Labdarības organizācija ceļ trauksmi par suņu pazušanu Īrijā

Rita Lazda 10.jūl
 
PA Images/SCANPIX/LETA
Labdarības organizācijas, kuras nodarbojas ar dzīvnieku labklājības uzlabošanu, aicina suņu īpašniekus īpaši uzmanīt savus mīluļus, jo ārkārtīgi strauji pieaug suņu pazušanas un zādzību gadījumu skaits Īrijā un Apvienotajā Karalistē, vēsta portāls "Baltic-Ireland".
Facebook lapas “Missing Dogs Ireland”, kurai ir vairāk nekā 15000 sekotāju, administratore apgalvo, ka pazudušo suņu skaits ir sasniedzis tādu līmeni, kādu viņa nekad agrāk nav pieredzējusi. “Es to daru desmit gadus. Pēdējās pāris nedēļās tas iet ārpus rāmjiem. Tā patiesībā ir kā bezvēsts pazudušu un nozagtu suņu pandēmija. Katru dienu ik stundu kāds suns ir prom - pazudis, nozagts, nekad vairs nav redzēts.”

Arī cenas, par kādām mīluļus iespējams iegādāties, ir ārkārtīgi pieaugušas.

Zinātāja arī stāsta, ka, piemēram, ir fenomenāls pieprasījums pēc miniatūrajiem Džeka Rasela kucēniem. Pirms pandēmijas tas maksājis 100 vai 150 eiro, bet tagad tīmekļa vietnēs, kurās pārdod suņus, cena ir no 600 līdz 1000 eiro. Par citām šķirnēm tiek prasīts trīs reizes vairāk.

Likumsargi saka, ka viņi apzinās situāciju un mudina cilvēkus pieskatīt savus suņus.

Komentē 1

 
Anonīms
 

Manéjo pekinieti (reta suga sheit) arí nozaga pirms dazhiem gadiem, kamér es biju pasta nodaljá. Ieacinája mashíná un tas muljkjítis, kam shaushalígi patík vizináties ar mashínu, pat nepamaníja, ka tá neesmu es! Kad sunjam pieleca, kas notiekas, sakoda zagli un tas suni tik vien ká paspéja ka piesiet pilsétas otrá galá baznícas aizmuguré. Pa to laiku es jau biju apzinjojusi Iru policiju un stundas laiká mans mílulis bija atpakalj. Dabújis mácíbu tagad purpinádams draso garám atvértám auto durvím un ar sveshiem vairs nav nekádas runáshanas, grib nokost uz vietas...

17.jūlijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:07

Jaunākās diskusijas