Itālijā arestētās Latvijas mūziķes tuvinieki lūdz atbalstu, lai segtu aresta izmaksas

Baiba Puriņa 22.okt
 
Ekrānuzņēmums no Facebook
Jau vēstīts, ka Itālijā pirms mēneša apcietināta latviešu pianiste Dženifere Rumpāne. Pašlaik mūziķe ir izlaista no Itālijas cietuma un sēž mājas arestā, gatavojoties apelācijas tiesai. Lai segtu ar meitas apcietināšanu saistītās izmaksas, ģimene lūdz sabiedrības atbalstu.

Ziedošanas vietnē "gofundme.com" ievietots lūgums ziedot naudu Dženiferas tiesiskajai aizsardzībai.

Kā norādīts tekstā, lūgumu pēc palīdzības ievietojusi Dženiferas krustmāte, kura norāda, ka vecāki meitas atbalstam jau iztērējuši visus iekrājumus un tādēļ pat var zaudēt savu māju. Viņa arī atklāj, ka Dženiferes māte ir mūzikas skolotāja, kas mēnesī nopelna 600 eiro (703 ASV dolārus), bet tēvs strādā būvniecības jomā, un arī viņš pelna ļoti maz, salīdzinot ar pārējo pasauli.

Tiek paskaidrots, ka pašlaik Dženiferes nākamais tiesas datums esot 5. novembris un mūziķes advokāti Itālijā un Latvijā apstiprinājuši, ka "tika pārkāptas daudzas viņas cilvēktiesības".

Nobeigumā sieviete norāda, ka Dženifere un viņas vecāki ir ļoti traumēti pēc šiem notikumiem un būs nepieciešams ilgs laiks, lai atgūtos.

Advokāti uzskatot, ka pēc tiesas, lieta nonāks augstākajā Eiropas tiesā, apsūdzot Itālijas varasiestādes par cilvēktiesību pārkāpumiem.

Jau vēstīts, ka mūziķes māte medijiem pastāstīja, ka meita uz Itāliju bija devusies, lai piedalītos videoklipa filmēšanā. Jaunajai sievietei piespriests 12 mēnešu cietumsods, jo 2014. gadā viņa sabiedriskajā transportā braukusi bez biļetes. Sākotnēji viņa policistiem nosaukusi izdomātu vārdu, taču pēc tam uzrādījusi savus dokumentus un licies, ka šis notikums ir atrisināts. Vija norāda, ka policisti "pakratījuši ar pirkstu" un teikuši, lai šādi vairs nerīkojas, tādēļ licies, ka situācija ir atrisinājusies bez nopietnām sekām.

Izskaidrot, kāpēc tieši tagad meita apcietināta, neesot iespējams. Arī no Itālijas puses atsūtītajiem dokumentiem, esot kaut ko grūti saprast.

Tikmēr Ārlietu ministrij norādīja, ka ir informēta par kāda valstspiederīgā situāciju Itālijā un mēnesi strādā ar šo gadījumu, gūstot pārliecību, ka valstspiederīga intereses un tiesības tiek ievērotas un nodrošinātas.

Ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos, dodoties uz citām valstīm, ievērot tur noteikto kārtību un likumus. Ja nepieciešama palīdzība, tad var zvanīt uz Konsulāro tālruni, kas strādā visu diennakti.

Komentē 6

 
Anonīms
 

Palīdzēsim visiem vējagrābšļiem un pasaules staiguļiem!

22.oktobris Atbildēt

Varbūt var izklausīties gana skarbi, bet viņas veči pļauj to, ko iesējuši. Būtu to skuķi nevis lutinājuši, bezjēgā slavējuši cēluši debesīs, bet iemācījuši kaut elementāru atbildības apziņu, tad viņa nebūtu melojusi un krāpusies. Tagad nevajag vaimanāt - saņemiet sava darba augļus.

22.oktobris Atbildēt

Man, kā cilvēkam, kurš uzaudzis bez vecākiem, pat nebūtu ienākusi prātā doma braukt bez biļetes, pietam vēl ārzemēs, kur nu vēl melot mentiem.

1.novembris Atbildēt

Visus,kuri ārzemēs pārkāpuši likumus glābsim!Paši neievēroja kārtību,paši arī ,lai sevi glābj . Vai Latvijas iedzīvotāji kāda glābēj silīte?????!!!!!

22.oktobris Atbildēt

Kādi izdevumi var būt ar apcietināšanu? Vai tad Itālijā cietumus uztur paši ieslodzītie?

23.oktobris Atbildēt

Vot ta ir kad sameloja ka ir krieviete tagad vajades sedet cietuma . Nav ko melot un ari maciba citiem kad iebrauc svesa valsti.

28.oktobris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 3:21

Jaunākās diskusijas