Iedzīvotāja sašutusi, ka pārdevēja Rīgas Centrāltirgū atsakās apkalpot latviski runājošus klientus

Baiba Puriņa 9.jūl
 
Oksana Džadana/F64
Lai gan mūsu valstī dzīvo ļoti daudz cittautiešu un lielais vairums ir lojāli gan mūsu tradīcijām, gan simboliem, gan apguvuši arī latviešu valodu, taču esot sāpīgi vērot citādu attieksmi. Sarmīte akcentē, ka ne reizi vien novērojusi necienīgu izturēšanos pret valsts simboliem un ir sarūgtināta par to, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Gribējusi Rīgas Centrāltirgū nopirkt biezpienu. Pārdevēja krievu valodā atbildējusi, ka latviešu valodā klientus neapkalpojot. Sarmīte devusies prom, neuzsākot strīdu. Vēlāk gan noskaidrojusi, ka pārdevēja, kas viņu neapkalpoja valsts valodā, bija aizvietojusi piena produktu tirgotāju un ikdienā strādājot blakus saldumu veikalā.

Sociālajos tīklos arī citi pircēji dalījušies, ka nācies piedzīvot līdzīgu situāciju un arī viņus konkrētā pārdevēja neapkalpojusi valsts valodā.

Pārdevēja skaidro, ka esot Lietuvas pilsone un nerunājot latviešu valodā. Ja vajagot, varot sākt mācīties.

Pēc Sarmītes domām, vismaz jaunās paaudzes cittautiešiem problēmu ar latviešu valodu nebūtu, ja valsts apmaksātajās izglītības iestādēs mācības notiktu valsts valodā, sākot jau ar pirmsskolas mācību iestādēm.

Tāpat Sarmīte ir nepatīkami pārsteigta, ieraugot “Facebook” lietotāja ievietoto fotogrāfiju, kurā tiek zaimots Latvijas valsts karogs. Šī ziņa sasniegusi arī Valsts policiju un Valsts drošības dienestu.

Valsts drošības dienests norāda,ka minētais gadījums ir zināms Valsts drošības dienestam. Latvijas valsts karogs uzskatāms par valsts simbolu, un Krimināllikumā ir paredzēta atbildība par Latvijas valsts karoga noraušanu, saplēšanu, salaušanu, iznīcināšanu vai citādu šā valsts simbola zaimošanu. Par pārkāpumiem pret valsts simboliem, tajā skaitā Latvijas valsts karogu, ir paredzēta arī administratīvā atbildība. Pašlaik konkrēto gadījumu izskata Valsts policija.

Avots


Komentē 5

 
Anonīms
 

Lietuvietei jau nu vajadzēja saprast piena produktu nosaukumus, jo liela atšķirība nav, nu biezpiens ir atšķirīgāks - varške.

9.jūlijs Atbildēt

Tā nav lietuviete, bet Lietuvas baltkrieviete. dzīvojot Lietuvā šī bezkauņa bija spiesta iemācīties lietuviešu valodu, bet ierodoties no Zarasiem Rīgā, uzskatīja, ka latviešu valoda nav jāzina un jāmācās! Vislielāko sodu šai krievu nacistei, kura FB vēl smēās par šo faktu un pateicās par reklāmu. Maita pēdējā!

9.jūlijs Atbildēt

LONG LIVE LATVIA

10.jūlijs Atbildēt

Gan jau kaut kāda krievvalodīgā lezbiete...

11.jūlijs Atbildēt

Debilie krievi! Un stulbie latvieši, kad beidzot sāks cienīt savu valodu ar tām urlām runās latviski? Paši vainīgi, ka atļāva nemācīties valsts valodu, tad paši arī var pukstēt.

12.jūlijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:13

Jaunākās diskusijas