"Lūdzu, lūdzu, esiet uzmanīgi!" Aculiecinieks par notikušo Rīgā

tautaruna.lv 9.novembris 2019, 13:01
 
Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency
Žurnālists Juris Vaidakovs sociālajā tīklā facebook publicējis ierakstus, kurā apraksta, kādi notikumi piektdien risinājušies Rīgā.

"Redz, kā tas dzīvē gadās. Tu minies ar velo no pāragri mirušā, manuprāt 21. gs. Latvijā labākā žurnālista izvadīšanas pēdējā gaitā, domājot par mācītāja atvadu vārdiem, kad mums, vīriešiem pēc 40 vajag pasaudzēt sevi, jo esam vēl vajadzīgi dzīvajiem, kad pēkšņi, bāc, tu atduries pret priekšā notriektu velosipēdistu - puisi pēc 40," savu atstāstu sociālajā tīklā facebook par piektdienas notikumiem sāk žurnālists.

"Un padomā, ka viņa vietā varēji būt arī tu. Bet varēji arī nebūt, jo tas negadījums bija tik muļķīgs.Lai gan - muļķīgs vai nemuļķīgs, toties izmainīja divām ģimenēm dzīvi. Gan notriektajam velosipēdistam, gan tai autovadītājai.
Es nebiju paša negadījuma aculiecinieks, bet dzirdēju satriektās un šokā esošās autovadītājas stāstu, gan arī redzēju Zelta Boulings novērošanas kamerās piefiksēto."

"Secinājums: pie vainas ir abu neuzmanība un pašpārliecinātība.
Tas notika gaišā, saulainā dienas laikā. Autovadītāja no brauktuves lēnām veica pagriezienu pa labi, un, šķērsojot ietvi, vēlējās iebraukt Zelta boulings stāvvietā. Bet tieši tobrīd pa trotuāru brauca velosipēdists. Viņam bija iedegtas visas lampiņas, i priekšā i pakaļā. Savukārt autovadītāja bija ieslēgusi pagrieziena rādītāja lampiņu. Lai izvairītos no sadursmes, velobraucējs pagrieza stūri pa labi un atdūrās pret mazliet paaugstinātu apmali. Nē, viņš neieskrēja automašīnā, bet apmalē, un tās nieka 10 cm bija pietiekami, lai pusis ar kūleni pārlidotu pār ragiem un ar plecu un elkoni atsistos pret asfaltu. Autovadītājas vaina: viņa veica manevru, nepārliecinoties par drošību un to, ka ietve ir brīva. Iespējams, viņa aizmirsa paskatīties spogulī, iespējams, ka velobraucēju nepamanīja."

"Velobraucēja kļūda: viņš nepamanīja (neņēma vērā) ieslēgto automašīnas pagrieziena signālu. Viņš, iespējams, brauca pa ātru, viņš brauca pa ietvi (lai gan tajā vietā nemaz citur nav iespējams ar velo braukt, turklāt CSN atļauj nepieciešamības gadījumā (un šis ir tas gadījums) braukt pa ietvi.), viņš nepiebremzēja vietā, kur ietve šķērso brauktuvi. Šai abpusējai neuzmanībai sekas ir traģiskas. Labi, ka ne nāvējošas. Puisis bija pie samaņas, bet viņš bija smagi sasities, nevarēja piecelties, ļoti, ļoti sāpēja elkonis. Palīdzēju ātrās palīdzības brigādei uzcelt un nestuvēm un iecelt cietušo mašīnā, mierināju šokā esošo autovadītāju, kura ļoti, ļoti pārdzīvoja notikušo."

"Ko ar šo visu gribu teikt - lūdzu, lūdzu, esat uzmanīgi! Skataties spogulī divreiz, nebrauciet pa ietvēm ātri. Neesat izklaidīgi un pašpārliecināti pie stūres. Jebkādas stūres. Lai nenākos raudāt - vienam no sāpēm, otram no šoka un pārdzīvojumiem par nodarīto," norāda J.Vaidakovs.

Tikmēr Valsts policijas sniegtā informācija liecina, ka aizvadītajā diennaktī ceļu satiksmes negadījumos Latvijā cietuši 15 cilvēki, to skaitā divi gājēji un trīs velosipēdisti.

Piektdien valstī kopumā reģistrēti 139 ceļu satiksmes negadījumi, no tiem 12 bijuši ar cietušajiem.

Diennakts laikā Rīgas reģionā notikuši 88 ceļu satiksmes negadījumi, Latgalē - 17, Zemgalē - 15, Vidzemē - 12, bet Kurzemē - septiņi, liecina VP apkopotie dati.

Komentē 7

 
Anonīms
 

Sakssim ar to ka velo braucejam nav prieksroka uz gajeju ietves - bet prieksroka ir gajejiem ...savukart auto vaditaja nevareja palaist ritenbrauceju jo vins taja bridi neatradas pie krustojuma bet pielidoja klat liela atruma kad masina jau sakusi griezties . Tā ka sai gadijuma ritenbraucejs nesekoja situacijai uz ielas iun neivelejas pareizu atrumu ...

9.novembris 2019, 15:59 Atbildēt

Un svētā, nevainīgā autovadītāja, protams, nav ne pie kā vainīga. Tipisks autovaditajus debilicus viedoklis. Diemžēl daudzi autovadītāji pārāk bieži neuzskata trotuāra šķērsošanu par krustojumu-šeit arī problēma rodas. Velosipēdistam, kurš šeit ar nav bez vainas, jebkurā gadījumā uz trotuāra ir vairāk tiesības kā automašīnai, jo autovadītājam šķērsojot trotuāru defaultā ir jālaiž jebkas, kas pārvietojas pa to, tur pat nav ko apspriest. Pats, starp citu, pa pilsētu pārvietojos ar abiem- ja nekas nav jāved un braucu viens tad ir velo. Ir stulbi un bezatbildīgi pret vidi un apkārtējiem braukt, piemēram, uz darbu vienam pašam no Purvciemā uz centru vai tml ar auto, tikai tāpēc, ka tizls vai slinks. Bet tā kā mums vēl nav izslimota padomju- auto pilsētā ir kruta sindroms, tad visi sēž korķos kam nebūtu jābūt un piesārņo gaisu ko paši elpo..

10.novembris 2019, 21:48 Atbildēt

pirms gadiem 30desmit91majā!pēc krieviem mani ikarus taranē uz deglava tilta,iespiež,es ar minsku minos,jūtu ka speciāli mauka aizbrauca un man nolija auksti sviedri!ja jevo mamu iebal visos veidos!ceru ka jau miris kroplis!es no sākuma nesapratu,sapratu ja kas ta viņam zem riteņiem!

vecaiem auto šoferiem es domāšu,ka tas biji tu!nervi nodos!es neesmu vienīgais,kuru tas pidars tarinējis!tas arī varbūt 93!smadzenēs tapat būs insults!sults!ts!sults!insults!

9.novembris 2019, 23:30 Atbildēt

Uz Alojas / Valdemara ielas gājeju perejas 6.11.,trešdien pl.15.30 agresīvs velobraucējs notrieca vecāku gājēju un aizbēga Tomsona ielas virziena (21.vsk.) pametot cietušo Pusaudzis, latv.apm.16g,tumša mugursoma ,gaiši apavi, bikses.Velosipēdi tiešām var uzrasties atri un nemanāmi, tāpēc vinu pašu kā neaizsargātāko drošībai visos krustojumos, pārejās, pagriezienos jāiebrauc lēnām. Pārejās taču jāstumj pie rokas ? TAČU Ŗīgā pāri gājēju pārejām, pa trotuāriem daži brauc mežonīgā ātrumā. Tam kaut kā jadara gals, diemžēl nekur gadiem nemanu, ka policijas ,kuru mums gana daudz, būtu uz ielās un sekotu notiekošajam.

10.novembris 2019, 12:11 Atbildēt

Ja Tu nespēj sekot līdzi satiksmei 50 m ap savu auto uz visām pusēm, tad Tev nav jāsēž pie stūres.

10.novembris 2019, 21:51 Atbildēt
Juris Mikelsons > arnis.eic.ns

Tu, Arni Eicēn ,Izguli dzērumu ! Automašīnai var saplīst bremzes, vadītājs gar loga stenderi var neieraudzīt ,kādu kurš tīšām skrien zem mašīnas , jo tam skrējējam taču ir priekšroka .Autovadītājs nav vēzis ,vēzim katra acs skatā uz dažādām pusēm . autovadītājs skatoties pa labi nepaspēj ieraudzīt , to stulbeni no kreisās puses , kurš domā ka priekšroka dod nemirstību, Pārliecinies vai autovadītājs Tevi redz un ir apstājies un tad lien uz ceļa par kuru autovadītājs maksā ceļa nodokli. Un neaizmirsti ka ir tādi bagāto dēliņi ,kuri brauc narko reibumā , un viņiem pie pakaļas ,ka Arnis sķērso gājēju pāreju .

PS. Pats es gan braucu ar mašīnu un velosipēdu ,gan eju ar kājām . un tāpēc zinu ko kurš dara .

14.novembris 2019, 19:58 Atbildēt

Ja pasekojam līdzi CSN, tad ir atļauts pārbraukt gājēju pāreju, bet ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju ātrumu. Pa ietvi atļauts braukt ar velo tikai un vienīgi intensīvas satiksmes vai laikapstākļu dēļ, kad pa ielu nav droši pārvietoties un atkal-ar gājēju ātrumu un gājējiem uz ietves ir priekšroka. Ja kādam ir kas sakāms par velo, tad sākumā jāpalasa CSN 200.pants, kur viss ir sarakstīts par velo atrašanos kopējā satiksmē.

16.decembris 2019, 21:05 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:41

Jaunākās diskusijas