"Ko tie mediķi grib? Resni norijušies..."; medmāsa dalās ar briesmīgu pacienta attieksmi

Lelde Veinberga 12.nov 2019
 
Pexels
"Pārdomas pēc ceturtdienas protesta akcijas un piektdienas maiņas nodaļā," emocionālu ierakstu sociālajā tīklā Facebook iesāk medmāsa Aija, kura saskārusies ar patiesi nepatīkamu attieksmi no pacienta puses.

"Kamēr es (nosvīdusi, noskrējusies slapja pie 29 pacientiem viena) veicu strutainu brūču pārsiešanu vienam pacientam, ko es dzirdu no otra?

Man gribējās pārtraukt pārsiešanu un iet mājās neko nedarīt. JO.... pacienta vārdi: "Ko tie mediķi grib. Resni norijušies. NEKO nedara un tikai tūkstošus pelna. Un vēl grib. Tie, kas kaut ko dara, tie arī nopelna."

Hm. Gribētos zināt, kurš tad to rīt viņam lika sistēmas un ievadīja medikamentus? Kurš dalīja viņam tabletes un mērīja asinsspiedienu, un veica citas manipulācijas, ja ne medicīnas darbinieki no manas nodaļas (tai skaitā arī es)?

Bet es mierīgi klusējot pabeidzu brūču pāriešanu un pie sevis nodomāju: labi būs. jums pacienti. tajā dienā, kad mēs atteiksimies strādāt vairāk par 150 stundām un vairāk kā ar 10 pacientiem uz 1 māsu. Tad jums būs labi, jo nebūs KAS jūs aprūpē. Tad varēsiet uz slimnīcu un operācijām gaidīt rindā nevis mēnešiem, bet gan gadiem... Ja sagaidīsiet.

Un es nedraudu, bet gan saku to kā ir. Es nepelnu tūkstošus (pat tūkstoti ne) . Un lielākā daļa mediķu nestrādā tikai 1 slodzi, kā tas būtu pareizi un pacientam droši. Māsas no 1 diennakts iet un citu slimnīcu, lai atkal strādātu diennakti. TAS ir jāizbeidz.

Un tiem pacientiem, kas runā sliktu par mediķiem, kuri to nav pelnījuši... Lai jums laba veselība (arī deputātiem). Tas, ka mūsu nozarē ir kāds, kurš pelna "lielo" naudu nenozīmē, ka vidējais rādītājs ir mums visiem tāds, kādu to atspoguļo mēdiji. Tad jau - ja salīdzina deputāta algu ar pensionāra.. Vidēji visi latvieši esam pārtikuši... Lai mums visiem laba veselība!" vēl Aija.

Ekrānuzņēmums no Facebook

Jau iepriekš esam vēstījuši, ka mediķu protests, kas 7. novembrī notika pie Saeimas, uzjumdijis daudz emociju un pieredzes stāstu, ar kuriem medicīnas darbinieki dalījušies sociālajos tīklos.

Kā vēstīts, 7.novembrī mediķi rīkoja protesta akciju "Viena diena bez ārsta", kuras laikā Latvijas mediķi, izņemot neatliekamajā palīdzībā strādājošos, devās vienas dienas bezalgas atvaļinājumā. Vienlaikus šajā dienā tika rīkota arī protesta akcija pie Saeimas, kuras laikā, pēc policijas aplēsēm, bija pulcējušies aptuveni 5000 cilvēku.

Lēmums par protesta akcijas rīkošanu pieņemts, jo Ministru kabineta 11.oktobrī apstiprinātais likuma "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022. gadam" projekts paredz, ka 2022.gadā valsts veselības aprūpes finansējumam tiks atvēlēti vien 3,3% no prognozētā iekšzemes kopprodukta, skaidrojušas mediķus pārstāvošās organizācijas.

Salīdzinājumam - atbilstoši Veselības ministrijas sniegtajai informācijai, valsts budžeta izdevumi veselības aprūpes nozares finansējumam 2019.gadā ir 3,9% no IKP. Vidēji Eiropas Savienībā valsts veselības aprūpei atvēl 7% no IKP, bet Lietuvā un Igaunijā - vairāk par 5% no IKP.

Komentē 9

 
Anonīms
 

Bet arī jūs , medmāsas un dakteri , neesat nemirstīgie , tādi paši cilvēki vien esat. Tad jau arī jums būs jāgaida uz tām operācijām...., kā Jūs rakstiet....

12.novembris 2019 Atbildēt

Liiga, ar Tu neesi nemirstīga!!! Taisnība Aijai ir. Medmāsas tiešām strādā galvas nepacēlušas. Kad biju slimnīcā, pie manis medmāsas nāca vairākas reizes dienā, apvaicāties kā jūtos. Un nebiju es viņām aploksnes kabatā salikusi. Katram ir jācīnās par savām tiesībām. Arī citu profesiju pārstāvji ti drīkst darīt.

13.novembris 2019 Atbildēt

Nu ko , saksim visi streikot, arsti, pardeveji, setnieki, nu vispar visas apkalpojosas sferas.! Tai skaita soferi. Tad lidz kam nonaksim!? Jus masina kautka nepareizi izteicaties, katram sava profesija un ja piemeram Jus kautkur neapkalpos ko tad? Bet , Jus tacu devat hipokrata zverestu! Es piekritu , ka algas jacel, jo kas tie par pielikumiem pie algam tris, vai divarpus eiro, smiekligi cenas aug katru dienu, un deputeti sev pacel astronomiskas naudas, tikai par ko? Par to ka tauta CIES !!!

12.novembris 2019 Atbildēt

Tikko veselības problēmu dēļ biju Kuldīgas ātrajos , attieksme perfekta māsiņas atsaucīgas un laipnas.Ja nebūtu viņu palīdzības nezinu kas būtu bijis.Neviens nedrīkst streikot, jo mēs parastie mirstīgie jau neesam vainīgi pie valdības izdarībām. Un viņiem pie kājas ko parastā tauta grib un prasa. Un ja arī kādam kas notiktu, nedomā ka viņi paliktu bez palīdzības. Neticu ka tas streiks ko līdzēs jo Latvijā nav demokrātiskas valdības, tikai d.... līdēji un korumpanti. Kā Emmas māte no ,,Pie bagātās kundzes " teica: visi zagļi.

12.novembris 2019 Atbildēt

Daina,ja mediķiem tika apsolīts,ka pieliks algas ,tad ,lai arī pilda solījumu,kas pienākas pēc likuma! Mediķiem ir vissmagākais darbs,ja nemaksā,tad nav arī jāstrādā.Valdība tik ceļ un gaida nodokļus,bet nepilda likumus .Kāpēc tad TAUTAI būtu jāmaksā tie nodokļi-tas būtu jāpilda likums????

12.novembris 2019 Atbildēt

Pareizi, Dzintra,es piekrītu. Medmāsas vienmēr palīdzēs. Katram pieredze ir sava. Citi dusmojas uz skolotājiem, citi uz policistiem,medmāsām,pavāriem utt. Viss atkarīgs no gūtās pieredzes. Katrā profesijā pa nekrietnelim gadās,bet tāpēc nevar vainot visus darbiniekus!!!

13.novembris 2019 Atbildēt

Nav jau ko iecirsties uz slimnieku runām. Par visiem runā,un tas,kas saka,ka nerunā,runā divtik. Cilvēki ir jāapkalpo laipni,tā ir mediķa sūtība-palīdzēt sirdzējiem. Bet par naudas pielikumu piekrītu. Lai nav jāstrādā divās darbavietās ne tāpēc,ka ļoti patīk,bet tāpēc,ka nevar savilt galus kopā.Saka ,ka visiem vajag. Vajag,jā! Bet mediķiem par savu naudu vēl jāizglītojas,jāiet kursos,bet tas maksā un no savas aldziņas.

12.novembris 2019 Atbildēt

Tad nevajag visiem slēpties aiz vārda mediķi, tai vecai tantei sanitāre, medmāsiņa baltā halātā, jeb 39 000, vai 15 000 saņēmušais un baltā halātā tēpies ārsts ir mediķi. Protams ka cilvēkiem, pašiem dzīvojot ar 300, līdz 600 eiro algu, dzirdot šādas summas derdzas dzirdēt prasību paaugstināt algas. Te jau slēpjas tā vadības alkatība, izcīnīto naudu algām jau pieliks vadībai, padomes locekļiem un pārējam krējumam, bet sanitārēm un medmāsām atmetīs 5 vai desmit eiro un ar to viss beigsies. Prasiet atklāti medmāsām 30 %, sanitārēm 50%, ja ne tad lai dakteri paši skraida ar šīberiem un pīlēm.

12.novembris 2019 Atbildēt

Piekrītu, tieši medmāsām jāpaaugstina algas. Tikai, vai tas uzlabos attieksmi pret smagi slimajiem, kuri paši uz tualeti nevar aiziet... Liku medmasai kabatās eirikus, lai parūpējas par manu sirmgalvīti. Kā reizēm parūpējās. Jauna medmāsa vairāk uzturējās savā viedtālrunī, aizmirsa cilvēkam pēc operācijas nestandarta laikā iedot vakariņas. Un vēl. Visu cilvēku atalgojumam jāceļas augstāk līdz ar medicīnas pakalpojumu sadārdzinājumu. Citādi medicīnas pieejamības problēmu risinājumam arī nav jēgas, ja cilvēks par to nespēj samaksāt.

13.novembris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:59

Jaunākās diskusijas