FOTO! Vienīgais Latvijā - smilteniešiem žēl par bojā ejošo Siera namiņu

Lelde Veinberga 18.okt
 
Ekrānuzņēmums no Facebook
Šajā nedēļā sociālajos tīklos izplatījās ieraksts, kurā Smiltenes novada pašvaldību aicināja glābt vēsturisku objektu no laika zoba un iznīcības.
"Smiltenes Siera namiņš iet bojā! 1768. gadā celtais Siera namiņš, kas atrodas Kalnamuižas (Smiltenes muižas) teritorijā, ir vienīgais šāda veida industriālā mantojuma objekts, kas saglabājies Latvijā.
Pirmajā stāvā te glabāja pienu un siera katlus. Uz otro stāvu veda kāpnes, kas nav saglabājušās. Otrajā stāvā kaltējās siers un šo procesu veicināja namiņa koka daļās izurbtie caurumi (siers vējojās). Kaut arī caurumu vietas ir aizbāztas, tās mūsdienās labi redzamas.
Atrodas blakus Smiltenes viduslaiku ordeņa pils drupām. Namiņš diemžēl atrodas uz iznīcības robežas! Pēdējo reizi, kad apmeklēju šo objektu, konstatēju, ka tā jumtā vienā stūrī izveidojies paliels caurums, kas tagad netraucēs nokrišņiem namiņu sabojāt vēl vairāk.
Vai tiešām Smiltenes novadam ir vienaldzīgs šāds unikāls vēsturisks objekts, kāda vairs nav nekur citur Latvijā? Tāpat uztrauc arī vecie koki, kuri bojā jumtiņu, kurš nosedz Vācu ordeņa pilsdrupas. Tā ir mūsu vēsture, kuru mēs pamazām zaudējam," saka Elīna.

Komentē 3

 
Anonīms
 

Laikam Smiltenē arī pie varas ir peredasti un citi no Attīstības PAR.

20.oktobris Atbildēt

Elīna kā vienmēr lien visām pudelēm par korķi. Vispirms uzzini kas ir namiņa īpašnieks. Ja tā ir privātpersona, tad lai pati arī remontē to namiņu. Elīna jau visai Smiltenei ir apnikusi ar savu garo degunu!

21.oktobris Atbildēt
īpaši stulbs > elma.menarda

Ā, tā ir tā pati Elīna..? Tagad man skaidrs. Atvainojos.

21.oktobris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 8:12

Jaunākās diskusijas