FOTO: Izpostīta Blaumaņa muzeja "Braki" teritorija

Viktorija Gabrjuna 23.janvāris 2020, 10:44
 
facebook.com
Nezināmi ļaundari ir izpostījuši Blaumaņa muzeja "Braki" teritoriju, vēstīts sociālajā tīklā Facebook.

Kā vēstīts ierakstā, Braki ir Ērgļu novada svētvieta un iecienīts tūristu apskates objekts.

"Nožēlojami, ja ir cilvēki, kas atļaujas šo vietu izpostīt, izbraukāt un pārvērst par izdomātu sporta auto trasi. Aicinām atsaukties, ja kāds zina vaininieku, Braku muzejs par to būs pateicīgs," teikts muzeja ierakstā.

Tikmēr komentāros cilvēki iesaka dažādus variantus, kā cīnities ar nelabvēļiem, piemēram, uzlikt novērošanas kameras.

"Nesaprotu kapēc vajag postīt to, kas mums ir labs. Mums būtu jābūt lepniem par labajām lietām Ērgļos un kopīgi tās jāsargā. Pacelties nedaudz augstākā IQ lìmenī. Cerams tas pienāks," teikts kādā komentārā.

Blaumaņa memoriālais muzejs "Braki" dibināts 1959. gada 10. maijā. Visas ēkas ir restaurētas un veidotas tā, kā tas ir bijis rakstnieka dzīves laikā.

Braku sētu veido 8 ēku komplekss - dzīvojamā māja, klēts, rija ar gubeni, piedarbu un maltuvi, zirgu stallis, labības klēts, kūts ar vāgūzi, pirts un sīklopu kūts.

Braku takas aizved uz Zibensšķelto akmeni, Edgara skulptūru, Simtsoļu taciņu, Noliņa ābeli, Pieminekļa akmeni, Jāņkalniņu, Pirtsgravas avotiņu.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Interesanti, kas tur tik svēts. Kārtējā krūmiem aizaugusī nekuriene, pie tam vēl (spriežot pēc attēla) slīkšņaina, drūma vieta, bez nekāda skata. Latvijā tādu ir miljoniem. Īstenībā 80% Latvijas sastāv no šitādas slīkšņas, kas tur svēts un ar ko tur lepoties...? Un it sevišķi jau nu Ērgļi varēja paklusēt - mums tur savulaik , strādājot, gandrīz traktors nogrima pašā centrā :D

24.janvāris 2020, 9:56 Atbildēt

Protams, tāpēc ir jāizposta, vai ne? Štrunts ar kaut kādu tur Blaumani (kas tas tāds, brīnās Dzintars), mums traktors gandrīz nogrima!

24.janvāris 2020, 12:59 Atbildēt

Pēc foto neredzu neko izpostītu

29.janvāris 2020, 21:58 Atbildēt

Tā ir ļoti sakopta vieta. Ziemā jau zāl'ju nav. Konfiscēt mašīnas par teritorijai un dabai nodarīto kaitējumu. Jābrauc pa ceļiem! ne jau velti šodien uncitā rakstā lasīju, ka īpašnieki iedzen dēļos naglas un ierok zemē, lai cīnīto ar kaitniekiem. Tās rises kādam būs jālīdzina un jāsēj zāle un tie ir izdevumi un laiks. Kādam nozagts laiks.

30.janvāris 2020, 6:05 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:53

Jaunākās diskusijas