Amizanti! Kas traucē jaunā autoceļa izstrādē Valkas pusē

tautaruna.lv 28.sep 2019
 
facebook.com
Būvniecības procesos nereti nākas saskarties ar dažādām likstām. Tiesa, šoreiz stāsts būs par kādu meža iemītnieku, kurš pamanījies jau vairākkārt traucēt ceļa izbūvi Valkas pusē.
"Jau no darbu uzsākšanas brīža lācis regulāri iegriežas objektā, apsekot un sabotēt būvdarbus: tiek nevis izgāzti, bet gan izrakti koka mietiņi, izgāztas uzstādītās ceļa zīmes, turklāt lācis nesmādē iespēju arī vienkārši šļūkt pa izveidoto dzirdinātavas nogāzi iekšā baseinā," teikts Latvijas valsts mežu vēstniecības ierakstā sociālajā tīklā facebook.

"Pašu vainīgo neviens no darbiniekiem mežā nav manījis, bet spriežot pēc atstātajām pēdām uz svaigi veidotās nogāzes (virs 2 metriem), lācis augumā nav liels, jo būtiska skāde nogāzei nav nodarīta, kad lācis rāpelējies pa to augšā un lejā."

Savvaļā dzīvojošu lāci cilvēkam mežā var nākties sastapt tad, kad gan cilvēks, gan lācis ir aizņemti ar sēņu un ogu lasīšanu, jo abi ir bijuši pārāk iegrimuši savā nodarbē, lai pamanītu, ka tuvumā ir vēl kāds. Lai izvairītos mežā no sastapšanās ar dzīvniekiem, cilvēki var dungot pie sevis kādu dziesmu vai arī radīt kādus citus trokšņus, kas aizbiedētu dzīvniekus.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Vismaz putnu ligzdošanas laikā nedungojiet! Īpaši tramīgi ir mazie ergli, aizsargājama suga. Esiet klusi kā pelītes!!!!! Nevar taču zināt, kura koka pašlaik mātīte perē! Pametis olas, izedis vārna, vai arī dabūs olas aukstumu...Viss.

29.septembris 2019 Atbildēt

Nu viss kas viegli apgāžams un kur pēdas paliek-varētu nebūt ari īsti kvalitativi-un lācītis varbūt pārbauda un tik tiešām-kas gan tie par mietiem kuri gāztos un salidzinājumā kā no divkājainajiem laikam tomēr skādes pat mazākas varētu būt.

1.oktobris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:17

Jaunākās diskusijas