FOTO: iedzīvotājs brīdina par arbūziem Latvijā; veikals skaidro situāciju

Viktorija Gabrjuna 11.septembris 2020, 11:30
 
Kaspars Krafts/F64
Kāds Latvijas iedzīvotājs raksta, ka viņu nepatīkami pārsteigusi ķīmiska piegarša arbūzam, ko viņš nopircis veikalā Liepājā. Veiktais eksperiments liek brīdināt citus par to, cik kaitīgi var būt arbūzi.
Vīrietis raksta, ka pēc tam, kad, ēdot arbūzu, sajutis ķīmisku piegaršu, nolēma pārbaudīt nitrātu līmeni.

"Nopirku tiko Liepājā veikalā Top Lielie Logi arbūzu. Pēc pirmā gabaliņa mutē palika nepatīkama ķīmiska garša. Nolēmu pārbaudīt nitrātu līmeni ar testeri. Paskaidroju: arbūzam ieteiktais ir 60mg uz 1 kg, testeris uzrāda 940mg uz kilogramu. Tas bija vidējais no 5 mērījumiem. Dažās vietās bija pat 1500mg/kg. Dalieties ar informāciju, kamēr kads sīkais nav ticis slimnīcā. Secinājumus izdariet paši. P.S. Veikalu Top vadībai: ja iepērkat pārtikas produktus bez testiem, tas var slikti beigties - domājiet ko darāt," raksta vīrietis.

Tikmēr komentāros cilvēkiem ir dažādi viedokļi. Tomēr lielākā daļa komentētāju pauž, ka teju visos veikalos nopērkamajos augļos un dārzeņos ir ķimikālijas.

"Arbūzi ir pilni ar ķīmiju.. Ēdam ārbūzu, un arbuzs bērniem bija sapilejis uz galdauta, un kā jus domājat, vai labam arbūzam, baltu galdautu vajadzētu nokrāsot gaiši rozā krāsā, nu ne tak! Mēs varam ēst veselīgi tikai to, ko izaudzējam savā dārzā, un tad 100% zināsim, ka auglis ir dabīgi audzēts, un tīrs.Veikalos nekas nebūs bez ķīmījām, jo vairāk ķīmijas, jo ilgāk tak uzglabājas," teikts kādā komentārā.

Veikalu tīkls “top!” skaidro, ka ir veicis papildus laboratorisku pārbaudi arbūziem, kas nopērkami tā veikalos, un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts „BIOR” oficiālā laboratorijas testā ir secinājis, ka nitrātu daudzums arbūzos ir zem noteiktā limita (mazāks par 15 mg/kg). Veikalos “top!” nopērkamie arbūzi ir kvalitatīvi un atbilstoši Eiropas Savienības kvalitātes normām.

“Privātpersonas publicētā informācija ir maldinoša, kā to ir pierādījusi laboratorijā veikta, starptautiskajiem standartiem atbilstoša pārbaude Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā „BIOR”. Aicinām citkārt iedzīvotājus aizdomu gadījumā vērsties pie kompetentām iestādēm nevis veikt pārbaudes mājas apstākļos ar Latvijā nesertificētām ierīcēm. Arī sertificētas ierīces ir jāverificē un jākalibrē, kā to apstiprināja Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļā. Veikalu tīklam “top!” iedzīvotāju drošība gan par iepirkšanos veikalā, gan tajā nopērkamo produkcija ir ļoti būtiska, tāpēc diendienā rūpējamies par to, lai mūsu produkcija būtu kvalitatīva un atbilstoša starptautiskajām prasībām. Šobrīd aplēšam radušos zaudējumus saistībā ar maldinošas informācijas izplatīšanu,” uzsver veikalu tīkla “top!" mārketinga direktore Ilze Priedīte.

Tiek skaidrots, ka izmeklējumos tika pārbaudīts konkrētās kravas arbūzs, ko ieraksta autors ir publicējis, kas Latvijā tika atmuitots 2020.gada 3.septembrī. Konkrētie apspriestie arbūzi ir ievesti no Ukrainas, un tie ir plaši pieejami Latvijas tirgū. Visas kravas, pirms atmuitošanas tiek pārbaudītas, tiek veikta stingra kontrole, lai Latvijā tiktu ievesta kvalitatīva, standartiem atbilstoša produkcija. Veikalu tīklam “top!” pieejams arī Ukrainas valsts dienesta pārtikas drošības un patērētāju aizsardzības izsniegtais fitosanitārais sertifikāts.

Komentē 11

 
Anonīms
 

Dainis no Liepājas atlidojis pie mums no Marsa vai citas Galaktikas.??? Viss, kas atrodas veikalu plauktos sastāv vairāk vai mazāk no ķīmijas gan maize gan gaļa gan dārzeņi, un idiotiski ir domāt, ka Latvijā audzēti iepriekš minētie ir bez ķīmijas..

11.septembris 2020, 14:23 Atbildēt

Latvijā audzēti ir desmit reižu indigāki, jo PVD ir lielzemnieku kabatā un pārbaudes ir tikai uz papīra. Jau vairakus nepērku Latvijas preci pēc dzirdētā ZZS tusiņā.

11.septembris 2020, 19:01 Atbildēt

Dainim tās ir Covid 19 pazīmes,atri javeic tests!!!

11.septembris 2020, 20:19 Atbildēt

Mans mazdēls arī saindējās nesen ar arbūzu! Arī pagājušajā gadā bija cilvēki, kuri saindējās tieši ar arbūziem!

11.septembris 2020, 20:51 Atbildēt

Oskar ,diemžēl Dainis ne tik no Marsa atlidojis bet nesaprot arī pašu galveno mums iedzīvotājiem kurš arī būtu gatavs ogas audzēt bez ķīmijas vienkārši ir pietrūcies savas zemes,jo diemžēl visa zeme kā nonsens ir pārdota cittautiešiem un atgriezt to atpakaļ ,vnk. garš mīnuss,jo notikušas vairakas ECT tiesas kur kā Valsts Latvija zaudē!!!Visas Latvijas valdības nopelns ir skatāms šajos tiesas nolēmumos.,kauns par vadītāju prāta spējām ,kauns ka man piederas ēst 2.škiras produktus, kauns starp kādreizejo baltijas valstu savienību jo pēc ,,šķiršanās" esam pēdejā vietā gan ekonomiski,gan politiski gan sociālā kontekstā!

11.septembris 2020, 21:57 Atbildēt

Juri, vai tiešām Tu domā, ka valdībai pieder zeme, kuru pārdod svešzemniekiem. Zeme pieder Latvijas pilsoņiem, kuri kārodami pēc lielākas naudas, nepārdod latviešiem, bet ārzemniekiem, kas vairāk maksā. Kā var atgriezt to, kas pārdots? Ar kādām tiesībām var atņemt nopirkto?

12.septembris 2020, 11:54 Atbildēt
Anita Loze > bro.islava.dzene

Bet toties tagad esam brīvi, vai ne?

13.septembris 2020, 18:38 Atbildēt

parasti jau ed ja garšo!a ja patstāvigs pircejs ta samaina,vai naudā,lielveikalā,ta vari kompotā!

12.septembris 2020, 0:50 Atbildēt

Nav izslēgts, ka TOP konkurenti staigā pa veikalu ar šķidro nitrātu sprici un sapotē arbūzus. Iespējams, ka pats Dainis ir no Maximas vai Rimi.

13.septembris 2020, 17:39 Atbildēt

Nu, beidz!

13.septembris 2020, 18:39 Atbildēt

Labi, ka neuzsprāga.

16.septembris 2020, 8:14 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:21

Jaunākās diskusijas