Aculiecinieks: Pat vēlā vakarā lidostā pie drošības pārbaudēm pamatīgas rindas

tautaruna.lv 8.okt 2019
 
Ekrānuzņēmums no Twitter
Kopš pirmdienas rīta sociālajos tīklos atrodams neviens vien ieraksts, kurā lidostas "Rīga" pasažieri pauduši sašutumu par garajām rindām uz drošības pārbaudēm. Kā liecina jaunākā informācija, tad cilvēku rindas nav mazinājušās pat vēlā vakara stundā.
"Skats tik tikko lidostā 22:00... nekas nemainās... tas, ko raksta Lidosta nav taisnība... reāli strādā visu dienu tikai 2 pārbaudes līnijas, visi stāvēja 30-40min. Darbinieces pašas teica, ka nav kas strādā šodien," mikroblogošanas vietnē twitter raksta Latvijas Auto Asociācijas prezidents Andris Kulbergs, kurš publicējis arī foto ar garām cilvēku rindām pie drošības pārbaudēm.

Jau vēstīts, ka lidostas pārstāve Laura Karnīte vakar medijiem skaidroja, ka lidostā "Rīga" pasažieru rindas uz drošības kontroli veidojas tādēļ, ka pasažieru plūsma patlaban jūtami pārsniedz vecās lidostas termināļa publiskās daļas kapacitāti.

Karnīte skaidroja, ka pasažieru skaits lidostā "Rīga" šogad, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, deviņos mēnešos ir pieaudzis par gandrīz 11,5%. Vidēji lidosta "Rīga" apkalpo 12 000 pasažieru dienā, 600 līdz 1000 pasažieru stundā. Lai gan lidosta pēdējos gados ir paplašinājusi drošības kontroles zonu ar vairākām līnijām un pašlaik strādā pie risinājumiem, lai izveidotu vēl papildus līnijas, šāda pasažieru plūsma jūtami pārsniedz vecās lidostas termināļa publiskās daļas kapacitāti, norādīja Karnīte.

"Tāpat, ņemot vērā nacionālā pārvadātāja "airBaltic" intereses, lidostai "Rīga" ir raksturīgs nevienmērīgs lidojumu sadalījums diennakts laikā un liels tranzīta pasažieru skaits - vairāk nekā 30%. Rindas uz drošības kontroli lidostā "Rīga" veidojas tieši šajās intensīvo lidojumu jeb "pīķa" stundās, galvenokārt no rītiem, laika posmā no plkst.6 līdz 8, kad vienlaicīgi ir gan liels izlidojošo reisu skaits, gan intensīva tranzīta pasažieru plūsma ar īsiem savienojuma laikiem," sacīja Karnīte.

Viņa informēja, ka, saskaņā ar lidostas mērījumu sistēmas datiem, šajos laika posmos drošības kontrolē stundas laikā nereti jāapkalpo gandrīz 1200 pasažieru, un tie arī ir tie brīži, kad var izveidoties rinda, kurā gaidīšanas laiks var sasniegt līdz 40-50 minūtēm. Citos laika posmos gaidīšanas laiks uz drošības kontroli lidostā "Rīga" ir piecas, maksimums 20 minūtes.

Viņa norādīja, ka lidostas drošības dienesta darbinieki dara visu iespējamo, lai šajos apstākļos apkalpotu pasažierus maksimāli ātri, vienlaikus saglabājot visaugstākos drošības standartus, ņemot vērā, ka pasažieru un lidojumu drošība ir galvenā prioritāte. Tomēr pasažieriem ir jārēķinās, ka atsevišķās stundās lidostā var būt rindas, atsaucoties uz viņas teikto vēstīja ziņu aģentūra LETA.

Vienlaikus lidosta "Rīga" vēlas atgādināt pasažieriem, ka ir ļoti būtiski ierasties lidostā savlaicīgi - vismaz divas stundas pirms lidojuma, kas ļauj mierīgi un bez steigas nokārtot pirmslidojuma procedūras un atrisināt sarežģījumus, ja tādi rodas dokumentu pārbaudes vai drošības kontroles laikā.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 3:33

Jaunākās diskusijas