"Impro Ceļojumi" vadītājs kritizē valdības un institūciju lēmumus Covid-19 krīzes laikā

Lelde Veinberga 27.sep
 

2 / 2

Pixabay

Jau vēstīts, ka kopš sestdienas, turpinoties saslimstības ar Covid-19 pieaugumam, turpmāk pašizolācija būs jāievēro no visām Slimību profilakses un kontroles centra sarakstā esošajām Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu, liecina SPKC apkopotie dati.

Iepriekš, atgriežoties Latvijā no Covid-19 smagāk skartajām valstīm, bija jāievēro 14 dienu ilga pašizolācija, taču kopš 17.septembra šis obligātās pašizolācijas ilgums ir samazināts līdz desmit dienām. Tomēr vienlaikus 14 dienu pašizolācijas prasība joprojām attiecas uz tām personām, kuras ir kontaktējušās ar Covid-19 inficēto.

Tāpat 14 dienu pašizolācijas prasība vispārējā gadījumā arī turpmāk attieksies uz personām, kuras ir nodarbinātas ārstniecības iestādēs, sociālās aprūpes institūcijās un izglītības iestādēs un kuras ir tiešā kontaktā ar citiem cilvēkiem, piemēram, ārsti, kuri sniedz palīdzību pacientam, vai skolotāji, kuri strādā ar bērniem.

Vienlaikus arī šajā gadījumā tiek pieļauts izņēmums - šie cilvēki astotajā dienā pēc attiecīgās valsts pamešanas varēs veikt Covid-19 testu. Ja tests būs negatīvs, tad personas 11.dienā pēc attiecīgās valsts pamešanas varēs atgriezties darbā klātienē. Ja persona nevēlēsies testu veikt, tad pašizolācijas ilgums joprojām būs 14 dienas.

Turpmāk pašizolācija Latvijā būs jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur kopumā 31 ES vai Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valsti, kā arī caur Monako, Andoru un Sanmarīno jeb kopumā 33 valsti.

Minēto 31 ES vai EEZ valstu vidū ir Igaunija, Lietuva, Slovēnija, Itālija, Slovākija, Luksemburga, Vācija, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija, Dānija, Lielbritānija, Īrija, Grieķija, kā arī Norvēģija un Ungārija, kā arī Somija, Lihtenšteina un Kipra.

Vatikāns patlaban ir vienīgā no SPKC sarakstā esošajām Eiropas valstīm, kurā nav reģistrēti Covid-19 pacienti.

Latvijas valdība ir nolēmusi atļaut avioceļojumus uz valstīm, kurās divkārtīgi pārsniegts vidējais 14 dienu kumulatīvās saslimstības rādītājs Eiropas Savienībā (ES), vienlaikus nosakot, ka pēc atgriešanās no šīm valstīm būs obligāti jāievēro pašizolācija. Atbilstoši Eiropas SPKC publiskotajiem datiem, vidējais 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs ES patlaban ir 94, tādējādi robežkritērijs pārvadājumu aizliegumam no pirmdienas būs 188 uz 100 000 iedzīvotāju.

Saskaņā ar SPKC informāciju no pirmdienas nebūs izmaiņu attiecībā uz valsts sarakstu, kur aizliegts veikt starptautisko pasažieru pārvadājumus. Aizliegumi turpinās pārvadājumiem uz un no Čehijas, Spānijas, Francijas un Andoras.

Latvijā patlaban ir zemākā saslimstība ar Covid-19 no visām Eiropas valstīm, kurās ir reģistrēti Covid-19 gadījumi. Patlaban šis rādītājs Latvijas gadījumā ir 7,6 pacienti uz 100 000 iedzīvotājiem. Tikmēr kaimiņvalstī Lietuvā tas ir 31,2 gadījumi, bet Igaunijā - 35,9.

Komentē 7

 
Anonīms
 

Liels paldies par skaisto un patieso rakstu, vēstuļu autoram !

27.septembris Atbildēt

Patiesi, detalizēti un precīzi PALDIES !

27.septembris Atbildēt

...Labs raksts. Tiešām labs! Nevienam valdībā neinteresē, kā dzīvo bezdarba šoferīši, no kā pārtiek un kādas perspektīves...vien paladziņš uz mutes un sēdi mājās...

27.septembris Atbildēt

3 X AVE no Gidiem Kuldīgā.

28.septembris Atbildēt

Nez kādēļ rakstā pieminēta Inese Jaunzeme, kāds viņai sakars ar VID?

28.septembris Atbildēt

Lai tik dod virsū!

2.oktobris Atbildēt

Brīnums ka raksts nav vēl dzēsts?Labs raksts!

3.oktobris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:12

Jaunākās diskusijas