VIDEO: Apmeklētāji sašutuši par Liepenes pludmalē redzēto

Viktorija Gabrjuna 6.aug
 
Ekrānšāviņš no video/Bez Tabu
Liepājnieks Verners ar ģimeni viesojies Tārgales pagasta Liepenē. Lai arī pludmale no viņa dzīvesvietas jūras pilsētā atrodas vien dažu soļu attālumā, nolēmis, apskatīt arī Liepenes piekrasti, tomēr redzētais raisījis nepatīkamu pēcgaršu, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
Liepenes pludmalē redzami simtiem vētras laikā izskalotu koku. Lai arī kāds redzēto varētu uzskatīt par skaistu dabas parādību, Verners to sauc par vides piesārņošanu, uzskatot, ka koki ir jāsavāc.


Līdzīgi skati novērojami arī citās Latvijas pludmalēs. Izskaloto koku atstāšanu pamanījusi arī pasaulē vadošā Kanādas ceļojumu lapa, 2018. gadā Kolkas raga teritoriju iekļaujot pasaules visvairāk neskarto pludmaļu topā.


"Aizsargjoslu likums nosaka, ka inficētus vai invadētus kokus ir pieļaujams aizvākt, bet, piemēram, Slīteres Nacionālā parka individuālajos noteikumos ir teikts, ka koki no pludmales nav aizvācami.
Dabas izglītības centra vadītāja gan atceras, ka sākotnēji pieņemtie noteikumi iedzīvotājiem ne pārāk gājuši pie sirds, taču šobrīd vietējie iedzīvotāji un tūristi tīko doties uz Kolku, lai apskatītu īpašo dabas ainavu. Nereti liedagā sakritušie koki rodas vētru laikā, piemēram, stāvkrastu nobrukšanas dēļ, kas līdzi sev paņem arī daļu meža. Iespējams, tuvāko mēnešu laikā Liepene kļūs par populāru tūristu galamērķi, jo jāpatur prātā, ka rudens vētrās koku var kļūt stipri mazāk un nonākt atkal citā pludmalē," skaidro Ērika Kļaviņa,
dabas aizsardzības centra “Slītere” vadītāja.

Avots

Komentē 7

 
Anonīms
 

Kolkas ragā arī bardaks. Naudu par mašīnas stāvēšanu grābj, bet sakritušos kokus pludmalē aizvākt slinkums. Kā nav kauna kanādiešus uz turieni aicināt!

6.augusts Atbildēt

KADA HUJA PĒC LAI BŪTU

PIENAKUMS KĀDAM TOS KOKUS aizVĀKT??? pideram pa žaunām tik tyāpēcv ks dabisku materiālu nosauic par vides piesāreņosanu -- tas piders pats ir atkritums--toksisks atkritums ko vajag savākt un droši noglAbāt---

KAUTKĀDA OHUJEVŠAJA PRDRILLAS GALVAS TARANU UN BĻAURĪBAs dēļ ?? nē@!!par to kšādam būtu pienākums tam huļiganigajam bļaurim pa tauri iedot un nodot tiesai to toksisko atkritumu lai lemtu kur to noglabāt līdz utiliZēšanmai....

ja kam vajadzēs malku tas arī savāks---bet bļaurim vnk pa purnu jo uzdrīkstas liberastu bļauris zinat kas citiem jādara

6.augusts Atbildēt
īpaši stulbs > dace.5da221844c04d

Es nemaz nebļāvu, bet mierīgi runāju.

6.augusts Atbildēt
Mazais Nepareizais > dace.5da221844c04d

Tieši tā!!Un ja grib,lai pashi iet un vāc!!Pidari.Totties savus debilos kvekšķus ved pie jūras dirsināt un mīzināt..ksenomorfi ibanie.

10.augusts Atbildēt
Mazais Nepareizais > izidors.m.rkak.ns

Paklusē..tirpekli!!

10.augusts Atbildēt

Kas par lietu? Tagad motorzāģis ir katrā lauku sētā, ņem taču to rokās un malka būs pa pirmo,bezmaksas,vienīgi paša darbs un transports.

6.augusts Atbildēt

Pēc nākamās vētras daudz jau izskalotie koki nonāk atpakaļ jūrā,un zvejniekiem tā ir liela nelaime.Tīkli tiek saplēsti.Man kā Kolkas iedzīvotājai piesārņotā pludmalē nepatīk.

12.augusts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 16:44

Jaunākās diskusijas