"Kāpēc esat atpakaļ?" Sieviete Saulkrastos saskaras ar ļoti nievājošu mediķu attieksmi

tautaruna.lv 12.jan
 
Egons Ansbergs/F64
Kāda sieviete sociālajā vietnē Facebook dalījusies ar skaudru pieredzi par mediķu attieksmi Saulkrastos.

Sieviete atklāj, ka trīs dienas mocījusies ar sāpēm līdz kādu nakti nolēmusi izsaukt mediķus. Pie sievietes ieraudšies Saulkrastu Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi, kuru attieksme sievieti pārsteigusi.

Sieviete stāsta, ka viņu apskatīt ieradušās divas medicīnas darbinieces un, kamēr viena esot bijusi profesionāla un atsaucīga, otra bijusi ļoti nelaipna. "Viņa man saka: pavirzaties tuvāk man, es taču netieku jums klāt! Es domāju, ka es nesadzirdēju labi..... Viņa vēlreiz , jau dusmīgi: pavirzaties pie manis!!! Kamēr draugs attieksmi neizturēja un pateica viņai: viņai ļoti sāp un nevar īsti pat pakustēties, kur pavirzīties?! Tad viņa - ok, kaut ko izdomāšot. Tausta, apskata, jautā visu ko šausmīgā tonī... Visu jautā 2 reizes, tā it kā es nesaprastu, lai runājot skaļāk, jo nedzirdot. Tajā brīdī jau viņa sēdēja pie galda ar muguru pret mani. Draugs atbild manā vietā, tas viņai neder, jautā man, es jau esmu nogurusi no jautājumiem. Beigās tiek pieņemts lēmums par hospitalizēšanu uz Gaiļezeru. Paziņo lai ģērbjos un nāku lejā!!!!!! Nepiedāvāja palīdzību, pat nesagaidīja kamēr saģērbjos, nogāja lejā, iekāpa mašīnā un gaidīja kamēr nāku, " ierakstā atklāj paciente.

Slimnīcā sieviete pavadījusi pāris stundas un no rīta palaista mājās, kur sākusi lietot izrakstītās antibiotikas. Taču pēcpusdienā simptomi atkal saasinājušies un sievietei sācies drudzis ar 39 grādu temperatūru. Šoreiz izsauktie mediķi esot bijuši laipni, taču slimnīcas uzņemšanā atkal nācies saskarties ar nievājošu attieksmi, kur viņai jautāts, kāpēc sieviete atgriezusies slimnīcā.

" [...] kāpēc esat atpakaļ? Kāpēc ātrie atveda? Izstāstu, ka palika sliktāk, temperatūra 39.2°, sāns sāp šausmīgi. Viņa man saka - es jums teicu, ka antibiotiskas jālieto 3 dienas un tikai tad palikšot labāk. Es to visu saprotu, bet vai tiešām, ja paliek sliktāk - ko darīt? Gaidīt kamēr nomirstu? Vai tomēr saukt atkārtoti NMPD? Viņa rakstīšot sūdzību par Saulkrastu NMPD brigādi, jo redz atveda mani atpakaļ! Jāpiebilst, ka tur bija ļoti daudz pacientu un ir pašsaprotami, ka netiek galā. Un tā, bez nevienas atkārtotas pārbaudes, ārsts vairs pie manis neatnāca, pēc 30 minūtēm atnāca kāds vīrietis, kurš vadā visus uz pārbaudēm, iedeva man izrakstu, kurš bija identisks pirmajam no rīta - PATI ESMU IERADUSIES UN TEMPERATŪRA 38°, apmierinošā stāvoklī izrakstīta."

Sieviete izsaka nožēlu, ka mediķi pret cilvēku veselību izturas tik bezatbildīgi.

Ekrānuzņēmums no Facebook

Komentāros cilvēki neslēpj sašutumu, ka šādus stāstus par mediķiem Latvijā nākas dzirdēt arvien biežāk. Nesen vēstījām, ka kāda sieviete portālā "sudzības.lv" rakstīja, ka, ierodoties Latvijas Onkolģijas centrā kopā ar vecmāmiņu, abas tika padzītas - centra darbiniece norādījusi, ka viņiem šeit nav jābūt.

Komentē 7

 
Anonīms
 
Med

Var tikai pabrīnīties par cilvēku stulbumu. Vai par ģimenes ārstu un viņa akūtajām stundām nekas nav dzirdēts? Trīs dienas sēž mājās ar sāpēm,naktī izdomā saukt NMP. Tad vēl uztraucas,ka viena tablete uzreiz nepalīdzēja.Par manikīru noteikti uztraucas vairāk,nekā par savu veselību.

12.janvāris Atbildēt

Tiešām nesaprotu, kāpēc man jāmaksā nodokļi, lai visi iekaisušu čuru gadījumi tiktu vizināti uz slimnīcu. Lai kač pastāsta, ko ārstēja, pēc visa spriežot, iekaisušas čuras. Vajag biežāk apmazgāties...

12.janvāris Atbildēt

Un vēl tādi grib lielu algu.Lai strādā par minimumu.

12.janvāris Atbildēt

man pirms trim gadiem ar saaukstesanos bija jalieto antibiotikas-pec nedelas atkal uzkapa temperatura ludz 39 gradi-izrakstija cita antibiotikas-bet temperatura nekritas-neiztureju-nopirku aptieka remantadinu-tad vel bez receptes-palidzeja-asinsanalizes uzradija epsteina bara virusu-ta ka gimenes arsti-neko nepalidz-tikai raksta visadas zales un tik perc kaudzem...

12.janvāris Atbildēt

BAIGA NEKAUNIBA NO MEDIKU PUSES.Par kadu cilvecisko atiecibu te var runat.Psihiski neadekvatas nedrikst stradat tada darba ar cilvekiem.Laikam no 90 gadu razojuma.Tad jau nav brinums ka udens vinai tai tuksaja curbana svankajas.Padauza BLEDZ.

12.janvāris Atbildēt

Varbūt tiem sakāļiem algas pacelt ?

12.janvāris Atbildēt

Pēc teikuma 3darba dienas sāpēja vēders. Atbilde ir mediķi nav vainīgi ka tu esi duma. Ģenētiska slimība, ātrie neārstē.

14.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:52

Jaunākās diskusijas