Medmāsa pēc sejas maskas lietošanas gūst apdegumus

Lelde Veinberga 17.mai
 
Attēlam ilustratīva nozīme / Pixabay
Medmāsa Olga Ovinnikova, kura strādā Karabanovas slimnīcā Krievijā, pēc sejas maskas valkāšanas guvusi briesmīgus sejas ādas apdegumus, vēsta "Mirror".
Izrādās, jaunā koronavīrusa Covid-19 pandēmijas laikā, slimnīcā sejas maskas valkā atkārtoti, tās dezinficējot ar sadzīves ķīmiju - balinātāju uz hlora bāzes

Vietējie mediji vēsta, ka mediķiem maskas jālieto atkārtoti, jo to daudzums ir ļoti ierobežots.

Medmāsa apstiprināja, ka vienreizlietojamās maskas un speciālie tērpu tiek tīrīti hlora balinātājā un nodoti atpakaļ mediķiem atkārtotai lietošanai. "Stundu pēc savas maiņas sākums es sāku sajust dedzinošu sajūtu uz savas sejas, taču noteikumi man neļāva masku darba laikā noņemt. Pēc tam, kad mana maiņa beidzās, es noņēmu to un ieraudzīju savu savainoto seju," atklāj medmāsa, kurai bija apsārtusi un pat čūlaina ada uz vaigiem, zoda un deguna.

Olga norāda, ka informēja par notikušo slimnīcas vadību un lūdza medicīnisku palīdzību, tāču tā vietā tika nosūtīta mājās.

"Nākamajā rītā man stāvoklis pasliktinājās un es devos pie traumatologa. Viņš diagnosticēja otrās pakāpes apdegumus. Dažas stundas pēc tam man kļuva grūti elpot un mana seja sāka pietūkt. Mani vecāki nogādāja mani Maskavā un es nokļuvu apdegumu centrā," norāda Olga

Karabanovas slimnīca vadība noraida balinātāja izmantošanu masku dezinfekcijā. Tomēr veicot izmeklēšanu slimnīcā atklājās vairāki pārkāpumi, starp tiem arī pietiekamu aizsarglīdzekļu nenodrošināšanu.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Komplikācijas draud arī mūsu iedzīvotājiem,kuri izmanto sabiedriskos satiksmes līdzekļus jo daudzi līdzekļu trūkuma dēļ izmantos vecās jau lietotās sejas maskas un arī citus sejas aizsegus!!!Toties jau pavisam drīz varēs sodīt pēc pilnas programmas.Būs interesqanti redzēt kā masku,respiratoru iepirkumu skandālu izvērtēs tiesībsargājošas iestādes.....Vai mediķiem nederīgās maskas jau netiek tirgotas aptiekās?Ja tā tad parastie mirstīgie var droši lietot jo neviens negarantēs inficēšanos ar covid-19 un paši būs vainīgi ka pirka,inficējās un nepasargāja blakus esošos inficējot tos.Ja ticam medijiem tad pat policisti nezin kādām jābūt sejas maskām un respiratoriem braucējiem un jau redzam ka jaunās meitenes uzlikušas caurspīdīgas maskas kā modes "šāvienu"un spiedz kā karnevālā

17.maijs Atbildēt

www.ptac.gov.lv/lv/news/elpos...atisanas-laika

1. Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC)[2] iesaka lietot FFP2 vai FFP3 klases respiratorus aizsardzībai no COVID-19.

2. Medicīniskā maska ir vienreizējas lietošanas maska, kas paredzēta, lai pasargātu pacientu. Medicīniskās maskas nav individuālie aizsardzības līdzekļi, šie izstrādājumi tiek klasificēti kā medicīnas ierīces. Šādas medicīniskās maskas neaizsargā to nēsātājus pret vīrusu.

Kā arī spkc.gov.lv/lv/tavai-vese...i-farmaceitiem , - Medicīniskā maska nepieguļ cieši sejai, kā arī tās filtrācijas pakāpe nav pietiekama. Medicīniskās maskas lietošana neizslēdz inficēšanās iespēju arī netieša kontakta ceļā, pieskaroties piesārņotām virsmām, vai cieša kontakta gadījumā ar inficētu personu, kad inficēšanās var notikt caur acu gļotādu, kas var būt infekcijas slimības ieejas vārti

24.maijs Atbildēt

Jptvjmķ, kas būtu, ja te, Latvijā, tā notiktu! Viņķele momentā atkāptos no amata.

17.maijs Atbildēt

Solidarizējoties ar kaimiņiem viņa to var darīt arī tagad, būtu pat lielāks efekts, jo nonāktu pasaules lielo mediju slejās.

18.maijs Atbildēt

man šķiet, kā tas nav pirmā reize, kad mēģina dezinficēt ar sadzīves ķīmiju

3.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:23

Jaunākās diskusijas