Latviete par pieredzēto ASV: Mana mīļākā pilsēta tiek iznīcināta

Lelde Veinberga 1.jūn
 
Ekrānuzņēmums no Instagram
Latviešu dejotāja un horeogrāfe Ieva Biteniece ASV piedalījusies vienā no protestu akcijām, kas organizēta saistībā ar aizturētā afroamerikāņa Džordža Floida nāvi.

Dejotāja piedalījusies protesta akcijā, kas notikusi Santamonikā netālu no Ievas dzīvesvietas.

Ekrānuzņēmums no Instagram

Kā Instagram "stāstiņos" norāda dejotāja, viņa intereses pēc aizgāja vērot protestos un paust atbalstu rasisma izbeigšanā. Protestā piedalījušies pāri simti cilvēku un tas notika miermīlīgi.

Dejotāja norāda, ka nekad nav piedalījusies protestā, jo viņa ir "balta, priviliģēta, blonda meitene no Eiropas", bet šajos pasākumos viņa uzskata, ka sabiedrībai jāiestājas par tiem, kuri nejūtas droši.

Ekrānuzņēmums no Instagram

Taču drīz vien miermīlīgie protesti pārauguši nekārtībās. Kā norāda Ieva, cilvēki, kuri demolē un zog nav protestētāji, bet gan noziedznieki, kuri izmanto situāciju.

Svētdienas vakarā jaunā sieviete norādīja, ka turpinājās pilsētas demolēšana un to viņa dzird no savas dzīvesvietas.

Ekrānuzņēmums no Instagram

Jau ziņots, Mineapolē piektdien tika aizturēts policists Dereks Šovens, kurš apsūdzēts par aizturētā afroamerikāņa Džordža Floida nāvi.

Šovens bija redzams sabiedrības sašutumu izraisījušajā video, vismaz piecas minūtes turot celi uz aizturētā Floida kakla. Protesti sākās pēc tam, kad sociālajos medijos parādījās video ar Floida aizturēšanas gaitu.

46 gadus vecais Floids pirmdien Mineapolē tikai aizturēts, policijai izmeklējot apsūdzības par viltotas banknotes izmantošanu.

Video redzams un dzirdams, kā roku dzelžos saslēgtais Floids ir nogāzts zemē un saka, ka nevar paelpot. Viens no policistiem tur celi uz Floida kakla. Notikuma vietā redzami arī citi policisti.

Komentē 10

 
Anonīms
 

Pirmkārt, tā nebija slepkavība, jo cietušais mira slimnīcā pēc stundas un pusstunda

noteikti pagāja kamēr aizveda līdz tai. Otrkārt, viņš aktīvi pretojās policijai. Treškārt, tā ir tikai nesamērīga spēka pielietošana no policijas puses, tātad smagu miesas bojājumu nodarīšana,kuru rezultātā iestājusies nāve, Ceturtkārt, tas jandāliņš sāk izskatīties pēc Trampa pretinieku uzkurināts kampaņas, izmantojot populistiskus paņēmienus. Piektkārt ASV sen nav bijis labāks prezidents par Trampu, kopš Ronalda Vilsona Reigana laika.

1.jūnijs Atbildēt

ASV tāda miesas bojājumu nodarīšana, kuru rezultātā gada laikā ir iestājusies nāves, tiek uzskatīta par slepkavību. Neesmu speciālists ASV tiesību sistēmā, bet ko tādu reiz redzēju seriālā. Pieļauju, ka tie nebija pilnīgi meli. Murder, homicide, manslaughter, iespējams ir vēl kādi vārdi, turklāt murder vien ir vismaz trīs dažādas smaguma pakāpes. Bet to jau lems tiesa.

1.jūnijs Atbildēt

Es jau arī neesmu ASV tiesību sistēmas speciālists, bet to, ka viņiem ir daudzas slepkavību definīcijas zinu. Katrā ziņā tā nebija slepkavība uz vietas, jo nu jau tiek runāts, ka šim bijis infarkts, it kā autopsijas slēdziens. Man jau gluži vienalga.

1.jūnijs Atbildēt
Kaspars Namsons > j.nis.lauks

Protams ka tev vienalga, savaadaak mulkiibas negvelztu... Darbiibas kaa rezultaataa iestaajas naave (nav svariigi uzreiz vai peec stundas vai dienas) skaitas slepkaviiba.

2.jūnijs Atbildēt
bezkaunīgais sivēns > kaspars.namsons

Ha, katru dienu Pasaulē kaut kur kādu nošauj,piekauj līdz nāvei, nodur u.t.t. Vai tad man par visiem būtu jāpārdzīvo? Skaidrs , ka šis notikums tiek mākslīgi eskalēts.

2.jūnijs Atbildēt
Ofelija Bianka > kaspars.namsons

Tad jau lielākā daļa sieviešu ir slepkavas, jo viņu darbības rezultātā piedzimst cilvēks, kas agrāk vai vēlāk nomirst

2.jūnijs Atbildēt

Nesaprotu kapēc šādiem muļķiem jāļauj izteikties.

"balta, priviliģēta, blonda meitene no Eiropas".

Meitene ir dumja un nav jăreklamē.

2.jūnijs Atbildēt

tiešam kaut kads murgs tur notiek tagad..

3.jūnijs Atbildēt

Kas ir vairāk apdraudēti-melnie no baltajiem vai tomēr baltie no melnajiem???Kādas iespējas baltajam iziet cauŕ melno rajonu ne

6.jūnijs Atbildēt

Derētu Bitiniecei iespraust.

8.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 4:13

Jaunākās diskusijas