Pašnāvnieks uz Rīgas ēkas jumta: sanākušo aplausi un aicinājumi nolēkt raisa sašutumu

tautaruna.lv 30.nov 2019
 
Ekrānuzņēmums no "Degpunktā"
Rīgas centrā piektdien netālu no stacijas laukuma kāds vīrietis nolēma uzrāpties lielā augstumā un lecot noslēgt rēķinus ar dzīvi. Ja vīrieša rīcība bija neadekvāta, bet kaut kādā ziņā saprotama, tad apkārtējo klaigāšana un aicinājumi izdarīt pašnāvību nekādā ziņā nerada labu iespaidu par vienu lielu sabiedrības daļu, secina raidījums "Degpunktā".

Piektdien pie centrālas stacijas, Marijas ielas apkaimē, bija dzirdami skaļi, simtiem cilvēku radīti aplausi un kliedzieni, taču par iemeslu priekiem kalpoja nevis kāda, piemēram, populāra mākslinieka uzstāšanas vai Melnās piektdienas atlaides, bet gan kāda pusmūža vecuma vīrieša “izrāde”, ilgāk par divām stundām stāvot uz kādas viesnīcas ēkas sestā stāva palodzes, vēsta raidījums.

Pašnāvnieks, draudot nolēkt, pamatīgi pabendēja nervus gan glābējiem, gan policistiem un ātrās palīdzības mediķiem. Taču aculieciniekiem, kas pulcējās apkārt norobežojošajai lentei, notikušais vairāk šķita kā realitātes šovs. Ļaudis ar lielu interesi stāvēja lietū, gaidot patiesības mirkli - būt vai nebūt, nemaz neapzinoties, ka diez vai spētu pēc tam dzīvot ar domu, ka redzējuši, kā iet bojā cilvēks.

Visticamāk, šoreiz ugunsdzēsēji nolēma neriskēt un nebiedēt uz pašnāvību noskaņoto vīrieti. Auto kāpnes palika uz zemes neizlaistas pilnā paļāvībā uz policistu profesionālajām spējam. Ar vīrieti tika ilgi runāts, visu šo laiku kungs stāvēja uz slidenās palodzes un brīžiem nedroši vicinājās ar rokām. Vienā brīdī vīrieša plaukstā pamanīta cigarete. Lēni uzpīpējot, pēc desmit minūtēm viņš izmeta izsmēķi un pa logu ierāpās telpās.

Vīrietis policijas darbinieku pavadībā tika nogādāts ātras palīdzības mediķu auto un nogādāts uz slimnīcu.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Esmu absolūti pārliecināts, ka pēc tā kas tagad sekos, "pašnāvnieks" rūgti nožēlos, ka nebija pietiekoši drosmīgs, lai nolēktu... Viņa dzīve tagad būs beigusies. Pilnīgi noteikti.

30.novembris 2019 Atbildēt

Atradies drosminieks błe

30.novembris 2019 Atbildēt

O jā, psihiatra uzskaite mūža garumā, problēmas ar atbildīgiem amatiem, šaujamieroča konfiskācija un pat iespējams, auto vadītāja tiesību zaudēšana. Tā viņam arī vajag, muļķim. Tā bija tikai uzmanības pievēršana. Tas kurš grib padarīt sev galu lec, nevis zīmējas, tāpēc pilnīgi atbalstu tos, kuri viņu mudināja.

1.decembris 2019 Atbildēt

Kāds tur pašnāvnieks var būt,ja apkārt sev sarīko šovu,ja lēktu tad uzreiz nolektu bez ceremonijām.Bet nu skatītāji gan ir slimi,gaidīt,tērēt savu laiku lai dzīvajā redzēt cilvēka nāvi....slima ir tā mūsu tauta mūsdienās

1.decembris 2019 Atbildēt

Kāpēc mūsdienās? Visos laikos cilvēki ir gājuši laukumā skatīties nāvessodus. Kaut kā taču jāizklaidējas.

1.decembris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 13:44

Jaunākās diskusijas