgi par tādu dāvanu!

4.aprīlis, 18:22 Atbildēt

Pārtikas paku došana ir kādu tirgotāju lobiju panākts process. Pats par sevi tas nav nekas slikts, ja valsts rūpējas par jauno paaudzi, bet tad jādod vecākiem nauda, un lai tad viņi paši izvēlas, ko bērniem pirkt. Ja sadod putraimus, grūbas un vēl kaut kādus produktus, kuru gatavošana prasa ilgu laiku(laiks ir nauda), tad saprotams, ka tos noliek pie atkritumiem, lai vismaz tiek bomžiem vai putniem.

4.aprīlis, 19:38 Atbildēt
Marita > izidors.m.rkak.ns

Kādiem vecākiem? No kāda maciņa tā nauda ies?! No mūsu kopējā!!! Ne visi vecāki ir godīgi un naudu izmanto bērnam, daudzi to nodzer! Tika iedota nauda 500euro katram bērnam. Daudzi vecāki tā arī saviem bērniem datorus nenopirka, lai tie varētu pilnvērtīgi mācīties, bet...kur lika, ir saprotams.

4.aprīlis, 22:01 Atbildēt

Marita, morālais atkritums esat jūs!!!! Ja šādi var uzrakstīt,bail iedomāties,cik ļoti esat garā izkropļota.fui

5.aprīlis, 17:53 Atbildēt

Lai nolādēta tā ,,ģimenīte,,,ilgi nebūs jāgaida!

4.aprīlis, 19:57 Atbildēt

Pareizi ūs rakstāt. Lai tai ģimenei pienāk bads!!! Es arī to novēlu!!!

4.aprīlis, 22:06 Atbildēt

Uzmanīgi ar lāstiem ka nedabū atpakaļ!

5.aprīlis, 1:13 Atbildēt

Bet varbūt to ir izmetusi kāda skolotāja,kura savākusi skolā palikušās pakas,bet pēc tam,ka nav kur likt,izmet.Manā kāpņu telpā arī bija salikti skolēniem domāti produkti.Te dzīvo kāda skolotāja.

4.aprīlis, 20:51 Atbildēt

SKOLOTĀJA??? Jūs ko!!! Skolotājām neviens pakas nedod. Tās aizceļo atpakaļ uz firmu!!!

4.aprīlis, 22:02 Atbildēt

Bļe,to paku var tak neņemt.huļi jāņem un tad jāizmet!?

4.aprīlis, 21:48 Atbildēt

Nevajag izplatīt nepatiesu info, pakas ir noliktas PIE miskastes un noteikti paņems kāds, kuram noderēs. Ja atteiktos, skolas personāls izdalītu savējiem.

4.aprīlis, 21:50 Atbildēt

Kāpēc pie miskastes??? Jeļena, jūs ņemtu paku, kura nolikta pie miskastes? Nerakstiet muļķības! To jau paspējuši apčurāt klaiņojošie kaķi 100reizes! To vienkārši nav jāņem no skolas, un tā aizies atpakaļ uz ēdināšanas firmu.

4.aprīlis, 22:05 Atbildēt

Pārtikas pakās ir normāls latvieša ēdiens,un,kuram tas liekas par prastu(kartupeļi ,burkāni,sīpoli, putraimi,piens,makaroni,zivju(tuncis uc. un gaļas konservi,zaļie zirnīši,skābie un svaigie kāposti, dažādas pupiņas u.t.t.). nekādu čipsu un tamlīdzīgu štruntu'.Ar to var paēst pat visa ģimene.Kam nepatīk ,lai atsakās tiem par labu,kam garšo. Pat ļoti veselīga pārtika.

4.aprīlis, 22:13 Atbildēt

Tieši tā, ēdienam nav nekāda vaina tai pārtikas pakai!

6.aprīlis, 13:05 Atbildēt

Es arī nedotu savam bērnam mēslus, kas nereti tiek likti šajās pakās. Ja kādam uzņēmējam vajag iztīrīt noliktavas no produktiem, kurus neviens nepērk kādēļ lai es savam bērnam tos barotu? Ne visi ir tik aprobežoti, lai barotos ar makaroniem un rīsiem.

5.aprīlis, 1:16 Atbildēt

Tik labas paka varētu būt trūcīgajiem tur pārsvarā zemas kvalitātes makaroni nu ļoti veselīgi.

5.aprīlis, 6:22 Atbildēt

to zile Inesei...Tauta nav degradējusies,pēc atsevišķu individu izdaribām ,nevajag spriest par visu Latviešu tautu,karote darvas ,medusmucu vienmēr sabojā ,un nejau bērni paku izmeta.

5.aprīlis, 8:52 Atbildēt

Līvānos nemaz paku nav, jo ir ieviestas kartes ar naudu, kur katrs vecāks pērk to pārtiku veikalā lietojot šo karti.

5.aprīlis, 9:24 Atbildēt

Kā nav kauna tā rīkoties??? Un neizskatās ka tā būtu slikta paka. Tādus paturēt kādu nedēļu badā tad redzētu ēdiena vērtību

5.aprīlis, 10:10 Atbildēt

Cilvēki nezina kas ir bads

5.aprīlis, 16:58 Atbildēt

Aivar, tev nav taisnība. Tu zini, cik ir bērnu nauda? Ja nē, tad paklusē. Āmen

5.aprīlis, 18:03 Atbildēt

Pakas dod tikai tiem bērniem. Kuri ir mazturīgi. Es esmu redzejusi paku meitas klases biedrenei. Pakas ir normalas, berniem ir naški, augli, šokolade, nu protams produkti, ta ir bezkaunīgi cilvēki.

5.aprīlis, 20:02 Atbildēt

Esmu mācījies laikos ,kad par dažām kapeikām skolā izdalīja bulciņas ,garšīgas (60tajos gados) .Normāli būtu bērnus par velti barot skolā mācību laikā .

5.aprīlis, 20:23 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 22:48

Jaunākās diskusijas