“Ģimenes ārste nozīmēja atkārtotas analīzes, lai veiktu pārbaudes par Laimas slimību [tās izrādījās pozitīvas], un nozīmēja bērnu infektologu,” stāsta tētis.
Renārs ķeras pie telefona un cenšas sazināties ar nepieciešamo speciālistu. Atklājas, ka tas izrādās visai sarežģīts uzdevums.
"Pirmais, kam zvanījām, bija Bērnu klīniskās universitātes slimnīca. Piedāvāja 12. augustu. Nu, tas ir vēl mēnesis. Zvanām tālāk - nav. Piezvanījām pilnīgi visiem Rīgā iespējamajiem veselības centriem. Nekur vispār nav bērnu infektologs. Vienkārši stāvi un gaidi rindu," atklāj Renārs.
Ģimene gan satraucas, vai vēl vairāku nedēļu gaidīšana nenodarīs nopietnus un pat neatgriezeniskus kaitējumus meitas veselībai.
"Es domāju, ka tas vienkārši ir šausmīgi. Tu reāli zini, ka tev bērns ir jāārstē, bet tu nevari. Tu vienkārši gaidi rindā - mēnešus, divus… Es nezinu, kādai jābūt vecākam reakcijai uz to, ka tu reāli zini, ka bērns ir slims, bet tu gaidi uz kaut kādu ārstu. Nu, mēnesis jau ir pēc ērces, tas mums bija jānogaida. Tad uztaisām analīzes. Tas ir jau piecas nedēļas. Tad mēs gaidām rindā. Tas ir vēl viens mēnesis. Tas jau beigās ir trīs mēneši, rupji ņemot. Nu, sekas var būt šausmīgas beigās," pauž Renārs.
Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Ģimenes Vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska gan mierina vecākus, uzsverot, ka gaidīšana rindā šajā situācijā neko ļaunu nenodarīšot.
Visos citos gadījumos infektologa konsultācija nav obligāta, bet, ja to vajag, tā nav steidzama un var gaidīt nedēļu, divas, mēnesi. Bet jūsu minētajā gadījumā, vismaz tik, cik jūs man stāstāt, pēc tās informācijas, tā kā varētu piekrist ģimenes ārstam, ka antibiotikas nebija jānozīmē," skaidro Zavadska.
Renārs atklāj, ka meitas veselības stāvoklis pašreiz ir stabils. Un neatliek nekas cits, kā sēdēt un gaidīt, kad pienāks viņu kārta rindā pie ārstniecības speciālista, lai pilnībā kliedētu šaubas par Laimas slimību.
Komentē 4
Nezinu-manam bernam ārstēsanu noteica manu bērnu ārsts.Nosūtīa uz analīzēm.Atklāja,ka ir.Sāka terapiju ar zālēm. Viss kārtībā.Pats ārsts sazinājās/konsultējās ar infektologu.Nekādu problēmu.Es visas bērnu veselības lietas uzticu savu bērnu ārstam.
Pilnīgi piekrītu rakstam. Lai pie ārsta speciālista nokļūtu rindas ir no 3 mēnešiem līdz gadam. Cien Ina Krūmiņa vai nu īpaši neinteresējas par savu bērnu vai arī ir pietuvināta medicīnas speciālistiem
Paldies par trauksmi .Laimas slimības izsaucējs ir spiroheta.Attāls radinieks bālai spirohetai. Tā,kā zināms izsauc sifilisu.Ģimenes bērnu ārsta pienākums bija konsultēties un nozīmēt antibiotikas kursu.Laimas slimība noris apmēram tā pat,kā sifilis,Nedaudz maigāk.Atteikt tūlītēju terapiju ir noziegums!
Vajag zvanīt pašai Viņķelei, lai ieved kārtību, jptvjmķ!