Pieredzes bagāts un ASV novērtēts latviešu ārsts nolemj pamest Latviju

Lelde Veinberga 30.jūl
 
Ekrānuzņēmums no LTV sižeta
Ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi ASV Endokrinologs Uģis Gruntmanis pērn atgriezās Latvijā, lai palīdzētu valsts medicīnas nozarei. Taču grūtības sagādāja viņa kvalifikācijas atzīšana, lai gan viņš ir Teksasas Universitātes profesors. Tagad ārsts tomēr nolēmis pamest Latviju, jo saņēmis piedāvājumu ASV.
Medijos izskanējušo informāciju par Latvijas pamešanu mikroblogošanas vietnē apstiprina arī par pats ārsts: "Taisnība,atkal dodamies prom. Dartmuta ir viena no ASV izcilākām jeb Ivy līgas universitātēm. Ir milzu paradoks, ka pasaules izcilākās universitātes un slimnīcas mani pieņem bet RSU, LU, Stradiņiem manas kvalifikācijas par zemām."

Jau rudenī ārsts norādīja, ka viņam sagādā problēmas kvalifikācijas atzīšana Latvijā. ASV universitāšu dokumenti nebija pietiekami, medicīnas profesoram bija jākārto eksāmens Rīgas Stradiņa universitātē kopā ar 6. kursa studentiem, ārsts paskaidroja LTV "Panorāma".

Kā vēsta "Delfi", pēc pusgadu ilgas cīņas Gruntmaņa ārsta kvalifikācija tika atzīta, tomēr tie nebija vienīgie šķēršļi, ar kuriem viņš saskārās Latvijā. Mediķis pieteicies konkursam Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas padomē, slimnīcas valdes vadītāja amatam un Endokrinoloģijas centra vadītāja amatam, taču darbā nekur netika pieņemts.

Komentē 6

 
Anonīms
 

Gan jau tas pasīvais fotogrāfs sokolovs, iespējams

30.jūlijs Atbildēt

Latvijā valda pārāk liela korupcija un te godīgiem cilvēkiem nav ko iesākt.....

31.jūlijs Atbildēt

Tieši tā! Ne jau kvalifikācijas latvijā tiek prasītas. latvijā vajag būt pareizajās aprindās un būt draugos ar pareizajiem ļaudīm. Tā ir veiksmes un neierobežotas karjeras atslēga.

31.jūlijs Atbildēt

Es mācījos akadēmija ar Uģi. Īsts latviešu cilvēks. Man žēl.

31.jūlijs Atbildēt

Un Kas pie visa ir vainīgs?? BODMANIS ar savu Latvijas Ceļa zagļu kliķi !!! Vēl 93-šajā gadā šis teica - atceros visus viņa vārdus: "tautieši, nu sāksies grūti laiki, būs jāsavelk jostas, bet paies pieci gadi, un mēs dzīvosim zaļi !" Un pagāja pieci gadi - un nu VIŅI dzīvo zaļi.....

1.augusts Atbildēt

Man žēl

4.augusts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:19

Jaunākās diskusijas