FOTO: Ropažu novadā ļaundari nodara pamatīgus postījumus dabas takai

Baiba Puriņa 16.maijs 2020, 21:18
 
Ekrānuzņēmums no Facebook/Ropažu novada pašvaldība
Ropažu novada pašvaldība sociālajā vietnē Facebook dalījusies ar sašutuma pilnu ierakstu un kadriem, atklājot, ka dabas lieguma teritorijā "Lielie Kangari" nezināmi ļaundari paveikuši milzu postījumus.

Ierakstā netiek slēptas dusmas par šādu rīcību un publicētajos attēlos redzams, ka vandāļi dabas lieguma “Lielie Kangari” teritorijā automašīnu stāvlaukumā un pie skatu torņa dedzinājuši un apķēpājuši ar krāsu informatīvo stendu, salauzuši norobežojošo barjeru pie skatu torņa, saplēsuši un krūmos iemetuši atkritumu tvertni.

"Tu, kas esi dabas postītājs, svešas mantas bojātājs, un bezatbildīgs vandālists, TU NEESI gaidīts ne dabas takā “Lielie Kangari”, ne arī kādā citā dabas takā vai sabiedriskā atpūtas vietā! Paliec mājās un posti savu īpašumu! [...] Izsaukta pašvaldības un arī Valsts policija vandālisma darbību fiksēšanai, materiālo zaudējumu konstatēšanai un administratīvā pārkāpuma lietas ierosināšanai, " vēsta pašvaldības ieraksts.

Kā norāda pašvaldība, skatu tornis un dabas taka “Lielajos Kangaros” izbūvēta par pašvaldības līdzekļiem, lai apmeklētāji varētu apskatīt Eiropas mēroga īpaši aizsargājamo dabas teritoriju “Lielie Kangari”. "Joprojām ir prātam neaptverami, ka mūsu sabiedrībā ir tik bezatbildīgas personas, kuras nedraudzējas ar veselo saprātu un ir spējīgas vienīgi postīt un bojāt to, ko ir uzcēlis un par ko rūpējas kāds cits," pausts ierakstā.

Pašvaldība aicina atsaukties aculieciniekus vai ikvienu, kam ir kāda informācija par veiktajām vandālisma darbībām, zvanot uz Ropažu novada pašvaldības policiju pa tālruni 67918219 vai Valsts policijai - 110.
"Sargāsim to, kas pieder mums visiem un nevairīsimies no publiska nosodījuma! Esi atbildīgs! Domā, ko dari!"" nobeigumā raksta Ropažu novada pašvaldība.

Diemžēl Latvijā nācies dzirdēt par vairākiem gadījumiem, kad cilvēki posta būtiskus valsts objektus. Piemēram, gada sākumā nezināmi ļaundari izpostīja Blaumaņa muzeja "Braki" teritoriju, kas ir Ērgļu novada svētvieta un iecienīts tūristu apskates objekts. "Nožēlojami, ja ir cilvēki, kas atļaujas šo vietu izpostīt, izbraukāt un pārvērst par izdomātu sporta auto trasi. Aicinām atsaukties, ja kāds zina vaininieku, Braku muzejs par to būs pateicīgs," teikts muzeja ierakstā.

Komentē 5

 
Anonīms
 

DeDeDe

16.maijs 2020, 21:33 Atbildēt

Noteikti, ka tie paši, kas trakoja nesen Kangaru kalnos. Pašvaldības policijai jāpiestrādā ar savu aģentūru, no Rīgas tur neviens nebrauc trakot un postīt.

17.maijs 2020, 9:09 Atbildēt

Noteikti kaut kādi peredasti...

17.maijs 2020, 20:42 Atbildēt

Ja redzat Kangaros trakojošus auto, moto, kvadriciklus - iesaku ziņot policijai un arī fotografēt + publicēt, jo tautai jāzina savus "varoņus", kuriem reiz kāds (vai paši viens otram) varbūt palīdzēs klusi finišēt grāvī.

19.maijs 2020, 21:10 Atbildēt
ivo

krievelu cukas ..latvietis tadas lietas nedara..

29.maijs 2020, 20:40 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 13:29

Jaunākās diskusijas