Sieviete, kura atradās vienā palātā ar Lieni Liepu, atklāj, kā aprūpēti Covid-19 pacienti

Portāls nra.lv 15.novembris 2020, 10:21
 
Ekrānuzņēmums no video
Līdz šim vistraģiskāk Covid-19 infekcija Latvijā ir skārusi Liepu ģimeni no Talsiem. Nedēļas laikā divās dažādās slimnīcās no koronavīrusa mira gan tētis, gan meita. Pēc piedzīvotā un uzklausot mirušās sievietes palātas kaimiņienes stāstīto, ģimene nolēmusi vērsties Veselības inspekcijā, lūdzot izvērtēt gan sniegto medicīnisko palīdzību, gan elementāru pacientu aprūpes trūkumu Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, informē Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Diāna Šteinberga atradās vienā izolatorā ar Lieni Liepu un atklāj detaļas par ārstēšanas procesu. Abas vienā istabā atradušās piecas dienas.

Diāna neslēpj, ka boksā pietrūcis pat paša elementārākā - kaut vai silts ēdiens. “Es prasu: un kā tas ēdiens? Esot tādos maisiņos priekšnamā. Ārā. Jābūt uz krēsliņa,” atklāj Diāna.

Koronavīrusa pacienti Ziemeļkurzemes slimnīcā izvietoti Infektoloģijas nodaļas izolatoros. Tās ir telpas ar divām ieejām, viena no tām ir no āra. Tieši ārā tika atstātas arī brokastis, pusdienas un vakariņas. Lienei nebija spēka ēdienam aiziet pakaļ.

Boksā esot bijis arī šauri un auksti. Abas gultas salīdzinoši tuvu. “Es gulēju kā teltī. Viss bija vaļā. Kā kāds ienāca, durvis atstāja vaļā,” stāsta Diāna.

"Nebija jau, kas palīdz. Viņa nevarēja piecelties, uz tualeti aiziet," stāsta Diāna, norādot, ka apkalpojošais personāls pie pacientiem nācis ļoti reti. To varēja sazvanīt vienīgi pa mobilo telefonu.

Kad Lienei palicis slikti un viņa noģībusi, nav bijusi iespēja pat viņu iecelt atpakaļ gultā.

Pēc pārvešanas uz Rīgu sieviete nomira. Liepu ģimenei šī ir dubulta traģēdija. Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā no vīrusa mira arī tētis.

Lienes brālim Kalvim Liepam ir daudz jautājumu un viņš tos adresēs Veselības inspekcijai: “Gribētu saņemt atbildes uz daļu jautājumiem, ko varbūt varētu sniegt Veselības inspekcija vai kas ar to darbosies. Ir daudz neskaidru jautājumu, uz kuriem nav atbildes. (..) Cik reizes dienā Covid-19 slims pacients tiek apmeklēts? Ja tētis saka - neviens neatnāk, katetrs jau stundu tek gultā, tad ierīkojiet kaut vai kameras.”

Tikmēr zvērināta advokāte Solvita Olsena, kuras specializācija ir tieši ārstnieciska rakstura jautājumi un pacientu prasības pret slimnīcām, uzsver, ka šajā gadījumā var runāt ne vien par aprūpes trūkumu, bet pat palīdzības nesniegšanu.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenais ārsts Edijs Ilziņš skaidro, ka infektologs palātā ieiet vienu reizi dienā. Medicīnas māsas vismaz trīs. Par Lienes ārstēšanu galvenais ārsts konsultējies arī ar speciālistiem Rīgā, abās lielākajās slimnīcās.

“Mēs ārstējam nevis simptomus, bet slimību. Vadāmies pēc vadlīnijām, ko izstrādājusi gan RAKUS, gan Stradiņa slimnīca. Par šo konkrēto gadījumu es konsultējos ar abu slimnīcu pārstāvjiem, bet specifiska ārstēšana nav pieejama,” stāsta slimnīcas galvenais ārsts.

Izvērtējot aprūpi līdz šim, nekādus pārkāpumus koronavīrusa pacientu aprūpē slimnīca nav atklājusi.

Avots

Komentē 14

 
Anonīms
 

Es domāju, ka slimnīca kaut ko ir gan atklājusi, jo pirmais, kas redzams pie šīs iestādes nosaukuma Google, ir, ka tur uz visstingrāko aizliegts filmēt un fotografēt

15.novembris 2020, 11:12 Atbildēt

pričom tur slimnīca ?? katrs mirst saVĀ NĀVĒ UN SAVĀ LAIKĀ ===

KĀDA DAĻA SALIMNĪCAI JA KATRS MIRST SAVA SŪDĪGĀ GĻUKOJOŠĀ BIOROBOTA DĒĻ -- nemirstīgaJAIU DVESELEI JEB CILVEKAM VNK APRIEBJAS TAi graustā un lūznī --SLIMO UN MIRST SŪDIGIE ZEMAS KVAlitates BIOROBOTI SAVA SŪDĪGUMA DĒĻ --GREKA ALGA IR NĀVE

16.novembris 2020, 1:55 Atbildēt

Diemžēl tā viņš ir , katram atļauts nosprāgt bez paša vēlēšanas . Bus labi , kā būs.

15.novembris 2020, 17:49 Atbildēt

esmu katolis -purnu dauzīšu -- TEV BŪS NOSPRĀGT jo nav labi cilvēkam pārāk ilgi dzīvotr miesā -- tu nosprāgsi gan maizi ezdams gan neēždams --Pider!!--tu ne minūti ar savu gribēšenu nevari pielikt saavam mūžam !!Ne minūti-- PIDER !! tiukai Dieva ziņā ir tava ieiešana un iziešana ... PIDERI !! es purnu izdaužītu ja manā priekšā mediķi d

sarīsi atbildīgu par savu s

sūdīgo iedzimtību un glupo audzināšanu --PA PURNU BArbarsaskio kamer nekustr doŠu --- idioņu sitīšu jaq mediķim prasīsi nemirsetību-- ja pāvestasm liksio būt svētam tavā vietā un vēl tev pa priekšu uz elli skriet---

16.novembris 2020, 0:52 Atbildēt

PALIEC PAr katoli==Dievu lūgsi pēc svētīgas nāves ilgodamies-- iuk misē mirsi kopa ar Jēžu ceroit uz augšamcelšaqnos-- ejot pie priestera lūgr kristības un iestiprināšanas sakramentu būsi izvēlējioes nomirt kopa ar saviem grēkiem -----

Paliec par senseja Mušaši mācekli -- PIECU APĻU METODE -- daoisma paveids-ja katolicisms par grūtu un teoloģija par aojomīgu tavam viduvējajam prātiņam ..

- ar apzinātru nāves izvēli dod ne mirkli nešaUBOTIES BEZKOMPROMISA kauju sliktākam par sevi --ar katru SAVU kustību nogalini to --- un Tukšums dev dos uzvaras un piedszīvosi to prieku ko

krictīgie sauc par ''augšamcelšanos jaunā un atpesrtītā no grēkiem miesā "" --- kā datoram sistēmai jauna konfigurācija tikai caur restartu --nomirst vecajam -un augšamceļas junā konfigurācija

16.novembris 2020, 1:45 Atbildēt

Tas ir šokējoši, kā var būt, ka telpā, kurā ir smagi slimi cilvēki ir auksti? Es atceros, ka bērnu slimnīcā, kad biju ar mazo, mums pie gultas logs netaisījās ciet, visu laiku pūta auksts gaiss, bija septembris un vakaros to izteikti varēja just, nevienam tas neinteresēja, nelikās, ka logs būtu jāsalabo. Var jau runāt par nepietiekamu finansējumu, man gan vairāk izskatās, ka tieši pārvaldība ir slikta.

15.novembris 2020, 20:24 Atbildēt

Vai jātic visam, ko mums stāsta televīzijā?

15.novembris 2020, 20:38 Atbildēt

"Smaidīga un uzmundrinoša daktere "...NONSENSS Kovid slimnieku aprūpē. Cauri maskai un respiratoram......

15.novembris 2020, 20:54 Atbildēt

Lai tas galvenais ārsts nemūld un neizvairās no atbildības no savas sistēmas. Gan jau pašam pienāks tāds brīdis,kad būs vajadzīga veselības palīdzība. Par ko tiek maksāti nodokļi un ārstiem algas no valsts budžeta!!! Vēl gribas,lai pielikt pie nodokļiem 5% veselības apdrišināšanai oficāli. Lai sāk atbildīgi un kvalitatīvi strādāt darba profesijā,kura ir izvēlēta! Jā nē,tad,lai iet ielas slaucīt! A,to vēl joprojām Padomju savienības līmenī pieraduši dzīvot pēc 30 gadu neatkarības!!!

15.novembris 2020, 22:09 Atbildēt

pamuļķi--padomju savienībā cilvēkus ārstēja pa īstam un nepameta palātās vienus pašus bezpalīdz\gus--šodien ir patvaļa..ja padomju savienībā notiktu šāds gadījums ,teiksim Rīgā,tad pēc dažam dienām būtu klāt no prokuratūras un interese'tos par notikušo..un milicijai tad nevajadzēja cietušo iesniegumus--cietušos aizstāvēja valsts..t'kā tu nedirs ,mērgli!!!

17.novembris 2020, 21:57 Atbildēt
Māris Smilga > haralds.5e88601c2a309

Ha ha ha! Padomju savienībā ārstēja pa īstam?! :) Atceros, kā stomatoloģijas bērnu klīnikā ar vienu bori laboja zobus visai rindai, apmēram 20 bērniem. Un nomainīja tos tikai tad, kad bija nodiluši un strēga zobā pie borēšanas. Padomju savienība pat šīs stomatoloģijas mašīnas nespēja ražot, jo tās visas bija poļu ražojums. Brauc uz Piedņestru, tur vēl vari saņemt savu ''īsto'' medicīnu :D

19.novembris 2020, 18:50 Atbildēt

Turpmāk būs vēl sliktāki apstākļi slimniekiem. Pandēmija netaisās rimties, tikai vēršas plašumā. Bet vienu gan teikšu, kaut esmu tikai inženieris, cilvēks elpo ne tikai ar plaušām, bet arī ar ādu. Ja nav nodrošināta iespēja ādu visā ķermenī dažu dienu laikā nomazgāt, tad vai maz ir vērts cilvēku vest uz slimnīcu. Slimojot tu svīsti, ādas poras piesērē. To, ko nepaveic elpojot āda, jāpaveic plaušām, kuras jau posta šī slimība. Tas taču ir elementāri. Ja slimnieks pats nespēj nomazgāties, tad vai nu personālam vai kaut radiniekiem tas ir jāorganizē.

16.novembris 2020, 11:01 Atbildēt

nevajag nekādu veselības inspekciju--sniedziet prasību prokuratūrā --ats ir prokuratūras darbs..sniedzot veselības inspekcijai ,jūs prasat lai tie ,kuri nebija darījuši neko,lai novērstu šādas lietas ,,jūs prasat lai tie tiesā paši sevi???

Veselības inspekcija visu noliks uz bremzēm>>

17.novembris 2020, 21:53 Atbildēt

Jptvjmķ...!

19.novembris 2020, 15:41 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 6:26

Jaunākās diskusijas