Absurds! Rīgā 14 gadus veca meitene ar Laima slimību netiek pie ārsta

Viktorija Gabrjuna 15.augusts 2020, 14:16
 
Dmitrijs Suļžics/F64
Kopīgas brīvdienas pavadīšanas laikā Renāra 14 gadus vecajai meitai, kura ir vakcinēta pret ērču encefalītu, piesūcas ērce. Gan bērna vecākiem, gan arī meitai tas tomēr sarūpē gaužām nepatīkamus brīžus un laupa pamatīgu devu nervu, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

“Ģimenes ārste nozīmēja atkārtotas analīzes, lai veiktu pārbaudes par Laimas slimību [tās izrādījās pozitīvas], un nozīmēja bērnu infektologu,” stāsta tētis.

Renārs ķeras pie telefona un cenšas sazināties ar nepieciešamo speciālistu. Atklājas, ka tas izrādās visai sarežģīts uzdevums.

"Pirmais, kam zvanījām, bija Bērnu klīniskās universitātes slimnīca. Piedāvāja 12. augustu. Nu, tas ir vēl mēnesis. Zvanām tālāk - nav. Piezvanījām pilnīgi visiem Rīgā iespējamajiem veselības centriem. Nekur vispār nav bērnu infektologs. Vienkārši stāvi un gaidi rindu," atklāj Renārs.

Ģimene gan satraucas, vai vēl vairāku nedēļu gaidīšana nenodarīs nopietnus un pat neatgriezeniskus kaitējumus meitas veselībai.

"Es domāju, ka tas vienkārši ir šausmīgi. Tu reāli zini, ka tev bērns ir jāārstē, bet tu nevari. Tu vienkārši gaidi rindā - mēnešus, divus… Es nezinu, kādai jābūt vecākam reakcijai uz to, ka tu reāli zini, ka bērns ir slims, bet tu gaidi uz kaut kādu ārstu. Nu, mēnesis jau ir pēc ērces, tas mums bija jānogaida. Tad uztaisām analīzes. Tas ir jau piecas nedēļas. Tad mēs gaidām rindā. Tas ir vēl viens mēnesis. Tas jau beigās ir trīs mēneši, rupji ņemot. Nu, sekas var būt šausmīgas beigās," pauž Renārs.

Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Ģimenes Vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska gan mierina vecākus, uzsverot, ka gaidīšana rindā šajā situācijā neko ļaunu nenodarīšot.

"Ja Laima slimība jau agrīnā stadijā norit smagi, tad pacientam būs tāds veselības stāvoklis, ka viņam nebūs citas opcijas, kā griezties slimnīcā. Tātad, tā būs - vai nu neiroinfekcija, vai kāda ļoti reta cita, piemēram, kardioloģiska izpausme. Un ģimenes ārsts nemaz ar to netiks galā. Tas stāvoklis būs smags. Pacients nonāks slimnīcā, un viņam būs nekavējoties sniegta palīdzība.

Visos citos gadījumos infektologa konsultācija nav obligāta, bet, ja to vajag, tā nav steidzama un var gaidīt nedēļu, divas, mēnesi. Bet jūsu minētajā gadījumā, vismaz tik, cik jūs man stāstāt, pēc tās informācijas, tā kā varētu piekrist ģimenes ārstam, ka antibiotikas nebija jānozīmē," skaidro Zavadska.

Renārs atklāj, ka meitas veselības stāvoklis pašreiz ir stabils. Un neatliek nekas cits, kā sēdēt un gaidīt, kad pienāks viņu kārta rindā pie ārstniecības speciālista, lai pilnībā kliedētu šaubas par Laimas slimību.

Avots

Komentē 4

 
Anonīms
 

Nezinu-manam bernam ārstēsanu noteica manu bērnu ārsts.Nosūtīa uz analīzēm.Atklāja,ka ir.Sāka terapiju ar zālēm. Viss kārtībā.Pats ārsts sazinājās/konsultējās ar infektologu.Nekādu problēmu.Es visas bērnu veselības lietas uzticu savu bērnu ārstam.

15.augusts 2020, 16:28 Atbildēt

Pilnīgi piekrītu rakstam. Lai pie ārsta speciālista nokļūtu rindas ir no 3 mēnešiem līdz gadam. Cien Ina Krūmiņa vai nu īpaši neinteresējas par savu bērnu vai arī ir pietuvināta medicīnas speciālistiem

15.augusts 2020, 20:48 Atbildēt

Paldies par trauksmi .Laimas slimības izsaucējs ir spiroheta.Attāls radinieks bālai spirohetai. Tā,kā zināms izsauc sifilisu.Ģimenes bērnu ārsta pienākums bija konsultēties un nozīmēt antibiotikas kursu.Laimas slimība noris apmēram tā pat,kā sifilis,Nedaudz maigāk.Atteikt tūlītēju terapiju ir noziegums!

15.augusts 2020, 21:18 Atbildēt

Vajag zvanīt pašai Viņķelei, lai ieved kārtību, jptvjmķ!

16.augusts 2020, 9:11 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 13:25

Jaunākās diskusijas