Covid-19 krīzes dēļ grūtībās nonāk arī latvieši Lielbritānijā

tautaruna.lv 15.maijs 2020, 20:59
 
Pixabay
Ar pēdējām naudaszīmēm makā uz nenoteiktu laiku vai ar smagu diagnozi un bez zālēm, kas iepriekš vienmēr iegādātas Latvijā. Tās ir dažas no sarežģītām situācijām, kurās koronavīrusa radītās krīzes dēļ nonākuši latvieši Lielbritānijā, ziņo LTV "Panorāma".
Tie ir gadījumi, kas nonākuši palīdzību sniedzošas organizācijas redzeslokā. Taču par daudziem grūtībās esošajiem, iespējams, pat neko nezinām, jo cilvēki kautrējas palīdzību lūgt.
Lai mudinātu to darīt, biedrība “Latviešu nacionālā padome Lielbritānijā” izveidojusi speciālu palīdzības e-pastu un ir apņēmības pilna nākt talkā krīzes iespaidotajiem.

Kopš marta sākumā sociālajos tīklos tika izplatīts aicinājums atsaukties Lielbritānijā dzīvojošos tautiešus, kuri koronavīrusa radītās situācijas dēļ nonākuši grūtībās, “Latviešu nacionālā padome Lielbritānijā” saņēmusi aptuveni četrus desmitus palīdzības lūgumu. Lielākoties tās ir situācijas, kurās vecākiem jāstrādā un slēgto skolu dēļ nav, kur atstāt bērnus. Tāpat, daudziem biznesiem uz laiku aizveroties, cilvēki zaudējuši darbu un nespēj segt ikdienas izmaksas.

Līdz šim bijuši četri gadījumi, kas prasījuši īpaši strauju un nopietnu iesaistīšanos. “Situācija bija par sievieti, kurai ir vēzis, un viņa ir atlidojusi no Latvijas ciemos pie saviem radiniekiem. Sakarā ar to, ka visi lidojumi ir atcelti, viņa šeit ir iesprūdusi un netiek atpakaļ uz Latviju pēc zālēm. Mēs sazinājāmies ar tās pilsētas slimnīcu. Sieviete tika nogādāta uz slimnīcu, viņai pat tika veikta operācija. Viņa tika atstāta profesionāļu rokās,” stāsta “Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā” pārstāve Inese Asermane. Palīdzēt sagādāt zāles nācies vēl vienam vēža un arī smagas astmas pacientam, kuri abi līdz šim medikamentus iegādājušies Latvijā.

Neapskaužamā situācijā nonākusi divu bērnu ģimene, kurā bez darba palikušie vecāki ar organizāciju sazinājās brīdī, kad makā atlikušas pēdējās 20 mārciņas. Apzināti tuvumā esošie latvieši, kas “sametušies” pārtikas iegādei. Tikmēr “Latviešu nacionālā padome Lielbritānijā” palīdzējusi pieteikties valsts aizdevumam, kas paredzēts darba zaudēšanas vai ļoti mazu ienākumu gadījumā.

Neviens no uzrunātajiem grūtībās nonākušajiem cilvēkiem savu personīgo pieredzi stāstīt šobrīd nebija gatavs. Atbalsta sniedzējus gan tas nepārsteidz - daudziem cilvēkiem esot jāsaņemas, lai palīdzību palūgtu. Taču tā justies nav pamata, jo risinājumi pastāv. Tikai jāzina, kur tos meklēt.

“Jums ir tiesības pēc drošas dzīves Anglijā! Un to jums var nodrošināt vietējā pašvaldība. Nekādā gadījumā nedrīkst kautrēties, ja jūs esat tādā situācijā, ja jums nav pārtikas, ja jums nav elektrības, gāzes vai ir citas problēmas. Piemēram, ja jūs nevarat nopirkt medikamentus. Šī situācija ir atrisināma,” saka Asermane.

Ja nav pārliecības, ka problēmu izdosies atrisināt paša spēkiem vai ir grūtības par to komunicēt angliski, joprojām iespējams rakstīt uz e-pastu: palidzibaman@gmail.com. Lielbritānijā grūtībās nonākušo cilvēku atbalstam vietnē gofundme.com atvērta arī ziedojumu kampaņa, kurā līdz šim savāktas 855 mārciņas. Organizācija arī cer katrā pilsētā atrast vienu brīvprātīgo, kurš vajadzības gadījumā praktiski iesaistītos palīdzības sniegšanā.

Komentē 9

 
Anonīms
 

Kad pasiem Latvija viss ir kartiba un nav vairs tukstosiem nonakuso grutibas tad jau var sakt petit citam skabargu par savu balki aizmirstot

15.maijs 2020, 23:43 Atbildēt

Es tik gribēju pajautāt,Jūs izsūtīja??

16.maijs 2020, 2:06 Atbildēt

Nu, tādu Dzintaru Upenieku gan nekur neizsūtīja. Neviens izsūtītais tā nejautās.

16.maijs 2020, 3:42 Atbildēt

Var just Jūsu iekšējo neapmierinātību pašam ar sevi un skaudību.

Tik pat labi Jūs varējāt jautāt Latvijā dzīvojošajiem, kuri šīs situācijas dēļ ir zaudējuši darbu - vai viņiem kāds ar varu spieda uzsākt darbu šajās kompānijās.

Dzintaru Upeniek, gribējāt bārstīt savas gudrības "pērles", bet stulbums vien izspruka :-D

16.maijs 2020, 12:08 Atbildēt

Neviens tādā stāvoklī neceļo!!!

16.maijs 2020, 2:08 Atbildēt

Un ja Jūs esat iz'ņēmums.....nu kā pie Jums saka...sorry!!

16.maijs 2020, 2:10 Atbildēt

Visur labi, kur mūs nav.DDD

16.maijs 2020, 13:05 Atbildēt

Diemžēl, labi ir tur, kur mūsu nav.

19.maijs 2020, 15:02 Atbildēt

Nevis Covid kriizes deel bet gan politiku nekompetences deel...

2.jūnijs 2020, 0:13 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:47

Jaunākās diskusijas