Klaiņojošs suns Talsu pusē uzklūp skolniecei; tēvs nikns uz pašvaldības policiju

Baiba Puriņa 21.feb
 
Ekrānuzņēmums no video/Bez Tabu
Iedzīvotājs no Talsu novada ir sašutis par klaiņojošu suni, kurš apdraudējis viņa meitu, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Guntis raidījumam atklājis, ka suns metas virsū cilvēkiem. "Viņš jau kādas divas reizes uzmetās virsū. Un tad trešajā reizē - labi, ka kaimiņš bija ārā turpat blakus, kad viņa no rīta gāja uz skolu. Ja ne, tad viņa jau būtu sakosta. Tur bija vienos vārtos, tāpēc, ka tur sunim bija spalva uz otru pusi," atklāj satrauktais tēvs.

Baidoties par bērna dzīvību, Guntis regulāri ziņoja Talsu novada pašvaldības policijai par klaiņojošajiem suņiem. Tādu pat esot vairāki.

“Vairāk nekā mēnesi tur ir bezdarbība tai Talsu pašvaldības policijai un arī tiem suņu ķērājiem. Katru otro dienu es viņiem zvanu un nekas nenotiek. Atbrauc no rīta viena ekipāža, vakarā - otra ekipāža. Un ar to arī beidzās tā misija. Tur jau tā kā anekdote. Atbrauc tie suņu ķērāji. Viņi pieiet klāt ar tiem saviem ķeršanas instrumentiem. Un tie suņi jau aizmūk. Protams, aizmūk. Tad tie uzreiz: ”Mēs jau nevaram viņus noķert!” Es jau gribēju teikt, kas tad jums - katrs suns klēpī lēks, lai noķertu,” sašutumu neslēpj Guntis. Tēvs pārmet, ka šajā situācijā atbildīgie darbinieki neveic savus pienākumus.

Pastendes pamatskolas direktora vietniece izglītības jomā Tija Pētersone norāda, ka pēdējā laikā no skolēniem vai viņu vecākiem nav saņemtas ziņas par klaiņojošiem suņiem. Savukārt skolotājai Ingai Freimanei audzēkņi noliedza, ka ceļā uz skolu nācies sastapties ar draudīgiem suņiem.

“Pašvaldībā iedzīvotāji var vērsties - vai nu tieši, aizpildot iesniegumu vai ierodoties uz vietas, tad mēs tālāk nododam informāciju pakalpojuma sniedzējiem [suņu ķērājiem] vai arī caur pašvaldības policiju,” stāsta Talsu novada pašvaldības Komunālās nodaļas vadītājs Arvis Lagzdiņš.

Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Māris Grīnvalds atklāj, ka šobrīd ir uzsāktas administratīvās lietvedības. Vienam no klaiņojošā suņa īpašniekiem arī izsniegts pārkāpuma protokols: “Otrs suns, kas ir tas vainīgais, to mēs cenšamies noskaidrot, kuram tas pieder.”

Jānorāda, ka pēc sižeta televīzijas ekrānos ar Bez Tabu sazinājās Guntis no Ģibuļu pagasta un sacīja, ka ar viņu jau esot sazinājies melnā suņa īpašnieks, gan atvainojoties par nepatīkamo starpgadījumu, gan arī solot, ka līdzīga situācija neatkārtošoties.

Komentē 4

 
Anonīms
 

gudriniek,iesaki ka kklainojosus izkert.varbut tava klatbutnes zviedru smaka pievils bobus....

21.februāris Atbildēt

Tāpēc policistiem ir dienesta ieroči. Klaiņojošus suņus ir jānošauj. Pie tam - nekavējoties.

21.februāris Atbildēt

STULBA dura TU !! Jūrmalā uz ielas izsprukuši suņi ir vislabdabīgākie

SUNS VAR IEKOST SVEŠAM MĀJAS PAGALMĀ VAI TUVU VĀRTIŅIEM ---- tā notiek dažšreiz ...

...; bet brīvībā pasprukušajam ir savas suniskās prioritātes --- lielākotiesu tāds ignorē cilvēkus --- viņam ir gana ko izpētīt .... ''klaiņojošie suņi'' ir ļoti labdabīgi -- viņi pienāk klāt pakomunicēt, apostīt .... ''pasmaida' un parūc ''' ko ļoti bieži iztulko kā agresijas izpausmi ....... tādam pat vviegli var ausi paburzīt -pastiept roku lai aposta , purniņu ar pirkstu paglaudīt ------ es parasti tādiem irioniski saku ""tu neesi suns --tikai nepaliec par suni "" --- mazam lopam var teikt ""noķeršu!! Es cesmu lielāks suns "" (( lielam neiesaku -var apvainoties --lielu vnk ignorēt vai ar vislielāko labvēlību attiekties -- tie lopiņi ļoti adekvāti jūt attieksmi -- gandrīz domas lasa)).......

----------------------------------------------------------------------------------------- vienīgais variants kur klaiņojošais ir bīstams ir badināts un kaitināts līdz aptrakumam un bezsaimnieka palicis --- bet šis nav tas gadījums ..... nu nav daudz ''niknu un dumju''-- tos saimnieki paši nolikvidē pa kluso vai tur arestā ""

22.februāris Atbildēt

ja suns būtu gribējis iekost tad tas jau sen būtu atradis variantu kā to izdarīt --- pat ja miets ropkā tam kuru ir iepkānots sakost ----- suņuks pacietīgi gaidīīs ,studēs paradumus un tā vai citādi iekodīs -- tehniski tasktiski ar māņu kustību iepauzēs un iekamps --- un ar ļepnumui ka

to nelietīgo divkajaino apmānījis un veiklāks izrādījies aizies uz māju ... Ir tāda suga --- Es uz tādiem neapvaionojos -- vnk gudrāks un veiklāks par MANI IZRĀDĪJĀS -- LABS SUNS ---

------ nelabi saimnieki tādiem lielākotiesu -- pie ķedes karina dienā bet naktīs tie siro apkārt ........

22.februāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 16:27

Jaunākās diskusijas