Liepājniece neizpratnē – kaut nodokļi samaksāti, slimības nauda nepienākas

tautaruna.lv 29.novembris 2020, 18:47
 
Pixabay
Normatīvo aktu nezināšanas dēļ sarežģītā situācijā nonākusi liepājniece, kura kā pašnodarbinātā strādā par sētnieci. Viņa godprātīgi samaksājusi nodokļus, taču slimības pabalstu saņemt nevar, vēsta portāls liepajniekiem.lv.

Nepilnus 65 gadus vecā Valentīna stāsta, ka pēdējo mēnešu laikā pārcietusi divas operācijas, līdz ar to nav varējusi strādāt pusi augusta, visu septembri un sešas dienas oktobrī. “Sarunāju, ka manas slimošanas laikā sētnieces pienākumus veiks kāda meitene, citādi es zaudētu darbu. Pēc izveseļošanās devos uz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA), lai nokārtotu dokumentus slimības pabalsta saņemšanai, taču joprojām neesmu saņēmusi ne centa,” portālam pauž kundze. Sākotnēji VSAA dokumenti pieņemti un teikts, ka viss ir kārtībā, taču drīz no šīs iestādes sekojis zvans.

“Man teica, ka slimības pabalsts nepienākas, jo par pēdējiem sešiem mēnešiem neesmu samaksājusi nodokļus. Teikšu godīgi, slimības dēļ par tiem tiešām aizmirsu. Biju piemirsusi arī, ka man jānomaina pase, tāpēc biju spiesta maksāt naudas sodu. Aizņēmos naudu no meitas un steidzu nodokļa parādu nomaksāt.”

Parāds segts pilnībā, nodokļi samaksāti arī par to laika posmu, kad Valentīnai bija darba nespējas lapa. “Taču pēc tam man atkal piezvanīja no VSAA un pateica: “Naudu jūs nesaņemsies, jo esat samaksājusi nodokli arī par septembri. Tas nozīmē, ka septembrī esat strādājusi.” Taču man ir ārsta izrakstīta slimības lapa, kas apliecina, ka septembrī ne dienu neesmu strādājusi,” neizpratni pauž sieviete. Tālāk viņa devusies meklēt skaidrību Valsts ieņēmumu dienestā (VID), taču komunikācija bijusi neveiksmīga.

“No augstāk minētā izriet, ka aprakstītajā situācijā pašnodarbinātajai personai Valentīnai vajadzēja noslēgt darba līgumu ar meiteni, pēc līguma noslēgšanas reģistrēties VID kā darba devējam, iesniegt ziņas VID pirms darba uzsākšanas par darbinieka reģistrēšanu, kā arī iesniegt darba devēja ziņojumu, norādot meitenes atalgojumu, aprēķināto valsts sociālās apdrošināšanas nodokli un algas nodokli, un pēc tam to samaksāt valsts budžetā,” skaidro VID pārstāve Evita Teice-Mamaja.

Kundze atzīst, ka darba līgumu ar meiteni nav slēgusi, taču uzskata, ka viss ir likumīgi. “Es no savas kabatas samaksāju par viņu nodokļus. Ja meitene būtu strādājusi, bet nodokļi netiktu maksāti, tad tas jau būtu cits jautājums. Taču nodokļi ir samaksāti!” pauž kundze. Tagad viņai, lai situāciju atrisinātu, vēlreiz būs jādodas uz VID.

Komentē 3

 
Anonīms
 

sētnieks-pašnodarbinātais :D

tad noformējam arī deputātus un ministrus par pašnodarbinātiem - tāpat tikai savu mazo interešu labā darbojas... nemaksāt algu un visādas piemaksas, bet tikai konstantu summu un lai tad paši maksā nodokļus un dzīvo ar atlikumu

30.novembris 2020, 10:22 Atbildēt

Tas ir 3,14zģec!

30.novembris 2020, 17:20 Atbildēt

Piedod, bet sētnieks nu nav tas, kurš pareizi māk kaut ko samuhļīt, sapinās savā meistarībā.

1.decembris 2020, 10:25 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:53

Jaunākās diskusijas