Policija brīdina par zvaniem no svešiniekiem

tautaruna.lv 6.nov 2019
 
AP/SCANPIX/LETA
Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa atkārtoti vērš sabiedrības uzmanību joprojām īpaši aktuālam interneta krāpšanas veidam - investīciju ieguldīšanai apšaubāmās virtuālās interneta platformās. Apkopojot Valsts policijas rīcībā esošo informāciju, konstatēts, ka šo neuzticamo virtuālo platformu darbību rezultātā, personas, kuras vērsušās policijā kopumā zaudējušas vairāk nekā 460 000 eiro. Jāatzīmē, ka ņemot vērā krāpnieku aktivitāti, nodarītā kaitējuma apmērs var būt arī daudz lielāks.

2019. gada laikā ENAP Kibernoziegumu apkarošanas nodaļā saņemti vairāk nekā 15 personu iesniegumi un paziņojumi no ārvalstu tiesībaizsardzības iestādēm konkrētā fenomena kontekstā. Par šiem piedāvājumiem iedzīvotāji saņēma telefona zvanus no nezināmām personām, kuras sevi iepazīstina kā “finanšu speciālistus” un krievu valodā piedāvā palīdzību visā procesā, lai uzsāktu investīcijas interneta platformā.

Policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, saņemot telefona zvanus no nezināmām personām, kuras sevi iepazīstina kā dažādu uzņēmumu finanšu brokerus vai arī dažādu citu arodu "finanšu speciālistus". Saziņas procesā, krāpnieki izmantojuši telefona numurus, kas reģistrēti dažādās valstīs (Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Portugālē, Itālijā, Austrijā, Francijā, Beļģijā, Anglijā, Vācijā, Rumānijā, Nīderlandē un citās valstīs) un visai uzstājīgā veidā aicina iedzīvotājus investēt finanšu līdzekļus dažādās brokeru/ ieguldījumu platformās, kuras nav tiesīgas darboties Latvijā. Potenciālajiem ieguldītājiem piekrītot aicinājumam, komunikācija turpmāk notiek, izmantojot tērzēšanas lietojumprogrammu "Skype" vai “Whatsapp”. Jāuzsver, ka sarunvaloda starp ieguldītājiem un "finanšu speciālistiem" notiek krievu valodā, taču nedrīkst izslēgt arī iespēju, ka krāpnieki turpmāk var komunicēt citās valodās. Jāatzīmē, ka līdz šim fiksētajos gadījumos, zvanītāji latviski nerunā.

Šajos krāpšanas gadījumos arvien paradās jaunas platformas ar jaunajiem nosaukumiem, taču līdz šim krāpnieki piedāvājuši investēt platformās, kuru nosaukumā ir sekojoši vārdi:

 • ***gfbroker.***;

 • ***alegramarkets.***;

 • ***market-invest.***;

 • ***maximarkets.***;

 • ***mmglobal.***;

 • ***everest.***;

 • ***everest-trade***;

 • ***gmoption.***;

 • ***Capital Citadel FX***;

 • ***Citadel Forex***;

 • ***Go Capital FX***;

 • ***CT - Trade***;

 • ***Delloy Trade***;

 • ***Glenmore Investment***;

 • ***Trade.Rock-Finance***;

 • ***Rock Capital Market***;

 • ***Fx-dealer***;

 • ***24option***;

 • ***Fxnobels***;

 • ***Fxgtrade***;

 • ***Stock trade market***;

 • ***Markets-invest***;

 • ***alphacapital*** u.c.

Ar šo "finanšu speciālistu" palīdzību, uzticīgie iedzīvotāji izveido norēķina kontus virtuālās interneta platformās un tiek uzsākta investīciju ieguldīšana. Tādā veidā piesaistītās personas, kuras piekritušas iesaistīties apšaubāmajās finanšu operācijās tiešsaistē, sāk veikt dažādas finanšu darbības, kuru rezultātā vairākos maksājumos pārskaita dažādas naudas summas. Turpinot komunikāciju ar augstāk minētajiem "finanšu speciālistiem" - krāpniekiem, pēc viņu ieteikumiem ieguldītāji turpina veikt dažādas finanšu darbības - pērk un pārdod akcijas, veic citas finanšu aktivitātes, kas kopumā rada iespaidu, ka personas no šīm darbībām iegūst peļņu, taču patiesībā šo naudu zaudē.

Valsts policijai, veicot pārbaudi par šāda veida gadījumiem, ir pamatotas aizdomas, ka šādu naudas izkrāpšanas shēmu īsteno organizēta personu grupa no ārvalstīm, un noskaidrots, ka tie veikti ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs.

Lai sevi pasargātu no krāpšanas, policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nebūt pārlieku uzticīgiem, komunicējot ar nepazīstamiem cilvēkiem. Tāpat, pirms pieņemt lēmumu par finanšu līdzekļu ieguldīšanu, jāpārliecinās vai minētais uzņēmums (uzņēmējdarbība) ir reģistrēta Latvijā, kāds ir tā darbības veids, saņemtās licences un jebkāda cita veida informācija, kas liecina par uzņēmuma darbības tiesiskumu Latvijas teritorijā. Par to, vai attiecīgā investīciju platforma vai izvēlētais pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs savus pakalpojumus sniegt Latvijā, iedzīvotāji var pārliecināties FKTK mājas lapā (www.fktk.lv), kur ir atrodama informācija par licencētiem noguldījumu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Ja tajā neatrodiet informāciju par izvēlēto investīciju platformu vai ieguldījumu brokera sabiedrību, tad to darbība nav atļauta vai ir aizliegta Latvijā.

Tāpat Valsts policija atgādina iedzīvotājiem būt īpaši piesardzīgiem, rīkojoties ar saviem personas datiem, elektronisko maksāšanas līdzekļu (kredītkaršu) datiem un citu personisku informāciju. Lai nepakļautu sevi krāpšanas riskam, nekādā gadījumā tos nedrīkst izpaust citām personām.

Komentē 16

 
Anonīms
 

Kam nauda nav kur likt, lai atdod tiem kam ir kur likt.

6.novembris 2019 Atbildēt

+371 66776090

+371 66776091

+371 66776092

+46 333237371

šie turpina zvanīt pat pēc bloķēšanas.

taču- lohiem lohu problēmas.

jau tikai iedomājoties, ka kāds pilnīgi svešs cilvēks, tā vietā, lai pelnītu pats, zvana un piedāvā to citiem, un viņam ir tīri nodomi? nopietni?

6.novembris 2019 Atbildēt

+371 66776025

+370 52595106

7.novembris 2019 Atbildēt

Nespēju bloķēt numurus.Pēdējais zvans bija pirmdien.Jāiegulda metāla apstrādē Jēkabpilī.

7.novembris 2019 Atbildēt

Man ar 3 nedēļas atpakaļ bija zvans ar kodu +370. Nu redzu zvana no Lietuvas, par cik man klienti Lietuvā ceļu trubu augšā,sasveicinos lietuviski,tur man gan neatbildēja lietuviski, bet krieviski. Biju izbrīnīta un prasu kad un kur vajag ekskursiju. Tas tur otrā galā apstulba, un tikai pēc laba brīža kaut ko par finansēm sāk pļerkstēt. Es šamam pretim, ko traucē mani,ja nevajag ekskursijas. Puika kaut ko apdomāja un teica, ka patlaban aizņemts, pazvanīšot pēc pusstundas. Laikam saprata, ka te lieta ne ar pliku roku ņemamu cilvēku, tur vajag sagatavoties. Puika zvanīja pēc pusstundas, bet nu jau no cita numura,arī Lietuvas, teica gan ,ka no Maskavas. Es necēlu, man bija restorānā jaukas vakariņas ar ģimeni. Citādi jau būtu puiku pakaitinājusi.

7.novembris 2019 Atbildēt

Man ari pienak patstavigi zvani no talsarunam , es vienkarsi ignoreju metu nost vai izsledzu skanu telefona. Zinu ka taa nau izeja jo pa to laiku var notikt kautkas nopietns ! Bet kaa vel var cinities>? Meginaju bloket tos zvanus tacu vini neblokejas !

7.novembris 2019 Atbildēt

Slikti strada musu pretapkarosana !

7.novembris 2019 Atbildēt

+371 66776095

66776097

66776098

neatlaidīgi zvanītāji krieviski ...

8.novembris 2019 Atbildēt

Kā viņiem atbildēt? Tā: "Катись колбаской по Малой Спасской!"

9.novembris 2019 Atbildēt

Arī esmu saņēmis šādus zvanus. Runā tiešām tikai krieviski. Kad piedāvā nopelnīt lielu naudu, tad vienmēr saku, ka man nevajag, jo liela nauda mani sabojā. Tad zvanītājs piedāvāja nopelnīt mazāk. Savukārt uz to parasti atbildu, ka maza nauda mani neinteresē.

Tā arī parasti ar viņiem runāju - liela nauda mani bojā, maza nauda mani neinteresē.

12.novembris 2019 Atbildēt

Ja rupji atšuj,tad atriebjoties zvana naktī.

13.novembris 2019 Atbildēt

LIETUVAS 37052595106 - pacēlu, stādas priekšā Olga, saku, lai runā LV nerunā, tik uzbāzīgā RU valodā, prasa, kad izņemšu paciņu, ka 3 dienas stāv. Vienu vārdu pateicu RU uzreiz viņa nomainīja tēmu uz to vai nevēlos piepelnīties. Noliku klausuli, jo bija ļoti uzbrūkošs tonis, kāpēc nerunāju un meloju, ka nemāku RU runāt, ka taisu cirku un bērnudārzu.

37052595204 37052070731 necēlu

IGAUNIJA 3726000163

3726000162 - šos necēlu.

20.novembris 2019 Atbildēt

Man zvanās ar slēgtu nr, neliek mierā. Kad saku, ka nav laika runāt, šis tāpat maļ savu.

20.decembris 2019 Atbildēt

+370 37247948

28.janvāris Atbildēt

+37165183631 kkads fin Ivest.

Zvanīja šodien 30.03.2020

Takā nekas nav norimies, viss turpinās.

30.marts Atbildēt

Sukas bļ... +370 5 214 0800 un +45 78774354

10.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:17

Jaunākās diskusijas