Māte neizpratnē - pārdevēja atsakās pieņemt bērna sakrāto naudu

tautaruna.lv 7.marts, 10:19
 
Pixabay
Kāda sieviete paudusi sašutumu par pārdevējas atteikumu pieņemt bērna sakrāto naudu, kas bijusi "melnajās kapeiciņās". Vai veikalnieki tā drīkst rīkoties?

“Bērns ļoti vēlējās iegādāties rotaļlietu, kuru ieraudzīja T/C Aleja veikalā “Rimi”.

Atvērām bērna krājkasīti, tur 2,60 eiro sanāca melnajās kapeiciņās. Veikalā pie kases iedevām šo naudu, pārdevēja pateica, ka šo naudu neņems un teica, lai mēs ejam uz “Maximu”, kur ir pašapkalpošanās kases!” Bez Tabu Sūdzību dēlī raksta Madara, kura neizpratnē par atteikumu pieņemt naudu.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs iepriekš norādījis, ka pārdevēji nedrīkst atteikties no pircējiem pieņemt kāda nomināla naudas zīmes, jo visas, kas ir apgrozībā, ir oficiāls maksāšanas līdzeklis. Citādi var būt ar, piemēram, biļešu un kafijas automātiem to tehnoloģisko īpatnību dēļ.

Komentē 20

 
Anonīms
 

Uz melnajām kapeiciņām dzīvo Covid bacilis.

7.marts, 11:17 Atbildēt

Reizēm uzvedamies kā principiāli kretīni (kas nav retums), nemaz nepadomājot par to, kā būtu ar mums pašiem, ja sēdētu kasē, kur veidojas rinda pluss vēl nobriest skandāls ar egocentrisku māmiņu, kura nevis to rotaļlietu bērnam nopērk par savu naudu un bērna iekrāto sīknaudu pēc tam iztērē saviem pirkumiem kādā pašapkalpošanās kasē citā veikalā, bet ustājīgi mēģina panākt savu

7.marts, 20:42 Atbildēt

Ja sēdi kasē, tad Tavs pienākums ir uzskaitīt pircēja preces, nosaukt pircējam summu, kura jāmaksā, un jāpieņem no pircēja naudu vai maksājuma karti apmaksas veikšanai. Ja pat tik daudz nejēdz, tad vēl atliek krāvēja darbs. Tur naudu nav jāskaita.

8.marts, 12:35 Atbildēt

Un kā tad ar to noteikumu, ka, ja monētu skaits pārniedz 50, tad pārdevēja drīkst nepieņemt šādu naudu? Šādas ''supermātes'' jau nekad neiedomājas, ka kasierei pēc veikala slēgšanas tas viss ir jāpārskaita, bet, protams, ka mūsu valstī kasieri un pārdevēji nav cilvēki.

7.marts, 20:55 Atbildēt

Jāpārskaita? Tam domāti skaitīšanas automāti. Lai firma tos nopēk.

7.marts, 21:31 Atbildēt

Anna, tieši tā! Pamēģini izdot sīknaudu! Pārgriezts purns uzreiz...

7.marts, 22:15 Atbildēt

Kasieri bieži vien īgnumu par savu neizdevušos dzīvi izgāž uz pircējiem, jo uz neko vairāk dzīvē viņi nav spējīgi.

8.marts, 12:37 Atbildēt

Māmiņa lai pastrādā par kasieri! Tos cilvēkus kas kràj melnās kapeikas nosost gribas! Nober sauju, kases aparātā reizēm vietas pat nav! Un nez ko tā māmiņa teiktu, ja trīs eiro sīcenē iZdotu??? Mūžīgi esmu saskārusies ar ārkārtīgi neapmierinātām sejas izteiksmēm izdodot melnos centus....

7.marts, 22:14 Atbildēt

Māmiņai nav jāstrādā par kasieri. Par to lai strādā tie, kuri ne uz ko vairāk dzīvē nav spējīgi.

8.marts, 12:39 Atbildēt

Mūsdienu kapitāla pasaulē cilvēki zaudējuši cilvēcību.>Mazais krājis naudiņu ,dod to kasierim ,lai varētu norēķināties ar SAVU NAUDIŅU,taču šī mačka ,kura ar savu resno dirsu bojā krēslu,,atmet atpakaļ ,ciniski dodot ziņu ,lai vācas!! Nauda šai neesot pietiekami laba.1!!

man reiz bija gadījums ,ka veikalā norēķinoties devu 500 eu banknoti ,,un neparko negribēja to pieņemt..izsaucu policiju !! dabūja pieņemt un atlikumu dabūja izsniegt liela nomināla banknotēs ,nevis piecīšos..

7.marts, 22:25 Atbildēt

Varonis! Es kasieres vietā Tev 1-5 eiro centu monētās bûtu izdevusi:)

Un tie sīkie izlaistie kverpļi vnk riebjas!

7.marts, 22:42 Atbildēt
Perle > zane.b.rzi.a

Zane, Tev steidzami nepieciešama psihologa palīdzība! Citādi nejauši aiz pārmērīgā naida pret maziem bērniem kādu nositīsi.

8.marts, 12:38 Atbildēt

Šis nav īstais laiks,lai krāmētos ar sīknaudu.Cilvēki tiek aicināti norēķināties ar bankas kartēm. Otrs- pašai neērti dot to sīknaudu, tad ar bērna krājkasīti aizbildinās.

7.marts, 22:52 Atbildēt

pie mums neviens nav aizdomājies par siknaaudas mainas aparatiem

7.marts, 23:25 Atbildēt

Ir likuma burts, un ir cilvēcība. Kasiere arī ir cilvēks un dienā apkalpo neskaitāmus pircējus. Melnās naudas skaitīšana kavē citus pircējus, un arī pati kasiere var kļūdīties, un tad viņai atvilks no naudas. Labi, 2,60 nav liela nauda, ko saskaitīt, bet ja nu nākamreiz kāds izdomās atnest 50 eiro, lai atbrīvotos no melnajām kapeikām? Patiešām - tagad Maximā ir pašapkalpošanās kases, kur var viegli un ātri atbrīvoties no nevēlamajām kapeikām. Pats tā regulāri daru, kad sakrājas prāvāka summa. Zēna māte varēja samainīt bērnam naudu lielākās vienībās un vēlāk iztērēt melnās kapeikas Maximā.

7.marts, 23:35 Atbildēt

T.s. "māte"profesionālā provokatore. Tādas vazājas pa visiem veikaliem un mēģina apzagt, izspiest didelējot. Viņa arī tāda paša.

8.marts, 11:45 Atbildēt

Ir jau tā sīknauda mums pārāk sīka, bet nauda ir nauda un tu esi kasiere TEV tā ir jāņem. bet klientei vajadzēja saukt vecāko kasieri vai veikala vadītāju, ja ne tad rakstīt pretenziju par nepienācīgu apkalpošanu veikalam un iesniegumu PTAC. Viss.

8.marts, 11:57 Atbildēt

Es Tev piekrītu.

8.marts, 12:39 Atbildēt

Smirdoša valsts

9.marts, 23:47 Atbildēt

Nezin kapec pardeveja izdoma rikojumus -tikai tadus ,kas pasam izdevigak-luk,lai nav jaskaita meitenes sakratas monetas.Pircejam ir jazina noteikumi!

18.marts, 2:24 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:40

Jaunākās diskusijas