Soctīklos izplatīts video, kurā, iespējams, redzams nozagtais Jēkabpils lielgabals

tautaruna.lv 25.februāris, 19:48
 
Kaspars Krafts/F64 Photo Agency
Jau vēstīts, ka naktī uz trešdienu Jēkabpilī pazudis lielgabals, kas kā piemineklis bija izvietots uz padomju memoriāla Rīgas ielā. Soctīklu lietotāji spekulē, ka, iespējams, kādas privātmājas novērošanas kameras iemūžinājušas, kā pa pilsētu "braukā" pazudušais lielgabals.

Kāda iedzīvotāja publicētais video izsaucis diskusijas vietnē Facebook. Video redzams, ka gar kādu privātmāju aizbrauc traktortehnika zem kuras kausa redzams pazudušajam lielgabalam līdzīgs objekts.

Lai arī datums atbilst zādzības dienai, novērošanas kameras ierakstā iestatītais laiks rada šaubas. Komentētāji min, ka pulksteņa laiks vienkārši nav korekti ievadīts.

Policija aicina atsaukties aculieciniekus, kuri laika posmā no 23. līdz 24. februārim Jēkabpilī, Rīgas ielā 205, ir manījuši kādas personas vai transportlīdzekļus, kas liecinātu par artefakta - lielgabala zādzību.

Valsts policija

Jau ziņots, ka Jēkabpilī joprojām nav atrisināts jautājums par padomju memoriāla ar lielgabalu un apbedījumu pārvietošanu, kas aktualizēts vēl 2019.gadā, pirms 4.maija Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārās parādes.

Nacionālā apvienība, kuras rindas savulaik pārstāvēja arī pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola (P), izplatījusi medijiem paziņojumu, apgalvojot, ka Jēkabpils pašvaldība 2021.gada budžetā ietvērusi līdzekļus Otrā pasaules kara memoriāla labiekārtošanai 20 000 eiro apmērā. Nacionālās apvienības ieskatā tas ir nepieņemami, jo pauž atbalstu padomju režīma noziegumiem un ideoloģijai.

Partijas ieskatā pašvaldības iecere ieguldīt tūkstošiem eiro memoriāla labiekārtošanā norāda uz vēlmi nostiprināt svešās varas klātbūtni pilsētā. Tādēļ apvienība aicina Jēkabpils pašvaldību atcelt šo budžeta pozīciju un līdzekļus novirzīt citiem mērķiem.

Komentē 8

 
Anonīms
 

Jāsāk ar uzkūdinātājas-žurnālistes un deputāta-noziedznieku slavinātāja saukšanu pie atbildības. Kāmēr šie provikātori darbosies, būs auni, kuru viņus klausīs. Mūžīga piemiņa kara veterāniem. Nekādi nacistisko izdzimteņu pēcteči neliks aizmirst Jūsu varoņdarbus.

Nevar neko padarīt dzīvajiem, cīnās ar mirušajiem.

25.februāris, 20:00 Atbildēt

Pēc ortogrāfijas,un stila komentārs atbilst dibenMārča līmenim.

25.februāris, 20:09 Atbildēt
Pujene Sārtā > tedis

It kā jā, intelekta līmenis atbilstošs,bet Mārcis raksta bez garumzīmēm.

26.februāris, 13:53 Atbildēt

Kurš tur saskata lielgabalu?

25.februāris, 20:11 Atbildēt

Kārtīgās paģirās ne to vien var ieraudzīt, ko nu kurš redz, sākot ar baltām pelītēm, beidzot ar NLO pelēkajiem vīriņiem. Ir divas versijas, kā lielgabals jau sagriezts lūžņos, kur tam arī vieta, vai pa nomaļus ceļiem jau pāri Zilupei un tiek spodrināts kāda biezā pagalmā kā relikvija.

25.februāris, 20:23 Atbildēt

Man jau šķiet, ka tas ir SIA Jēkabpils pakalpojumi traktors.

26.februāris, 20:01 Atbildēt

Ja mūsu domei ir tik daudz naudas tad lai atdod POLITISKI REPRESETAJIEM KĀ STGĀDINĀJUMU KA IR TĀDI...... JA TUR IR APBEDITI CILVĒKI VIŅI NOTEIKTI JĀAPBEDĪ KRITUŠO KARAVIRU STDUSAS VIETĀ.

27.februāris, 20:51 Atbildēt

Kropļi. Šodien lielabals, rītdien jau tos, kam cita ticība vai līki deguni.

10.marts, 3:21 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:14

Jaunākās diskusijas