Ieva Brante kļūst par liecinieci nežēlīgai bērnu rīcībai

Lelde Veinberga 23.janvāris 2020, 18:47
 
Annija Meikšāne/F64 Photo Agency
"Mīļie vecāki, lūdzu iemāciet saviem bērniem nebaidīties saukt palīgā," ierakstu Facebook iesāk aktīviste un pazīstamā juriste Ieva Brante.

"Tikko Kobes dārzā pārtraucu divu puišu fizisku ņirgāšanos par trīm citiem jaunākiem.

Izvandītas somas, norautas cepures, iegrūsti dubļos.

[...] Mazos uzdrošināju izstāstīt šo saviem vecākiem. Tāpēc, ja jūsējie šodien mājās būs netīri un bez dažām burtnīcām, ziniet..." saka juriste.

Jau iepriekš izskanējis, ka Latvijā ļoti izplatīts ir mobings - bērnu fiziska un emocionāla ietekmēšana, kas visai bieži nāk no vienaudžiem, skolas biedriem vai vecākiem bērniem. Vairāk nekā trešdaļa jeb 37% skolēnu pēdējo sešu mēnešu laikā ir cietuši no emocionālās vai fiziskās vardarbības jeb mobinga klātienē. Turklāt dažādus pāridarījumus jaunieši piedzīvo ne tikai no klasesbiedriem un citiem skolēniem, bet arī no skolotājiem un pat vecākiem.

Komentē 10

 
Anonīms
 

Kāpēc juriste uzreiz neizsauca policiju vai vismaz varēja piefiksēt vainīgo vārdus un pati paziņot valsts policiju par notikušo?

23.janvāris 2020, 20:09 Atbildēt

sadomāts stāstiņš?

24.janvāris 2020, 10:07 Atbildēt

Nesaprotu tik gļēvu un jēlu rīcību no jaunkundzes puses. Redzot klātienē atklātu pusaudžu likumpārkāpumu - divu puišu fizisku ņirgāšanos par trim citiem jaunākiem, šī trenētā jaunkundze, kura apmeklē sporta zāles un kaila veic ziemas nakts peldes, tā vietā, lai saķertu aiz čupra vienu no pāridarītājiem un izsauktu policiju, uzvedas kā veca kā veca groša. Viņas bilde un pamācība ir tikai pašreklāma.

24.janvāris 2020, 0:58 Atbildēt

nav tev tiesību regulēt ar policiju mazohista un sadista izklaides

24.janvāris 2020, 8:25 Atbildēt

Kopš kura laika puišeļu kautiņus izšķir policija?!!! Mīļie cilvēki, bērni katru dienu izkaujas skolās, uz ielas. Tā vienmēr ir bijis un vienmēr tā būs, ka puišeļi kaujas. Kā viņi citādi iemācās aizstāvēt sevi, citus? "Cilvēks ar suni" katram grib pielikt klāt policistu un pataisīt puikas par kaut kādiem ņergām. Pareizi Brante izdarīja, izšķīra un tajā brīdī izlādēja atmosfēru. ..bet tas nav policijas darbs. Bet vecāku darbs. Sūtiet savus bērnus uz sporta sekcijām un šis jautājums nebūs jārisina.

24.janvāris 2020, 11:04 Atbildēt

nu ja,klāt ir! ja "neuzkristu" ārkārtas vēlēšanas,tad vēl kādu laiku,par viņu nebūtu dzirdējuši,bet tagad jau viņa uzpeldēs diezgan bieži...

25.janvāris 2020, 1:58 Atbildēt

Sveši cilvēki var palūgt pārdarītājiem pārtraukt bet turēt vai ko citu darīt nedrīkst to nosaka bērnu tiesības. Paši tādas pieņēma. Policiju var saukt un pierakstīt no cietušajiem pārdarītāja vārdu uzvārdu skolu un klasi bet neko vairāk var aizvest bērnus uz mājām. Tas arī viss iesākumā.

25.janvāris 2020, 11:44 Atbildēt

Memļaki

26.janvāris 2020, 18:50 Atbildēt

Sīkie memļaki mēs bērnībā lielajiem degunus izsitām,ka asins tecēja

26.janvāris 2020, 18:54 Atbildēt

Iespējams, viņas profesionalitāte ir tieši proporcionāla vēlmei kļūt populārai un atpazīstamai.

30.janvāris 2020, 12:22 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:08

Jaunākās diskusijas