Cilvēki uztraukti: vakcinēšanai Vācijā ar 16 reizes lielāku algu pārvilina latviešu medmāsas

tautaruna.lv 11.janvāris, 10:52
 
f64.lv, Dmitrijs Suļžics
Internetā parādījies sludinājums darbam Vācijā medicīnas nozarē, kas izraisījis lielu satraukumu sabiedrības vidū.

Vislielākās bažas rada tas, cik vilinošs šāds darba piedāvājums var šķist medmāsām, salīdzinot ar darbu Latvijā. Alga ir krietni lielāka par to, ko medmāsas saņem Latvijā, turklāt sludinājumā nodārīts, ka tiks apmaksāta dzīvošana un ceļa izdevumi.

Komentāros iesaistās arī vietējie mediķi, norādot, ka alga, ko medmāsa Latvijā saņem ir 5,15 eiro stundā pirms nodokļu nomaksas, tikmēr Vācijas piedāvājums - 80 eiro stundā.

"Neslikti - 6 mēnešos nopelnīt 2 gadu algu + bezmaksas dzīvošana viesnīcā. Būtu mediķis - brauktu," ar viedokli dalās kāds komentētājs.

Jau iepriekš ziņots, ka Covid-19 pacientu aprūpei Rīgā un tās apkārtnē visvairāk trūkst medicīnas māsu, māsu palīgu un sanitāru, kamēr Latvijas reģionos izteiktāk ir jūtams sertificētu ārstu trūkums, pastāstīja Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadītājs Artūrs Šilovs.

Viņš norādīja, ka, atnākot Covid-19 krīzei, ārvalstīs darbam centrālajās slimnīcās bieži tika piesaistīti mediķi no reģionālajām ārstniecības iestādēm, bet Latvijā šādas iespējas faktiski nav, jo vairums mediķu, kas dzīvo ārpus Rīgas, jau līdz šim ir strādājuši vairākās darbavietās.

Komentē 8

 
Anonīms
 

Nieki, jums ir problēma? Pavļuts visu atrisinās.

11.janvāris, 11:08 Atbildēt

viss pareizi - darbaspeka tirgus.

11.janvāris, 11:48 Atbildēt

Kur no 3500-4000€ algas sanāk 80€/h? Tikai 50 h mēnesī jāstrādā?

11.janvāris, 11:52 Atbildēt

Jā mediķu totālais trūkums,bet SS.LV vai citur nav manīts ,ka meklētu mediķus milzu apjomos. 30 sludinājumi un viss.Traktoristu pieprasījums sērgas laikā ir lielāks.

11.janvāris, 12:25 Atbildēt

Ja es būtu medmāsa, droši vien pieteiktos.

11.janvāris, 23:57 Atbildēt

bet valdībai pofig veņņiki!

12.janvāris, 4:28 Atbildēt

ir ko izvēlēties, tikai viena nianse- vācu valodā jārunā - hi hitler

12.janvāris, 18:14 Atbildēt

Ja ir atzīts diploms tad tiešām māsas saņem no 18 eiro stundā. Lai atzītu diplomu vajag būt vācu valdai B2 līmenī. Latvijas Gētes izstitūts arī der.

Es jau vairak kā gadu strādāju veco ļaužu aprūpē un alga man ir 12,5 eiro stundā, jo man vācu valodas zināšanas ir A2 līmenī. Un nekādi Latvijas sertifikāti viņus neinteresē, bet gan māsas diploms un B2 valodas zināšanas. Viss.

Ja es tagad atgrieztos Latvijā es nevarētu strādāt Latvijas medicīnas iestādē par medmāsu, jo man vairs nav derīgs sertifikāts. Tā kā es esmu beigusi māsu skolu nevis koledžu man nāktos pārmācīties. Bet kamēr es izmācītos man jau būtu jāiet pensijā. Paradokss Latvijas māsas diploms derīgs visā Eiropas savienībā, bet Latvijā nav derīgs bez sertifikāta un māsu reģistra. Paši savas māsas neatzīstam kamēr citi priecājas par mūsu zinošajām māsām.

26.janvāris, 14:28 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:13

Jaunākās diskusijas