Kliente par kurjeru pakalpojumiem: Nespēju ar viņiem kontaktēties!

tautaruna.lv 12.aug
 
Dmitrijs Suļžics/F64 Photo Agency
Kāda sieviete, kura izmanto ēdiena piegādāšanas pakalpojumus, vairākkārt saskārusies ar kurjeru nespēju komunicēt ar klientiem.

"Saskaros ar vienu problēmu jau vairākas reizes. Reizēm caur aplikāciju izmantoju “Bolt” vai “Wolt” ēdiena piegādes pakalpojumus.

Ja kurjers manu norādīto adresi neatrod, tad zvana man. Ļoti bieži viņi nerunā latviski, tikai lauztā angļu valodā. Man skolā mācīja vācu un krievu valodas.

Man jautājums, vai strādājot klientu apkalpošanas sfērā Latvijā, var nezināt latviešu valodu? Tas nav viens kurjers, tie ir vairāki. Nespēju ar viņiem kontaktēties!" uz "Bez Tabu Sūdzību dēli" raksta Diāna, kura par piedzīvoto informējusi arī Valsts valodas centru, kas norāda, ka saņēmis vairākas šāda veida sūdzības.

Veicot izpēti, cents konstatējis, ka neviens no šo uzņēmumu kurjeriem "nesastāv darba tiesiskajās attiecībās" ar Bolt vai Wolt - kurjeri reģistrējušies kā pašnodarbinātie, un ja netiek sniegta informācija par konkrēto kurjeru, uzņēmums valodas centram nespējot identificēt konkrētās personas. Kurjera identificēšana jāveic klientam un par konkrēto cilvēku jāziņo Valsts valodas centram.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Tā ir, ka atļauj te sabraukt visādām čurkām, tiem jau pofig uz valodu. Ar takšiem viņi arī vizina.

12.augusts Atbildēt

Pat, ja šie kurjeri "nesastāv darba tiesiskajās attiecībās" ar Bolt vai Wolt, bet reģistrējušies kā pašnodarbinātie, tai jābūt Bolta vai Wolta atbildībai, jo tieši viņi nolīgst šos kurjerus savu klientu apkalpošanai. Un arī likumdevējiem beidzot vajadzētu izdot stingrus likumus, ka bez valsts valodas zināšanām nedrīkst strādāt apkalpojošajā sfērā, respektīvi - vari virtuvē mazgāt traukus, berzt grīdas un tualetes podus, bet, lai apkalpotu klientus, jābūt atbilstošām valsts valodas zināšanām.

13.augusts Atbildēt

Aicinu likt ziņas par katru kurjeru, kurš nerunā latviski - laiku, datumu, pasūtījuma numuru, ja iespējams, censties viņu arī fotografēt un visām instancēm sūtīt attēlus ar attiecīgo ļaunprātīgo latviešu valodas apdraudētāju! Un, pats galvenais, par katru gadījumu jāsūdzas valsts valodas centram. Ja neizdodas identificēt kurjeru - galvenais neņemt pasūtījumu un prasīt atpakaļ naudu no BOLT vai WOLT - ar šiem uzņēmumiem jāsāk cīņu, jo nedrīkst būt tā, ka viņi neko nezina - tad jau tur ir ēnu ekonomika.

Un, ja kāds BOLT/WOLT nezinīšu kluba kurjers saindētu pārtiku atvedīs - vai tad arī BOLT/WOLT turpinās nezinīšus tēlot? Vai tomēr pēkšņi visu atcerēsies un uzzinās, lai pašiem nav rūtainu saulīti jāredz... Jo tagad sanāk, ka pārtikas ķēde nav izsekojama, ja jau piegādātājs nezina kurjeru...

15.augusts Atbildēt

Patriekt ratā no latvijas visus tos čurkas!

16.augusts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:50

Jaunākās diskusijas