Latvietis stāsta par bezizeju, vēloties veikt koronavīrusa testu

Portāls nra.lv 22.feb
 
f64
Pie portāla ir vērsies kāds vīrietis, daloties ar bēdīgu pieredzi par Latvijas mediķu paviršību koronavīrusa apkarošanas jomā. Atgriežoties no starptautiskas konferences ārvalstīs, Kārlis sajutis saaukstēšanās simptomus, kādi raksturīgi arī koronavīrusa sākuma stadijai. Vēršoties pie mediķiem pēc lūguma veikt testu, Kārlis, diemžēl, saņēma noraidījumu.

Nedēļu pēc atgriešanās no starptautiskas konferences Vācijā, kurā tostarp piedalījās vairāki eksperti no Āzijas reģiona, Kārlis sajuta saakustēšanās slimībām raksturīgus simptomus: drebuli, kaklasāpes, iesnas. "Citkārt šīm slimības pazīmēm, visticamāk, būtu atmetis ar roku, taču, ņemot vērā koronavīrusa (COVID-19) pasaulē izraisīto paniku, izlēmu būt atbildīgs pret saviem līdzcilvēkiem, valsti un veikt visas nepieciešamās pārbaudes," norāda Kārlis.

Telefoniski sazinoties ar Infektoloģijas centru, Kārlis vaicāja operatoram - kā šādā situācijā būtu vispareizāk rīkoties? "Pirmais, ko operators man vaicāja, kādi ir simptomi. Atbildēju, ka drebulis, kakla sāpes un iesnas," portālam klāsta Kārlis. "Tālāk operators vaicāja: vai man ir aizdomas, ka esmu kontaktējies ar koronavīrusa slimniekiem un konkrētas atbildes man protams nebija. Konferences gaitā biju ticies ar cilvēkiem no Āzijas reģiona, vai kāds ir bijis slims - protams nezinu. Tāpt nevaru zināt, vai infekcija nav noķerta metro vai viesnīcā. Taču vienīgais, ko operatore man ieteica: sēdiet mājās, lietojiet sejas masku un nekontaktējieties ar cilvēkiem." Kārlis neslēpj - viņš bija nepatīkami pārsteigts par šādu, paviršu attieksmi, tādēļ tālākajā sarunā vīrietis vēlējies noskaidrot jau ļoti konkrētas lietas. "Vaicāju, vai varu Infektoloģijas centrā veikt ekspretstestu koronavīrusa (COVID-19) noteikšanai. Saņēmu noraidošu atbildi. Nē, tādu testu neviens man netaisīs. Tad vaicāju- vai varu šādu testu veikt pats par saviem līdzekļiem? Nē. Varbūt jebkurā citā privātā ārstniecības iestādē? Un atkal saņēmu noraidījumu," sašutumu neslēpj vīrietis. "Operatore sarkastiski atzina, ka testu veiks tikai tad, ja mani atvestu ar "ātro palīdzību", kas, manuprāt, jau būtu stipri novēloti, jo, "vazājoties" apkārt pa pasauli, es būtu paguvis aplaist jau visu savu mikrorajonu."

"Nesaprtu mūsu valsts attieksmi," neslēpj Kārlis. "Ja cilvēks grib būt atbildīgs pret sabiedrību un līdzcilvēkiem.... Ja ir gatavs pat brīvprātīgi doties karantīnā, ja ir tāda nepieciešamība.... Ja ir gatavs pats par savu naudu veikt testu. Nekas no šī visa nav iespējams. Tai pat laikā jebkurš no mums var atbraukt uz Infektoloģijas centru un pārbaudīt, piemēram, piesūkušos ērci."

Komentē 22

 
Anonīms
 

Saslimsi, nomirsi . Un tad.

22.februāris Atbildēt

Vajadzēja teikt, ka atbrauci no Uhaņas, tagad simptomi un izsaukt ātros.

22.februāris Atbildēt

Par valsts attieksmi nav ko brīnīties - tā ir nemainīga jau 3 gadu desmitus... Gluži kā padomju laikos - visi atbildīgie noziņo par pilnīgu gatavību jebkurai situācijai, bet, kad šī situācija pienāk, tad izrādās, ka nekā vairāk par tukšiem solījumiem nav... Acīmredzot šis gadījums ir no tās pašas sērijas. Tak nesen mēs tikām mierināti, ka visi atbildīgie dienesti ir pilnībā gatavi cīņai ar koronovīrusu, ja tas nonāks līdz Latvijai.Te mēs redzam realitāti... Acīmredzot, kamēr vismaz puse iedzīvotāju nebūs inficējušies, nekāda cīņa nesāksies...

22.februāris Atbildēt

Kad paši inficēsies, tad redzēs. Man 2 pazīstami arī atgriezās no konferences Londonā un saslima. Infekcijas centrs atraidīja un nekādu testu neveica.

22.februāris Atbildēt
Mareks > valdis.5e040de9012aa

Ja par to nerunā atklāti lielākie lv mediji, labi, ka vismaz šis portāls Kārļa stāstu aktualizēja.

Valdi, ja Tavi paziņas ir gatavi runāt atklāti par piedzīvoto veselibas pārbaudes atraidījumu infekt.centrā, lai viņi dara to zināmu. To ir jāzina Latvijai!

Ja vajag palīdzību ar informācijas sagatavošanu un tās nodošanu sabiedrībai, arī varu palīdzēt.

Saziņai norādīšu savu e-pastu: info@manaitautai.lv

23.februāris Atbildēt

Pat sejas maskas nopirkt nav īsti iespējams...ir tikai sasienamās...visvienkāršākās, bet atradu tikai vienā aptiekā. Bēdīgi.

26.februāris Atbildēt

Ticu, ka tāda ir realitāte LV. LIC operatore ieliktene tā pati.

Vajag zvanīt vai rakstīt Veselības Ministrijai! Jo vairāk zvanīs, jo labāk!

22.februāris Atbildēt

Pilnīga nelietība ! Un pilnām mutēm stāsta,ka un kā sagatavojušies.

Redz,kā āža kāja izlīda

22.februāris Atbildēt

Vai tiešām jūs visi vel neziniet, ka mūsu LV pastāvprincips- mazāk cilvēku, mazāk problēmu

22.februāris Atbildēt

nemainiga ir realitate- ka medicinas aprupe latvija ir imitacija- jau 20 gadus/ nekaste nemainas/vinkele ir karteja kluda- bet tik izdeviga karinam - jo neko jau neprasa - tik pasaka nauda it tik cik ir // IZMIRST TA LATVIJA- ZEMAKA DZIMSTIBA 40000 AIZBRAUKUSI lai izdzivotu- / pensionari zem iztikas minimuma/ SI TERITORIJA TIEK APZINATI ATBRIVOTA-CITU VALSTS INTRESEM / PEC 100 G LATVIESU BUS TIK CIK sodien libiesi /

22.februāris Atbildēt

Precīzi.

23.februāris Atbildēt
Fra

Tā nav vis "mūsu valsts attieksme"..., bet gan mediķu attieksme pret mūsu valsti un tās iedzīvotājiem. Tie ir tie mediķi, kuriem nemitīgi vajag palielināt algas par strādātnegribēšanu un nevarēšanu.

22.februāris Atbildēt

absolūti idiņi jūs !!! Ziņkārības apmierināšana veselībai ne gama nepieliek .......

..................................................................................... no kurienes idiņu un badmirīgu stulbeņu ''launā ticība"" --- gandrīz klasika '' zinātnieki atraduši kāutkādu varianrtu kautko diagnosticēt -- ķirurgi UZ kādu faĶIRISKU OPERĀCIJU ''PEŠAVUŠI ROKU"" ---- UN UZREIZI PARĀDĀS DEBIĻU BARI KAS PIEPRASA LAI ''BVAL;STS

23.februāris Atbildēt

Ja viņam teica nevazāties apkārt, sēdēt mājās un lietot sejas masku, tā jau tā pati karantīna ir. Viņš laikam gribēja slimnīcā pie labas ēdināšanas?

23.februāris Atbildēt

Egon, tas nekādi nedod atbildi par to, vai konkrētam cilvēkam ir tas vīruss vai nav. Un, pakustini bišķiņ vairāk smadzenes un padomā, ko nozimē sēdēt mājās!- visticamākais cilvēks savā mājā nedzīvo viens un ja tā, tad viņš aplipinās arī savējos un tie nesīs sērgu tālāk sabiedrība, pirms sajutīs uz savas ādas, ka kaut kas ne tā.Sejas maska utt. nenodrošina vajadzīgo piesardzību un drošību. Tā ka redzams, konkrētais cilveks, Kārlis, ir atstāts nezināma likteņa varā.

23.februāris Atbildēt
Vizbulīte Adricka > mareks.5c41ca8fc883d

Kur var iegādāties masku, ja aptiekās jau tagad nav...?

26.februāris Atbildēt

Tik bezatbildīga valsts pārvalde nav redzēta nekur. Tie ir kropļi un prāta invalīdi, kas dod instrukcijas, lai atteiktu cilvēkam veselības pārbaudi. Šiem izdzimumiem Asv šmurguļi dod vadlīnijas nesargāt Latvijas pilsoņus- vai to sauc? Nevis infektoloģijas centrs, bet gan eksperimentu un nolaidības centrs.

23.februāris Atbildēt

Bauru valstele

23.februāris Atbildēt

Ko tāds dara starptautiskā konferencē, ja nesaprot pat latviski? Bija taču atbilde sēdi mājās un neaplipini pārējos, bet nē, šis grib kaut kur braukt!!! Idio.... tā ir ļoti lipīga slimība!!! Ja tu nomirsi pats vainīgs, bet kāpēc jāaplipina pārējie? tā jau būs nacionāla katastrofa un vainigais būsi tu .

23.februāris Atbildēt

...

23.februāris Atbildēt

Nu tas jau normāli, kad jau sprāgsi nost, tad jau tev to testu beigās uztaisīs. Kā jau Latvijā.

24.februāris Atbildēt

Kariņš ar Viņkelieni bauro , ka būs viss kartība, mēs '' kundziņi '' tam gatavi, a tauta, lai mokās. Nevienā aptieka nav aizsarglīdzekļu. Lūk kur darbības sfēra NA partijai , glābt tautu, nevis grābt varu un kurināt naidu.

26.februāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:47

Jaunākās diskusijas